www.svetmobilne.cz
>
>
>

iPhony ohrožoval nebezpečný spyware z Androidu

iPhony ohrožoval nebezpečný spyware z Androidu
, , aktualita
Před pár měsíci objevený spyware Exodus patrně neohrožoval pouze uživatele Androidu. Odborníci totiž objevili verzi pro iOS, která naštěstí nebyla tak sofistikovaná a nedostala se do Apple App Store.
K oblíbeným
reklama
O různých bezpečnostních hrozbách obvykle slýcháváme v souvislosti s Androidem, zatímco konkurenční iOS se jeví jako bezpečnější alternativa. To ovšem nemusí platit bezvýhradně, zcela vzácný ovšem bývá škodlivý kód, který ohrožuje oba operační systémy. Spyware s označením Exodus naposledy zaznamenali odborníci ze společnosti Security Without Borders minulý měsíc, kdy cílil na uživatele Androidu. Nakažená aplikace, která se vydávala za oficiálního klienta významného italského poskytovatele internetu, se dokonce dostala do Google Play Store. Nakonec se objevilo 25 variant tohoto škodlivého kódu, které se hackerům podařilo propačovat do oficiálního obchodu s aplikacemi.
 
 
Podle výzkumníků ze společnosti Lookout, kteří svůj objev zveřejnili na konferenci Kaspersky Security Analyst Summit, ovšem existuje také verze tohoto spywaru pro iOS. Nebezpečné aplikace se ovšem nedostaly do Apple App Store, ke stažení byly na phishingových stránkách vydávajících se za italské a turkmenské mobilní operátory. Podepsané certifikáty od Applu umožnily instalaci aplikace z neoficiálních zdrojů, mezitím ovšem Apple stihl tyto zneužívané certifikáty zakázat. Zatímco verze pro Android je vyvíjena přibližně pět let, port na iOS by měl být podle odhadů znatelně novější a méně sofistikovaný.
 
To ovšem neznamená, že by nepředstavoval závažné bezpečností riziko. Exodus mohl na iPhonu či iPadu krást kontakty, fotografie, videa, zvukové nahrávky nebo polohu zařízení. Útočník by také na dálku mohl spustit diktafon a odposlouchávat tak nic netušícího uživatele. Výzkumníci tvrdí, že spojení mezi verzí pro Android a iOS je nezpochybnitelné. Obě měly nahrávat ukradená data na stejné servery a používat velmi podobné protokoly.
 
Zdroj: Zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala