www.svetmobilne.cz
>
>

J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV

J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV
, , aktualita
J.D. Power provedl studii pod názvem U.S. Electric Vehicle Experience (EVX) Ownership Study, která zjišťovala, jak jsou majitelé elektromobilů spokojeni se svými vozy. Většina chce už u elektromobility zůstat.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita se postupně rozšiřuje a v J.D. Power chtěli vědět, jak jsou majitelé elektrických vozů vlastně spokojeni se svými auty. Provedli tedy studii U.S. Electric Vehicle Experience (EVX) Ownership Study, jejímž výsledkem bylo číslo spokojenosti na škále od 0 do 1000. Ukázalo se, že ti, kteří vykazovali velkou spokojenost se svým vozem (přes 900 bodů), také v naprosté většině hodlají u elektromobility zůstat. Pro další elektromobil se vyslovilo 95 % takových lidí a zhruba dvě třetiny (64 %) by volilo stejnou značku automobilu.
 
Renault Zoe
ilustrační snímek, autor: Kirill Borisenko, CC BY-SA 3.0, přes Wikimedia Commons
 
O něco odlišnější je to u těch, jejichž spokojenost byla mezi 600 a 750 body. Tam se počet lidí, kteří chtějí zůstat u elektromobilu, snižuje na 77 %. Výrazně také kleslo množství lidí, kteří by si koupili stejnou značku. Tam jde totiž jen o pouhých 25 %. Ukázalo se, že nejzásadnějším parametrem je dojezd a to, jak moc se liší od oficiální hodnoty. Uživatelé prémiových vozů jsou mnohem spokojenější s veřejným nabíjením (o 235 bodů), ale to je dáno také velkým zastoupením vozů Tesla v této kategorii, která má svou síť nabíječek Supercharger.
 
J.D. Power studie
 
V prémiové třídě byla průměrná hodnota spokojenosti 782 bodů a na výsledcích je vidět, jak drtivě byly v anketě zastoupeny vozy Tesla. Nad průměrem je jen Tesla Model S se 798 a Model 3 se 790 body, což je jen velmi malý rozdíl. Je tak vidět, že např. Audi e-tron s pouhými 686 body nebo Jaguar I-Pace se 669 body už průměrem moc nepohnuly.
 
J.D. Power studie levnější auta
 
V kategorii běžných elektromobilů byl průměr o něco nižších 730 bodů. Na prvním místě je Kia Niro EV se 782 body, ta tedy získala stejně jako průměr z prémiové třídy. Solidních 745 bodů pak měl Chevrolet Bolt a Hyundai Kona EV si vysloužil 743 bodů. Podprůměrně byl hodnocen Nissan Leaf se 712 body a Volkswagen e-Golf se 696 body.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hyundai uvádí Bayon, futuristické kompaktní SUV Hyundai uvádí Bayon, futuristické kompaktní SUV
Hyundai představil nové kompaktní SUV Bayon. Futuristické tvary někoho možná odradí, možná nalákají, přičemž vůz bude možné mít i v mild-hybridní a dvojspojkové verzi. Slibuje např. velký vnitřní prostor.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini
Omdia zveřejnila statistiky prodejů smartphonů za minulý rok a drtivě to měl vyhrát iPhone 11. Hodně se dařilo i levnému iPhonu SE a překvapivá je 10. pozice iPhonu 12 mini, který je jinde považován za nepříliš úspěšný.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple se vrací na pozici jedničky poprvé od roku 2016 díky iPhonu 12 Apple se vrací na pozici jedničky poprvé od roku 2016 díky iPhonu 12
Apple mívá sice často nejprodávanější model telefonu na světě, ale jako výrobce nebyl na pozici čtvrtletní jedničky už od roku 2016. To se nyní mění díky obrovskému úspěchu iPhonu 12. Za poslední čtvrtletí tak předběhl i Samsung.
25.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Huawei uvedlo 8" skládací telefon Mate X2 s fotoaparáty Leica Huawei uvedlo 8" skládací telefon Mate X2 s fotoaparáty Leica
Společnost Huawei uvedla nový skládací telefon, který má po rozložení 8" displej typu OLED. Zaujmout chce také čtveřicí fotoaparátů Leica a výkonným procesorem Kirin 9000. Ten už v dalších telefonech neuvidíme.
24.2.2021, aktualita, Milan Šurkala