www.svetmobilne.cz
>
>

Jak se zbavit závislosti na smartphonu? Pomocí náhražky Substitute Phone

Jak se zbavit závislosti na smartphonu? Pomocí náhražky Substitute Phone
, , aktualita
Rakouský designér přišel s nápadem, jak pomoci od závislosti na smartphonu. Výsledkem je pomůcka Substitute Phone, která nemá displej ani další elektronické komponenty, přesto mobil napodobuje jinými způsoby.
reklama
Rakouský designér přišel s nápadem, jak pomoci od závislosti na smartphonu. Výsledkem je pomůcka Substitute Phone, která nemá displej ani další elektronické komponenty, přesto mobil napodobuje jinými způsoby. Závislost na chytrém telefonu je stále častěji se objevující problém, který je přitom podle odborníků srovnatelný třeba se závislostí na cigaretách. Možná také vás při každé volné chvíli přepadává nutkání vzít do ruky smartphone a podívat se, zda se nestalo něco nového. A může být vlastně úplně jedno, že na vás nečeká žádná nová zpráva a čas si zkracujete projížděním sociálních sítí nebo jinou nepříliš smysluplnou činností. Displeji se bohužel řada z nás věnuje i během setkání s přáteli v hospodě nebo rodinné oslavy. Jen málokdo dokáže tomuto nutkání odolat a telefon odložit, pokud jej zrovna nepotřebuje.
 
 
Řešením mohou být různé aplikace, které se snaží pomoci omezit čas strávený používáním našich mobilních miláčků. Vídeňský designér Klemens Schillinger přišel s trochu jiným způsobem, jak čelit závislosti na smartphonu. Jedná se o pomůcku s názvem Substitute Phone, která je zhotovena z černého plastu a svým tvarem i rozměry připomíná běžný smartphone. Zvolený materiál je navíc poměrně těžký, takže rovněž svou hmotností se snaží maximálně napodobit chytrý telefon. Nejedná se ovšem o elektronické zařízení, místo displeje na přední straně nalezneme několik kuliček z přírodního kamene howlitu. Uživatel na nich může simulovat typické pohyby prstů využívané pro ovládání dotykového displeje, jako je posouvání či zoomování.
 
Autor přitom vychází z předpokladu, že pokud bude mít uživatel k dispozici tuto náhražku, nebude si muset zkracovat dlouhou chvíli pomocí skutečného smartphonu. Přiznává, že jej inspiroval italský spisovatel a filozof Umberto Eco, který se pokoušel zbavit závislosti na kouření tím, že nahradil svou dýmku dřevěnou tyčkou. Tím dosáhl fyzické stimulace, ale bez nikotinu a jiných škodlivých látek. Substitute Phone zase nabízí svým tvarem, rozměry, hmotností a kuličkami podobnou fyzickou stimulaci jako smartphone, ale bez konektivity.
 
Klemens Schillinger v minulosti představil jinou pomůcku, která pomáhá bojovat se závislostí na smartphonu. Jedná se o stolní lampu, která svítí jen v případě, že je do jejího podstavce vložen smartphone. Uživatel je tak nucen se soustředit na čtení či jinou “offline” činnost místo obrazovky mobilu.
 
Zdroj: Deezer.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů