Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone SE je kompatibilní s kryty pro starší iPhony

22.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Nový čtyřpalcový iPhone byl sice oficiálně představen už včera, až dnes se však na světlo světa dostávají některé podrobnosti, se kterými se Apple nepochlubil. Mimo jiné víme, jak velkou má RAM nebo jak je to s výdrží baterie.
Začneme hned názvem, objevují se totiž otázky, proč se nový model jmenuje právě iPhone SE. Ona dvojice písmen je zkratkou pro spojení „Special Edition“, čímž chce dát výrobce nejspíš najevo, že jde o prakticky jediný chytrý telefon se čtyřpalcovým displejem, který byl v nedávné době představen. Pokud nepočítáme displej, vychází iPhone SE po stránce výbavy z iPhonu 6s. Kromě procesoru Apple A9 dostal nový model stejnou porci operační paměti – podle benchmarku AnTuTu byla použita 2GB RAM. Apple totiž tradičně údaj o velikosti RAM nezveřejňuje.

Není také žádným tajemstvím, že iPhone SE má čtečku otisků prstů Touch ID. Bohužel se ovšem podle zjištění jedná o její první generaci, která byla použita například u iPhonu 6. Ve srovnání s druhou generací Touch ID, která se objevila v iPhonu 6S, je její předchůdce o trochu pomalejší. iPhone SE překvapí výdrží baterie, která by podle oficiálních údajů měla činit až 13 hodin prohlížení internetu přes LTE nebo Wi-Fi, 13 hodin přehrávání videí, 14 hodin hovoru nebo 50 hodin poslechu hudby. Ve všech případech se jedná o vyšší tabulkové hodnoty než u iPhonu 5s nebo 6s, přesnou kapacitu baterie ale zatím neznáme.


iPhone SE v koženém ochranném krytu pro iPhone 5/5S

iPhone SE je kompatibilní s kryty určenými pro iPhone 5/5S, což s sebou samozřejmě přináší řadu výhod. Uživatelé, kteří budou přecházet z přibližně tři roky starého modelu na nový, nemusí utrácet za nákup příslušenství. Znamená to také, že nabídka krytů pro iPhone SE je už od začátku velmi široká, některé obaly pro iPhony 5 a 5s lze navíc sehnat s poměrně vysokými slevami.

iPhone SE bude možné na českém trhu předobjednat od 29. března; termín doručení zatím není znám, mohlo by se však jednat o konec dubna nebo až květen. Smartphone bude dostupný ve variantách s 16GB a 64GB interním úložištěm, přičemž cena činí 12 990 Kč, respektive 16 190 Kč včetně DPH. Nabídka barevných provedení se skládá ze stříbrné, kosmicky šedé, zlaté a růžově zlaté.

Zdroj: Phonearena.com (1, 2), Gsmarena.com


reklama