www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

iPhony 7 a 7 Plus se převlékly do červené, podporují boj proti AIDS

iPhony 7 a 7 Plus se převlékly do červené, podporují boj proti AIDS
, , aktualita
Apple oznámil speciální edici loňských iPhonů, která nese označení Product Red. Jejich nákupem totiž zákazník přispěje Globálnímu fondu na boj proti šíření HIV. Kromě sytě červené barvy se ovšem nijak neliší od běžných iPhonů 7 a 7 Plus, a to ani svou cenou.
reklama
„Apple představil nové iPhony,“ mohl by také znít titulek k tomuto článku. Jenže ono to zas tak horké není, neboť se vlastně jedná jen o jinou barevnou variantu stávajících modelů iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Ty nesou přídomek Product Red a podporují Globální fond na boj proti šíření HIV. Nákupem tohoto produktu tak zákazník přispěje určitou částku na boj proti nemoci AIDS, a to především v afrických zemích. Apple už s touto organizací spolupracoval několikrát. V minulosti tak v červené edici vyšly některé přehrávače iPod, obaly pro iPady či náramky k chytrým hodinkám Apple Watch. Apple také přinesl červený Macbook Pro nebo sluchátka Apple EarPods z pravého zlata, které potom prodal v aukci a celý výtěžek věnoval na boj proti AIDS.

iPhony 7 a 7 Plus Product Red mají hliníkové tělo v červené barvě s lesklým logem nakousnutého jablka, přední panel okolo displeje je potom bílý. Liší se dokonce také krabička, která obsahuje nápisy v červené barvě. Jinak se výbava nijak neliší od již prodávaných barevných variant „sedmičkových“ iPhonů. To znamená voděodolnou konstrukci, která splňuje certifikaci IP67. Menší model má 4,7“ displej s rozlišením 1334 x 750 pixelů, větší se potom chlubí 5,5“ panelem zobrazujícím 1920 x 1080 pixelů. Oba podporují technologii 3D Touch, která rozpoznává sílu dotyku. Společným znakem je procesor Apple A10, absence 3,5mm jacku pro připojení sluchátek či operační systém iOS 10.

iPhone 7 Plus navíc disponuje duálním zadním fotoaparátem, který umožňuje využívat optický zoom i vytvářet snímky s efektem rozmazaného pozadí. Menší iPhone 7 má oproti tomu jen jeden 12MPx snímač, ale také zvládne pořizovat snímky v RAW formátu či nahrávat 4K videa. Na závěr už zbývá zmínit jen ceny a dostupnost iPhonů ze speciální edice Product Red. Předobjedávky započnou už 24. 3. v 16:01 a cena se neliší od ostatních barevných variant telefonů, jen v nabídce chybí nejmenší 64GB model:
  • iPhone 7 128 GB: 24 390 Kč
  • iPhone 7 256 GB: 27 590 Kč
  • iPhone 7 Plus 128 GB: 28 190 Kč
  • iPhone 7 Plus 256 GB: 31 390 Kč

Zdroj: Apple.com
reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala