www.svetmobilne.cz
>
>
>

iPhony ohrožoval nebezpečný spyware z Androidu

iPhony ohrožoval nebezpečný spyware z Androidu
, , aktualita
Před pár měsíci objevený spyware Exodus patrně neohrožoval pouze uživatele Androidu. Odborníci totiž objevili verzi pro iOS, která naštěstí nebyla tak sofistikovaná a nedostala se do Apple App Store.
K oblíbeným
reklama
O různých bezpečnostních hrozbách obvykle slýcháváme v souvislosti s Androidem, zatímco konkurenční iOS se jeví jako bezpečnější alternativa. To ovšem nemusí platit bezvýhradně, zcela vzácný ovšem bývá škodlivý kód, který ohrožuje oba operační systémy. Spyware s označením Exodus naposledy zaznamenali odborníci ze společnosti Security Without Borders minulý měsíc, kdy cílil na uživatele Androidu. Nakažená aplikace, která se vydávala za oficiálního klienta významného italského poskytovatele internetu, se dokonce dostala do Google Play Store. Nakonec se objevilo 25 variant tohoto škodlivého kódu, které se hackerům podařilo propačovat do oficiálního obchodu s aplikacemi.
 
 
Podle výzkumníků ze společnosti Lookout, kteří svůj objev zveřejnili na konferenci Kaspersky Security Analyst Summit, ovšem existuje také verze tohoto spywaru pro iOS. Nebezpečné aplikace se ovšem nedostaly do Apple App Store, ke stažení byly na phishingových stránkách vydávajících se za italské a turkmenské mobilní operátory. Podepsané certifikáty od Applu umožnily instalaci aplikace z neoficiálních zdrojů, mezitím ovšem Apple stihl tyto zneužívané certifikáty zakázat. Zatímco verze pro Android je vyvíjena přibližně pět let, port na iOS by měl být podle odhadů znatelně novější a méně sofistikovaný.
 
To ovšem neznamená, že by nepředstavoval závažné bezpečností riziko. Exodus mohl na iPhonu či iPadu krást kontakty, fotografie, videa, zvukové nahrávky nebo polohu zařízení. Útočník by také na dálku mohl spustit diktafon a odposlouchávat tak nic netušícího uživatele. Výzkumníci tvrdí, že spojení mezi verzí pro Android a iOS je nezpochybnitelné. Obě měly nahrávat ukradená data na stejné servery a používat velmi podobné protokoly.
 
Zdroj: Zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala