www.svetmobilne.cz
>
>

Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví

Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
, , aktualita
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
K oblíbeným
reklama
Některá videa na sociálních sítích hodně zaujmou a YouTube kanál TROdesigns se postaral o jednu velkou zajímavost. Nafilmoval totiž explozi směsi paliva a vzduchu ve spalovacím motoru. Konkrétně šlo o čtyřtaktní motor Honda XR75 a využil vysokorychlostní kameru Phanton V1611 a GoPro Hero9.
 
 
Aby něco takového bylo možné natočit, autor musel vyrobit průhledný válec (kamera by se logicky do prostoru válce nevešla a ani by nevydržela takové teploty). Blok motoru je nyní z průhledného akrylu a v něm se pohybuje píst, který má speciálně vyrobené pístní kroužky. Lehce se také zmenšil kompresní poměr. Video ukazuje nejen slow-motion záběry exploze a dalších fází motorového cyklu, ale také záběry v běžné rychlosti a rovněž samotnou stavbu průhledného motoru.
 
Zdroj: motor1.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů