Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu

26.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Někteří uživatelé iPhonu X se setkali s tím, že sklo kryjící duální zadní fotoaparát samovolně praská. Apple navíc problém nevyřeší bezplatně v rámci záruky, ale požaduje za výměnu velmi vysoké poplatky.
Diskuzní fórum Applu se pomalu plní příspěvky nespokojených majitelů iPhonu X, kteří si stěžují na samovolně praskající sklo chránící objektivy duálního zadního fotoaparátu. Dotčení uživatelé tvrdí, že telefon jim nikdy nespadl na zem a dokonce jej od zakoupení nosí v ochranném obalu. Pokud je to pravda, znamená to, že sklíčko nejspíš prasklo vadou materiálu či konstrukce. Podle některých indícií se zdá, že by na vině mohly být velmi nízké teploty. Na druhé straně jeden z dotčených uživatelů tvrdí, že žije na Havaji, takže mrazy nemusejí být hlavní příčinou, ale pokud je jim telefon vystaven, riziko prasknutí skla se patrně zvyšuje.
 
 
Problém se nejspíš v tuto chvíli vyskytuje jen ve velmi malém rozsahu, ale pro dotčené zákazníky je velmi nepříjemný ještě z dalšího důvodu. V servisu se většinou setkají s nepochopením, a tak si musí opravu zaplatit, stejně jako kdyby si prasknutí skla způsobili sami. Navíc je toto poškození zahrnuto do kategorie ostatních, takže na rozdíl od rozbitého displeje budou muset zaplatit plnou částku za opravu 549 dolarů, v přepočtu více než 12 tisíc korun. Zákazníky, kteří si zaplatili program AppleCare+, bude oprava stát 99 dolarů, neboť ani v tomto případě se závada nevejde do kategorie náhodného poškození displeje. Není jasné, jak opravu řeší autorizované servisy.
 
Doufejme, že Apple už problém vyšetřuje a brzy nabídne dotčeným zákazníkům nějaké přijatelnější řešení. Není to první problém, který postihl iPhony X, v minulosti jsme se setkali například s praskáním v telefonním reproduktoru nebo zeleným pruhem na displeji. Ve všech případech se však závada naštěstí objevila jen u menšího počtu zákazníků.
 


reklama