www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

iPhony 7 a 7 Plus se převlékly do červené, podporují boj proti AIDS

iPhony 7 a 7 Plus se převlékly do červené, podporují boj proti AIDS
, , aktualita
Apple oznámil speciální edici loňských iPhonů, která nese označení Product Red. Jejich nákupem totiž zákazník přispěje Globálnímu fondu na boj proti šíření HIV. Kromě sytě červené barvy se ovšem nijak neliší od běžných iPhonů 7 a 7 Plus, a to ani svou cenou.reklama
„Apple představil nové iPhony,“ mohl by také znít titulek k tomuto článku. Jenže ono to zas tak horké není, neboť se vlastně jedná jen o jinou barevnou variantu stávajících modelů iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Ty nesou přídomek Product Red a podporují Globální fond na boj proti šíření HIV. Nákupem tohoto produktu tak zákazník přispěje určitou částku na boj proti nemoci AIDS, a to především v afrických zemích. Apple už s touto organizací spolupracoval několikrát. V minulosti tak v červené edici vyšly některé přehrávače iPod, obaly pro iPady či náramky k chytrým hodinkám Apple Watch. Apple také přinesl červený Macbook Pro nebo sluchátka Apple EarPods z pravého zlata, které potom prodal v aukci a celý výtěžek věnoval na boj proti AIDS.

iPhony 7 a 7 Plus Product Red mají hliníkové tělo v červené barvě s lesklým logem nakousnutého jablka, přední panel okolo displeje je potom bílý. Liší se dokonce také krabička, která obsahuje nápisy v červené barvě. Jinak se výbava nijak neliší od již prodávaných barevných variant „sedmičkových“ iPhonů. To znamená voděodolnou konstrukci, která splňuje certifikaci IP67. Menší model má 4,7“ displej s rozlišením 1334 x 750 pixelů, větší se potom chlubí 5,5“ panelem zobrazujícím 1920 x 1080 pixelů. Oba podporují technologii 3D Touch, která rozpoznává sílu dotyku. Společným znakem je procesor Apple A10, absence 3,5mm jacku pro připojení sluchátek či operační systém iOS 10.

iPhone 7 Plus navíc disponuje duálním zadním fotoaparátem, který umožňuje využívat optický zoom i vytvářet snímky s efektem rozmazaného pozadí. Menší iPhone 7 má oproti tomu jen jeden 12MPx snímač, ale také zvládne pořizovat snímky v RAW formátu či nahrávat 4K videa. Na závěr už zbývá zmínit jen ceny a dostupnost iPhonů ze speciální edice Product Red. Předobjedávky započnou už 24. 3. v 16:01 a cena se neliší od ostatních barevných variant telefonů, jen v nabídce chybí nejmenší 64GB model:
  • iPhone 7 128 GB: 24 390 Kč
  • iPhone 7 256 GB: 27 590 Kč
  • iPhone 7 Plus 128 GB: 28 190 Kč
  • iPhone 7 Plus 256 GB: 31 390 Kč

Zdroj: Apple.com
reklama
Nejnovější články
Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp
Huawei je dalším výrobcem, který chce v blízké budoucnosti přinést na trh skládací smartphone. Šéf společnosti Richard Yu dokonce potvrdil, že takové zařízení už existuje, ale před uvedením na trh potřebuje vylepšit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli
Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou při výrobě spotřební elektroniky společnosti Fairphone a Apple, naopak příliš dobře nedopadl Google, Samsung ani Huawei. Vůbec nejhorší známku potom získalo několik čínských výrobců včetně Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67 HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily
Jen pár desítek kilometrů od českých hranic vyroste v příštím největší továrna na lithium-iontové články v Evropě. Postará se o ni divize LG Chem a vyrobené baterie zamíří do elektromobilů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000 Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala