www.svetmobilne.cz
>
>

Jak se zbavit závislosti na smartphonu? Pomocí náhražky Substitute Phone

Jak se zbavit závislosti na smartphonu? Pomocí náhražky Substitute Phone
, , aktualita
Rakouský designér přišel s nápadem, jak pomoci od závislosti na smartphonu. Výsledkem je pomůcka Substitute Phone, která nemá displej ani další elektronické komponenty, přesto mobil napodobuje jinými způsoby.
reklama
Rakouský designér přišel s nápadem, jak pomoci od závislosti na smartphonu. Výsledkem je pomůcka Substitute Phone, která nemá displej ani další elektronické komponenty, přesto mobil napodobuje jinými způsoby. Závislost na chytrém telefonu je stále častěji se objevující problém, který je přitom podle odborníků srovnatelný třeba se závislostí na cigaretách. Možná také vás při každé volné chvíli přepadává nutkání vzít do ruky smartphone a podívat se, zda se nestalo něco nového. A může být vlastně úplně jedno, že na vás nečeká žádná nová zpráva a čas si zkracujete projížděním sociálních sítí nebo jinou nepříliš smysluplnou činností. Displeji se bohužel řada z nás věnuje i během setkání s přáteli v hospodě nebo rodinné oslavy. Jen málokdo dokáže tomuto nutkání odolat a telefon odložit, pokud jej zrovna nepotřebuje.
 
 
Řešením mohou být různé aplikace, které se snaží pomoci omezit čas strávený používáním našich mobilních miláčků. Vídeňský designér Klemens Schillinger přišel s trochu jiným způsobem, jak čelit závislosti na smartphonu. Jedná se o pomůcku s názvem Substitute Phone, která je zhotovena z černého plastu a svým tvarem i rozměry připomíná běžný smartphone. Zvolený materiál je navíc poměrně těžký, takže rovněž svou hmotností se snaží maximálně napodobit chytrý telefon. Nejedná se ovšem o elektronické zařízení, místo displeje na přední straně nalezneme několik kuliček z přírodního kamene howlitu. Uživatel na nich může simulovat typické pohyby prstů využívané pro ovládání dotykového displeje, jako je posouvání či zoomování.
 
Autor přitom vychází z předpokladu, že pokud bude mít uživatel k dispozici tuto náhražku, nebude si muset zkracovat dlouhou chvíli pomocí skutečného smartphonu. Přiznává, že jej inspiroval italský spisovatel a filozof Umberto Eco, který se pokoušel zbavit závislosti na kouření tím, že nahradil svou dýmku dřevěnou tyčkou. Tím dosáhl fyzické stimulace, ale bez nikotinu a jiných škodlivých látek. Substitute Phone zase nabízí svým tvarem, rozměry, hmotností a kuličkami podobnou fyzickou stimulaci jako smartphone, ale bez konektivity.
 
Klemens Schillinger v minulosti představil jinou pomůcku, která pomáhá bojovat se závislostí na smartphonu. Jedná se o stolní lampu, která svítí jen v případě, že je do jejího podstavce vložen smartphone. Uživatel je tak nucen se soustředit na čtení či jinou “offline” činnost místo obrazovky mobilu.
 
Zdroj: Deezer.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala