www.svetmobilne.cz
>
>

Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030

Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
, , aktualita
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to jak konkurenční závod o to, který stát se co nejdříve zbaví aut se spalovacími motory. Zatím v podpoře elektromobility vede Norsko a Čína. Jedním ze států, které chce elektromobilitu co nejdříve, je i Irsko, které chce podle posledního návrhu vlády zakázat prodej automobilů se spalovacími motory už v roce 2030, tedy za pouhých 11 let. Tento návrh byl součástí velkého plánu Climate Action Plan, který zahrnuje např. také záměr zakázat nerecyklovatelné plasty od téhož roku s tím, že by se tlačilo na celoevropskou působnost. Na produkci těžko recyklovatelných plastů by také mohly být uvaleny sankce.
 
Tankování auta
 
Ministr životního prostředí Richard Bruton totiž řekl, že Irsko z 85 % závisí na fosilních palivech, a to chce očividně změnit. Aby však v roce 2030 mohla být všechna nová auta elektrická, prosazuje se také nutnost mít alespoň jednu nabíječku u každé nové nerezidenční budovy s více než 10 parkovacími místy od roku 2025. Předpokládá se, že v roce 2030, kdy by chtěli, aby začal platit ban, bude na irských silnicích zhruba 950 tisíc elektromobilů.
 
Změna nastane i na STK (National Car Test - NCT). Technickou kontrolu zde mají každoročně povinnou vozy starší 10 let. Záměr je takový, že od roku 2045 už vozy se spalovacími motory certifikát nedostanou a tím tedy taková auta zmizí z irských silnic.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala