www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jak na očištění a dezinfekci telefonu? Postačí mýdlo s vodou

Jak na očištění a dezinfekci telefonu? Postačí mýdlo s vodou
, , aktualita
Apple v reakci na obavy svých zákazníků z koronaviru upřesnil, že iPhony lze bez obav vyčistit pomocí isopropylalkoholu. Podle odborníků ovšem postačí použití vody s mýdlem, které zničí většinu virů a bakterií.
K oblíbeným
reklama
Více než kdy jindy právě v období pandemie koronaviru řada lidí dbá na správné umývání rukou a další hygienická opatření. Mnohdy přitom zapomínají, že smartphone, který s sebou nosíme prakticky všude, může být velkým přenašečem nečistot. Dokonce podle některých výzkumů patří mezi nejšpinavější místa v naší domácnosti.
 
 

Pokud si nechcete telefon zničit...

 
Smartphone je samozřejmě elektronika, ke které musíme přistupovat citlivě, proto není vhodné používat agresivní čistící prostředky, třeba na bázi chlóru. V opačném případě riskujete poškození zařízení, např. skla chránícího displej. Nedoporučuje se používat ani aerosolové spreje. Naprostou hloupostí je ponořovat telefon do dezinfekce nebo jiné kapaliny. A to platí také pro voděodolné modely, neboť certifikace se vztahuje pouze na ochranu proti vodě, takže s případnou reklamací byste nejspíš nepochodili.
 
 
Při používání jakéhokoliv přípravku jej naneste nejprve na hadřík, nikoliv rovnou na zařízení. Většina výrobců smartphonů zakazuje používání čistících prostředků, doporučována je obvykle kombinace jemného hadříku a přinejlepším malého množství vody. Apple ovšem na svých stránkách reagoval na četné dotazy svých zákazníků a přidal informaci, že jeho zařízení je možné čistit pomocí 70% isopropylalkoholu nebo dezinfekčních ubrousků pro úklid domácnosti.
 
 

Voda s mýdlem stačí

 
Podle mikrobioložky Leny Ciric z University College London ovšem k vyčištění smartphonu stačí běžné mýdlo a voda. Díky snadné aplikaci je vhodné tekuté mýdlo na ruce a jemný hadřík z mikrovláken, který nepoškodí povrch přístroje. Před čištěním svůj telefon nezapomeňte vypnout a samozřejmě odpojit od všech kabelů. Pokud používáte ochranný kryt, sejměte jej a umyjte zvlášť. Na hadřík naneste malé množství vody a mýdla, poté s ním opatrně očistěte povrch celého zařízení. Dbejte přitom, aby se vlhkost nedostala do nabíjecího portu ani jiných otvorů. Následně vyčistěte telefon do sucha pomocí suchého hadříku z mikrovlákna.
 
 
Při správném čištění lze pomocí mýdla a vody odstranit naprostou většinu virů a bakterií. Ovšem nezapomeňte, že jakmile se zařízení opět dotknete rukama, dostanete na něj zpět nečistoty. Nejdokonalejším řešením je použití speciální UV lampy, do které telefon na pár minut vložíte. Jedná se však o poměrně drahé řešení, navíc může při častém používání dojít ke ztrátě barvy některých zařízení nebo krytů. Na poptávku po dezinfekci telefonů reaguje také Samsung, který svá servisní střediska vybaví zařízením na bázi UV-C světla. Služba bude dostupná zdarma i pro majitele telefonů jiných značek. Ve druhé vlně počítá Samsung s dodáním těchto čističek do českých poboček.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala