www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

iPhony 11 možná budou mít USB-C ne tam, kde bychom ho chtěli

iPhony 11 možná budou mít USB-C ne tam, kde bychom ho chtěli
, , aktualita
Apple je hodně tvrdohlavá společnost a v oblasti nabíjení jsou její iPhony v době dávno minulé. Pořád si drží port Lightning a dnes už dost pomalé 5W nabíjení. Má však přijít USB-C, ale trochu jinak, než bychom asi čekali.
K oblíbeným
reklama
Port Lightning je fajn, pokud jde o jeho oboustrannost, to ale umí už i USB-C, nemluvě na to, že se velmi rád zanáší prachem. Přechod na USB-C už provedly Macy a některé iPady, proto všichni s napětím očekávají, zda se to bude týkat i letošních iPhonů 11. A ono to podle zákulisních informací vypadá, že se USB-C sice objeví, ale nikoli tam, kde bychom ho chtěli. Telefony totiž mají mít i nadále port Lightning. Co se ale údajně změní, je to, že samotný nabíjecí kabel už nebude USB-A na Lightning, ale USB-C na Lightning.
 
Apple iPhone XS Max
 
Což je snad z hlediska kompatibility ještě horší stav než dnes. Síťové adaptéry na USB-C nejsou zrovna běžné, takže nabíjecí komedie s iPhony nabere ještě větších obrátek. Nejenže majitelé stále nebudou moci použít kabely z jiných telefonů (což by s USB-C bylo dnes už docela často možné), ale ani se svým Lightning kabelem nebudou bez problémů, neboť většina adaptérů do zásuvky a portů na počítačích je stále USB-A a nikoli USB-C. Na druhou stranu to bude snazší nabíjet s počítači Mac a z tohoto pohledu by dával krok Applu smysl.
 
Vypadá to navíc na to, že se Apple konečně odhodlá nabíjet iPhony i trochu rychleji než dnešními dýchavičnými 5 W. Dnes už totiž i poměrně levné Androidy podporují rychlejší nabíjení a taková hodnota typická u Androidů akorát pro low-end je pro Apple docela ostuda. Zvýšit by se měla i kapacita baterií. iPhone 11R/11 (nástupce XR) by si měl polepšit z 2942 na 3000 mAh, iPhone 11/11 Pro (nástupce XS) by měl dostat vzpruhu z 2658 na 3200 mAh a iPhone 11 Max/11 Pro Max (nástupce XS Max) pak z 3174 na 3500 mAh.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář