www.svetmobilne.cz
>
>
>

iPhony ohrožoval nebezpečný spyware z Androidu

iPhony ohrožoval nebezpečný spyware z Androidu
, , aktualita
Před pár měsíci objevený spyware Exodus patrně neohrožoval pouze uživatele Androidu. Odborníci totiž objevili verzi pro iOS, která naštěstí nebyla tak sofistikovaná a nedostala se do Apple App Store.
K oblíbeným
reklama
O různých bezpečnostních hrozbách obvykle slýcháváme v souvislosti s Androidem, zatímco konkurenční iOS se jeví jako bezpečnější alternativa. To ovšem nemusí platit bezvýhradně, zcela vzácný ovšem bývá škodlivý kód, který ohrožuje oba operační systémy. Spyware s označením Exodus naposledy zaznamenali odborníci ze společnosti Security Without Borders minulý měsíc, kdy cílil na uživatele Androidu. Nakažená aplikace, která se vydávala za oficiálního klienta významného italského poskytovatele internetu, se dokonce dostala do Google Play Store. Nakonec se objevilo 25 variant tohoto škodlivého kódu, které se hackerům podařilo propačovat do oficiálního obchodu s aplikacemi.
 
 
Podle výzkumníků ze společnosti Lookout, kteří svůj objev zveřejnili na konferenci Kaspersky Security Analyst Summit, ovšem existuje také verze tohoto spywaru pro iOS. Nebezpečné aplikace se ovšem nedostaly do Apple App Store, ke stažení byly na phishingových stránkách vydávajících se za italské a turkmenské mobilní operátory. Podepsané certifikáty od Applu umožnily instalaci aplikace z neoficiálních zdrojů, mezitím ovšem Apple stihl tyto zneužívané certifikáty zakázat. Zatímco verze pro Android je vyvíjena přibližně pět let, port na iOS by měl být podle odhadů znatelně novější a méně sofistikovaný.
 
To ovšem neznamená, že by nepředstavoval závažné bezpečností riziko. Exodus mohl na iPhonu či iPadu krást kontakty, fotografie, videa, zvukové nahrávky nebo polohu zařízení. Útočník by také na dálku mohl spustit diktafon a odposlouchávat tak nic netušícího uživatele. Výzkumníci tvrdí, že spojení mezi verzí pro Android a iOS je nezpochybnitelné. Obě měly nahrávat ukradená data na stejné servery a používat velmi podobné protokoly.
 
Zdroj: Zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář