www.svetmobilne.cz
>
>

Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030

Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
, , aktualita
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to jak konkurenční závod o to, který stát se co nejdříve zbaví aut se spalovacími motory. Zatím v podpoře elektromobility vede Norsko a Čína. Jedním ze států, které chce elektromobilitu co nejdříve, je i Irsko, které chce podle posledního návrhu vlády zakázat prodej automobilů se spalovacími motory už v roce 2030, tedy za pouhých 11 let. Tento návrh byl součástí velkého plánu Climate Action Plan, který zahrnuje např. také záměr zakázat nerecyklovatelné plasty od téhož roku s tím, že by se tlačilo na celoevropskou působnost. Na produkci těžko recyklovatelných plastů by také mohly být uvaleny sankce.
 
Tankování auta
 
Ministr životního prostředí Richard Bruton totiž řekl, že Irsko z 85 % závisí na fosilních palivech, a to chce očividně změnit. Aby však v roce 2030 mohla být všechna nová auta elektrická, prosazuje se také nutnost mít alespoň jednu nabíječku u každé nové nerezidenční budovy s více než 10 parkovacími místy od roku 2025. Předpokládá se, že v roce 2030, kdy by chtěli, aby začal platit ban, bude na irských silnicích zhruba 950 tisíc elektromobilů.
 
Změna nastane i na STK (National Car Test - NCT). Technickou kontrolu zde mají každoročně povinnou vozy starší 10 let. Záměr je takový, že od roku 2045 už vozy se spalovacími motory certifikát nedostanou a tím tedy taková auta zmizí z irských silnic.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala