www.svetmobilne.cz
>
>

Jaguar Land Rover bude jízdou "těžit" kryptoměnu IOTA

Jaguar Land Rover bude jízdou "těžit" kryptoměnu IOTA
, , aktualita
Automobilka Jaguar Land Rover spolupracuje se společností IOTA Foundation a chce do svých vozů přinést možnost vydělávání kryptoměny IOTA díky sdílení různých informací nasbíraných během jízdy.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny vstupují už i do světa automobilů. Automobilka Jaguar Land Rover totiž chce využít kryptoměnu IOTA jako prostředek, kterým bude řidiče svých vozů odměňovat za poskytování informací o svém okolí. Poněvadž auta dnes už běžně mají 4G/LTE a brzy budou mít i 5G připojení, je přenos dat do aut i z aut velmi snadný a společnost tak může získávat cenná data. Vozy tak mohou zpět posílat informace např. o zácpách, stavu silnice včetně přítomnosti výmolů a tato data pak lze přeprodávat nebo jinak využívat dále. Jako odměnu pak majitelé vozů mohou obdržet kryptoměnu IOTA.
 
Jaguar Land Rover
 
Tyto prostředky se připíšou do elektronické peněženky Smart Wallet a s jejich pomocí pak řidiči budou moci zaplatit např. za kávu, mýto, parkování nebo nabití elektromobilu. Systém má být jednou z mnoha součástí pro efektivnější cestování budoucnosti zejména s tím, jak se bude rozšiřovat autonomní doprava. Díky těmto informacím se mohou vozy lépe vyhnout zácpám a zabránit jejich vznikům, mají pomáhat prevenci nehod i snižovat emise (tím, že se vozy Jaguar / Land Rover budou lépe vyhýbat zácpám, mohou pomoci jejímu rychlejšímu vyřešení). Vozy rovněž mohou samy vyhledat volnou nabíječku, neboť budou mít informace o jejich využití od dalších vozů zapojených v systému.
 
Nový systém se už testuje v Shannonu v Irsku, kde bylo peněženkou Smart Wallet vybaveno několik vozů Jaguar F-PACE a Range Rover Velar. Zatím ale není jasné, kdy se tyto nové technologie objeví v reálných produkčních vozech, kdy budou moci řidiči zakoupit tyto vozy a něco málo vydělávat během jejich provozu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik