www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

iPhony 7 a 7 Plus se převlékly do červené, podporují boj proti AIDS

iPhony 7 a 7 Plus se převlékly do červené, podporují boj proti AIDS
, , aktualita
Apple oznámil speciální edici loňských iPhonů, která nese označení Product Red. Jejich nákupem totiž zákazník přispěje Globálnímu fondu na boj proti šíření HIV. Kromě sytě červené barvy se ovšem nijak neliší od běžných iPhonů 7 a 7 Plus, a to ani svou cenou.reklama
„Apple představil nové iPhony,“ mohl by také znít titulek k tomuto článku. Jenže ono to zas tak horké není, neboť se vlastně jedná jen o jinou barevnou variantu stávajících modelů iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Ty nesou přídomek Product Red a podporují Globální fond na boj proti šíření HIV. Nákupem tohoto produktu tak zákazník přispěje určitou částku na boj proti nemoci AIDS, a to především v afrických zemích. Apple už s touto organizací spolupracoval několikrát. V minulosti tak v červené edici vyšly některé přehrávače iPod, obaly pro iPady či náramky k chytrým hodinkám Apple Watch. Apple také přinesl červený Macbook Pro nebo sluchátka Apple EarPods z pravého zlata, které potom prodal v aukci a celý výtěžek věnoval na boj proti AIDS.

iPhony 7 a 7 Plus Product Red mají hliníkové tělo v červené barvě s lesklým logem nakousnutého jablka, přední panel okolo displeje je potom bílý. Liší se dokonce také krabička, která obsahuje nápisy v červené barvě. Jinak se výbava nijak neliší od již prodávaných barevných variant „sedmičkových“ iPhonů. To znamená voděodolnou konstrukci, která splňuje certifikaci IP67. Menší model má 4,7“ displej s rozlišením 1334 x 750 pixelů, větší se potom chlubí 5,5“ panelem zobrazujícím 1920 x 1080 pixelů. Oba podporují technologii 3D Touch, která rozpoznává sílu dotyku. Společným znakem je procesor Apple A10, absence 3,5mm jacku pro připojení sluchátek či operační systém iOS 10.

iPhone 7 Plus navíc disponuje duálním zadním fotoaparátem, který umožňuje využívat optický zoom i vytvářet snímky s efektem rozmazaného pozadí. Menší iPhone 7 má oproti tomu jen jeden 12MPx snímač, ale také zvládne pořizovat snímky v RAW formátu či nahrávat 4K videa. Na závěr už zbývá zmínit jen ceny a dostupnost iPhonů ze speciální edice Product Red. Předobjedávky započnou už 24. 3. v 16:01 a cena se neliší od ostatních barevných variant telefonů, jen v nabídce chybí nejmenší 64GB model:
  • iPhone 7 128 GB: 24 390 Kč
  • iPhone 7 256 GB: 27 590 Kč
  • iPhone 7 Plus 128 GB: 28 190 Kč
  • iPhone 7 Plus 256 GB: 31 390 Kč

Zdroj: Apple.com
reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik