www.svetmobilne.cz
>
>

Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030

Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
, , aktualita
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to jak konkurenční závod o to, který stát se co nejdříve zbaví aut se spalovacími motory. Zatím v podpoře elektromobility vede Norsko a Čína. Jedním ze států, které chce elektromobilitu co nejdříve, je i Irsko, které chce podle posledního návrhu vlády zakázat prodej automobilů se spalovacími motory už v roce 2030, tedy za pouhých 11 let. Tento návrh byl součástí velkého plánu Climate Action Plan, který zahrnuje např. také záměr zakázat nerecyklovatelné plasty od téhož roku s tím, že by se tlačilo na celoevropskou působnost. Na produkci těžko recyklovatelných plastů by také mohly být uvaleny sankce.
 
Tankování auta
 
Ministr životního prostředí Richard Bruton totiž řekl, že Irsko z 85 % závisí na fosilních palivech, a to chce očividně změnit. Aby však v roce 2030 mohla být všechna nová auta elektrická, prosazuje se také nutnost mít alespoň jednu nabíječku u každé nové nerezidenční budovy s více než 10 parkovacími místy od roku 2025. Předpokládá se, že v roce 2030, kdy by chtěli, aby začal platit ban, bude na irských silnicích zhruba 950 tisíc elektromobilů.
 
Změna nastane i na STK (National Car Test - NCT). Technickou kontrolu zde mají každoročně povinnou vozy starší 10 let. Záměr je takový, že od roku 2045 už vozy se spalovacími motory certifikát nedostanou a tím tedy taková auta zmizí z irských silnic.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala