www.svetmobilne.cz
>
>

Jak se zbavit závislosti na smartphonu? Pomocí náhražky Substitute Phone

Jak se zbavit závislosti na smartphonu? Pomocí náhražky Substitute Phone
, , aktualita
Rakouský designér přišel s nápadem, jak pomoci od závislosti na smartphonu. Výsledkem je pomůcka Substitute Phone, která nemá displej ani další elektronické komponenty, přesto mobil napodobuje jinými způsoby.reklama
Rakouský designér přišel s nápadem, jak pomoci od závislosti na smartphonu. Výsledkem je pomůcka Substitute Phone, která nemá displej ani další elektronické komponenty, přesto mobil napodobuje jinými způsoby. Závislost na chytrém telefonu je stále častěji se objevující problém, který je přitom podle odborníků srovnatelný třeba se závislostí na cigaretách. Možná také vás při každé volné chvíli přepadává nutkání vzít do ruky smartphone a podívat se, zda se nestalo něco nového. A může být vlastně úplně jedno, že na vás nečeká žádná nová zpráva a čas si zkracujete projížděním sociálních sítí nebo jinou nepříliš smysluplnou činností. Displeji se bohužel řada z nás věnuje i během setkání s přáteli v hospodě nebo rodinné oslavy. Jen málokdo dokáže tomuto nutkání odolat a telefon odložit, pokud jej zrovna nepotřebuje.
 
 
Řešením mohou být různé aplikace, které se snaží pomoci omezit čas strávený používáním našich mobilních miláčků. Vídeňský designér Klemens Schillinger přišel s trochu jiným způsobem, jak čelit závislosti na smartphonu. Jedná se o pomůcku s názvem Substitute Phone, která je zhotovena z černého plastu a svým tvarem i rozměry připomíná běžný smartphone. Zvolený materiál je navíc poměrně těžký, takže rovněž svou hmotností se snaží maximálně napodobit chytrý telefon. Nejedná se ovšem o elektronické zařízení, místo displeje na přední straně nalezneme několik kuliček z přírodního kamene howlitu. Uživatel na nich může simulovat typické pohyby prstů využívané pro ovládání dotykového displeje, jako je posouvání či zoomování.
 
Autor přitom vychází z předpokladu, že pokud bude mít uživatel k dispozici tuto náhražku, nebude si muset zkracovat dlouhou chvíli pomocí skutečného smartphonu. Přiznává, že jej inspiroval italský spisovatel a filozof Umberto Eco, který se pokoušel zbavit závislosti na kouření tím, že nahradil svou dýmku dřevěnou tyčkou. Tím dosáhl fyzické stimulace, ale bez nikotinu a jiných škodlivých látek. Substitute Phone zase nabízí svým tvarem, rozměry, hmotností a kuličkami podobnou fyzickou stimulaci jako smartphone, ale bez konektivity.
 
Klemens Schillinger v minulosti představil jinou pomůcku, která pomáhá bojovat se závislostí na smartphonu. Jedná se o stolní lampu, která svítí jen v případě, že je do jejího podstavce vložen smartphone. Uživatel je tak nucen se soustředit na čtení či jinou “offline” činnost místo obrazovky mobilu.
 
Zdroj: Deezer.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik