www.svetmobilne.cz
>
>
>

iPhony ohrožoval nebezpečný spyware z Androidu

iPhony ohrožoval nebezpečný spyware z Androidu
, , aktualita
Před pár měsíci objevený spyware Exodus patrně neohrožoval pouze uživatele Androidu. Odborníci totiž objevili verzi pro iOS, která naštěstí nebyla tak sofistikovaná a nedostala se do Apple App Store.
K oblíbeným
reklama
O různých bezpečnostních hrozbách obvykle slýcháváme v souvislosti s Androidem, zatímco konkurenční iOS se jeví jako bezpečnější alternativa. To ovšem nemusí platit bezvýhradně, zcela vzácný ovšem bývá škodlivý kód, který ohrožuje oba operační systémy. Spyware s označením Exodus naposledy zaznamenali odborníci ze společnosti Security Without Borders minulý měsíc, kdy cílil na uživatele Androidu. Nakažená aplikace, která se vydávala za oficiálního klienta významného italského poskytovatele internetu, se dokonce dostala do Google Play Store. Nakonec se objevilo 25 variant tohoto škodlivého kódu, které se hackerům podařilo propačovat do oficiálního obchodu s aplikacemi.
 
 
Podle výzkumníků ze společnosti Lookout, kteří svůj objev zveřejnili na konferenci Kaspersky Security Analyst Summit, ovšem existuje také verze tohoto spywaru pro iOS. Nebezpečné aplikace se ovšem nedostaly do Apple App Store, ke stažení byly na phishingových stránkách vydávajících se za italské a turkmenské mobilní operátory. Podepsané certifikáty od Applu umožnily instalaci aplikace z neoficiálních zdrojů, mezitím ovšem Apple stihl tyto zneužívané certifikáty zakázat. Zatímco verze pro Android je vyvíjena přibližně pět let, port na iOS by měl být podle odhadů znatelně novější a méně sofistikovaný.
 
To ovšem neznamená, že by nepředstavoval závažné bezpečností riziko. Exodus mohl na iPhonu či iPadu krást kontakty, fotografie, videa, zvukové nahrávky nebo polohu zařízení. Útočník by také na dálku mohl spustit diktafon a odposlouchávat tak nic netušícího uživatele. Výzkumníci tvrdí, že spojení mezi verzí pro Android a iOS je nezpochybnitelné. Obě měly nahrávat ukradená data na stejné servery a používat velmi podobné protokoly.
 
Zdroj: Zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala