www.svetmobilne.cz
>
>

Jak se zbavit závislosti na smartphonu? Pomocí náhražky Substitute Phone

Jak se zbavit závislosti na smartphonu? Pomocí náhražky Substitute Phone
, , aktualita
Rakouský designér přišel s nápadem, jak pomoci od závislosti na smartphonu. Výsledkem je pomůcka Substitute Phone, která nemá displej ani další elektronické komponenty, přesto mobil napodobuje jinými způsoby.
reklama
Rakouský designér přišel s nápadem, jak pomoci od závislosti na smartphonu. Výsledkem je pomůcka Substitute Phone, která nemá displej ani další elektronické komponenty, přesto mobil napodobuje jinými způsoby. Závislost na chytrém telefonu je stále častěji se objevující problém, který je přitom podle odborníků srovnatelný třeba se závislostí na cigaretách. Možná také vás při každé volné chvíli přepadává nutkání vzít do ruky smartphone a podívat se, zda se nestalo něco nového. A může být vlastně úplně jedno, že na vás nečeká žádná nová zpráva a čas si zkracujete projížděním sociálních sítí nebo jinou nepříliš smysluplnou činností. Displeji se bohužel řada z nás věnuje i během setkání s přáteli v hospodě nebo rodinné oslavy. Jen málokdo dokáže tomuto nutkání odolat a telefon odložit, pokud jej zrovna nepotřebuje.
 
 
Řešením mohou být různé aplikace, které se snaží pomoci omezit čas strávený používáním našich mobilních miláčků. Vídeňský designér Klemens Schillinger přišel s trochu jiným způsobem, jak čelit závislosti na smartphonu. Jedná se o pomůcku s názvem Substitute Phone, která je zhotovena z černého plastu a svým tvarem i rozměry připomíná běžný smartphone. Zvolený materiál je navíc poměrně těžký, takže rovněž svou hmotností se snaží maximálně napodobit chytrý telefon. Nejedná se ovšem o elektronické zařízení, místo displeje na přední straně nalezneme několik kuliček z přírodního kamene howlitu. Uživatel na nich může simulovat typické pohyby prstů využívané pro ovládání dotykového displeje, jako je posouvání či zoomování.
 
Autor přitom vychází z předpokladu, že pokud bude mít uživatel k dispozici tuto náhražku, nebude si muset zkracovat dlouhou chvíli pomocí skutečného smartphonu. Přiznává, že jej inspiroval italský spisovatel a filozof Umberto Eco, který se pokoušel zbavit závislosti na kouření tím, že nahradil svou dýmku dřevěnou tyčkou. Tím dosáhl fyzické stimulace, ale bez nikotinu a jiných škodlivých látek. Substitute Phone zase nabízí svým tvarem, rozměry, hmotností a kuličkami podobnou fyzickou stimulaci jako smartphone, ale bez konektivity.
 
Klemens Schillinger v minulosti představil jinou pomůcku, která pomáhá bojovat se závislostí na smartphonu. Jedná se o stolní lampu, která svítí jen v případě, že je do jejího podstavce vložen smartphone. Uživatel je tak nucen se soustředit na čtení či jinou “offline” činnost místo obrazovky mobilu.
 
Zdroj: Deezer.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře