Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak budou vypadat modulární kryty pro Moto Z?

28.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo přejmenovalo řadu vlajkových lodí původní Motoroly, místo Moto X ponese název Moto Z. Ovšem ještě zajímavější budou modulární kryty, které umožní uživatelům přidávat telefonu některé nadstandardní funkce.
Lenovo sice nedávno prohlásilo, že nákup Motoroly nesplnil jeho očekávání, ale to neznamená, že by to čínský výrobce hodil flintu do žita. Právě naopak, už brzy by měla být představena jeden z nejzajímavějších smartphonů Moto poslední doby. Chystaný vlajkový model Moto Z by totiž podobně jako LG G5 měl nabídnout přídavné modulární kryty, které umožní rozšířit funkce telefonu. Kryty údajně ponesou název MotoMods a obrázek tří z nich se tento týden dostal na internet.
Nabídka krytů MotoMod by měla být ještě širší


MotoMods budou s Moto Z propojeny pomocí pinů na zadní straně smartphonu. Kryt vlevo by měl přinést dataprojektor, prostřední obsahuje reproduktory od JBL a poslední kryt napravo je určen pro fotografy. Z obrázku je patrné, že obsahuje velký objektiv s optickým zoomem, xenonový blesk a samostatnou spoušť, podle zdroje by se navíc fotoaparát měl chlubit značkou švédského výrobce Hasselblad, jehož techniku použila NASA při misích Apollo.

Samotný smartphone Moto Z by podle spekulací měl disponovat 5,5“ AMOLED displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), procesor Qualcomm Snapdragon 820, až 4GB RAM, 32GB interní úložiště, 13MPx fotoaparát a 2600mAh baterii. V nabídce by měl být i levnější model Moto Z Play, ten ale možná nebude podporovat kryty MotoMods a dojde pochopitelně i k ořezání výbavy na 5,5“ Full HD displej, procesor Qualcomm Snapdragon 625 a 2GB RAM. Naopak kapacita baterie by měla vzrůst na 3 500 mAh.

Lenovo by novou řadu Moto Z mohlo představit 9. června na akci Lenovo Tech World.

Zdroj: Twitter.com
reklama