www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jak fotí Huawei P10? Podle DxOMark patří ke špičce mezi fotomobily

Jak fotí Huawei P10? Podle DxOMark patří ke špičce mezi fotomobily
, , aktualita
Mezi hlavní chlouby nového Huawei P10 patří opět duální zadní fotoaparát s logem Leica. Ve „fotografickém benchmarku“ získal telefon jedno z nejlepších hodnocení a dopadl znatelně lépe než loňský Huawei P9.reklama
Do testu DxOMark, který hodnotí kvalitu zrcadlovek, kompaktů i fotoaparátů ve smartphonech, se dostal teprve před pár týdny představený Huawei P10. Jedná se o další smartphone disponující duálním zadním fotoaparátem, přičemž v této oblasti patří čínský výrobce k průkopníkům – nejen, že ji začal jako jeden z prvních používat, ale také ji dostává i do cenově dostupných telefonů typu Honor 6X. V Huawei P10 bychom ovšem měli najít nejpokročilejší technologie, která kombinuje 12MPx barevný a 20MPx monochromatický snímač. První jmenovaný navíc dostal optickou stabilizaci obrazu.

I tentokrát na těle smartphonu nalezneme logo společnosti Leica, které u Huawei P9 (v DxOMark získal 80 bodů) v loňském roce vzbudilo kontroverzní reakce. Bylo totiž zjištěno, že Leica nevyráběla optiku, ale jen se určitým způsobem podílela na vývoji. V případě Huawei P10 to nejspíš bude podobné. Novinka získala v DxOMark jedno z nejlepších hodnocení mezi fotomobily – 87 bodů. Lépe už dopadl jen Google Pixel (89 bodů) s trojicí HTC 10, Samsung Galaxy S7 Edge a Sony Xperia X Perfomance (87 bodů).

Huawei P10 si vysloužil výtečné hodnocení především v kategorii fotografií, zatímco v případě videa už bylo hodnocení o trochu horší. Přesto DxOMark ohodnotil novinku jako jeden z nejlepších fotomobilů. Líbila se především expozice, barevné podání včetně vyvážení bílé a přesné detaily, které znamenají vysokou ostrost snímků. Telefon navíc těchto výsledků dosahuje za všech podmínek a výjimkou nejsou ani scény s nedostatkem světla. Autofokus pracoval velmi rychle i přesně v automatickém i manuálním režimu. Recenzenti pochválili také snímky, při jejichž pořizování byl použit vestavěný diodový blesk.

Přesto se našlo pár menších vad na kráse. Při zachycení oblohy bylo možné vidět jasový šum, za zhoršených světelných podmínek se objevují jemné barevné stíny a při focení v exteriéru se mohou ztrácet detaily v tmavších částech snímku. Vlastnosti pořízených videí nesly podobné přednosti i zápory jako statické fotografie. Smartphone opět exceluje v oblastech expozice, vyvážení bílé, zachycení detailů i kvality autofokusu, k tomu navíc autoři testu pochválili povedenou stabilizaci obrazu. Naopak problémem bylo zachycení chůze, kdy se objevuje „želé“ efekt a rozdílná ostrost jednotlivých snímků.

Huawei P10 už je možné na českém trhu předobjednat, samotný prodej odstartuje na konci března.

Zdroj: Dxomark.com
reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik