Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone SE 2 má být představen v květnu, levný 6,1" Dual SIM iPhone později

21.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
V poslední době se příliš nemluvilo o nástupci malého iPhonu SE, ale to neznamená, že by Apple takový smartphone nechystal. Na internet se nyní dostala očekávaná výbava. A spekuluje se také o levném 6" iPhonu s cenovkou 550 dolarů.
Majitelé starších iPhonů s menšími displeji nyní netrpělivě čekají, zda jejich oblíbená značka představí druhou generaci iPhonu SE. V minulosti se objevovaly střídavě informace o tom, že Apple takový model připravuje a naopak, že s ním nepočítá. Poslední spekulace z japonského zdroje tvrdí, že iPhone SE 2 či iPhone SE 2018 (přesný název zatím není jasný) by mohl být představen už příští měsíc, tedy v květnu. Vzhledem k tomu, že od premiéry nás možná dělí už jen pár týdnů, se objevily také další detaily o výbavě. Vůbec nejzajímavější parametr, kvůli kterému by mohl být nový model velmi oblíben, ovšem nadále zůstává zahalen rouškou tajemství. Řeč je o úhlopříčce displeje, která by podle dřívějších spekulací mohla být čtyřpalcová (stejně jako u aktuálního iPhonu SE) nebo o pár desetin palce větší.

 
Toto víceméně naznačuje také informace, že se fyzické rozměry iPhonu SE 2 změní jen minimálně. I přes to by výrobce mohl displej o špetku zvětšit tím, že by zúžil rámečky. Zmizet by měl 3,5mm audio jack, čímž bude nejmenší iPhone následovat své větší sourozence. Sluchátka tedy připojíte už jen bezdrátově, přes port Lightning nebo se neobejdete bez redukce. Pod displejem bychom potom měli najít čtečku otisků prstů Touch ID integrovanou do domovského tlačítka, s technologii rozpoznání obličeje Face ID se potom nepočítá. O pohon by se měl postarat procesor Apple A10 Fusion, který se poprvé objevil iPhonech 7 a 7 Plus z roku 2016. Dřívější zdroje také naznačovaly, že novinka by mohla mít skleněná záda a podporat bezdrátové nabíjení.
 
Nástupce iPhonu SE tedy bude představovat spíše minoritní upgrade, ale možná důležitější je skutečnost, že Apple vůbec pokračuje v tradici malých telefonů. Většina ostatních  výrobců totiž na tuto kategorii zcela zanevřela.
 
 

Šestipalcový iPhone jen za 550 dolarů?

 
Známý analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že Apple v letošním roce nabídne i další cenově dostupné iPhony a na své si přijdou i milovníci větších úhlopříček. Na cestě by měly být dva modely s 6,1" displejem, jejichž cena údajně začíná na 550 dolarech, v přepočtu 11 350 Kč bez DPH. Jednou z odlišností těchto dvou variant by měla být podpora Dual SIM, neboli přítomnost dvou slotů na SIM karty. Bylo by to vůbec poprvé, co by se na trhu objevil iPhone s touto funkcionalitou, ale zájemce by si jistě našel nejen na asijských trzích.
 


reklama