reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone 7 vydává podivný syčivý zvuk, stěžují si někteří majitelé

19.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Objevilo se pár případů, kdy si majitelé nových iPhonů všimli jakéhosi syčivého zvuku, který z jejich telefonu vychází při vyšším zatížení. A podle odhadů je poprvé větší zájem o iPhone 7 Plus než standardní variantu, z barev jde nejvíc na odbyt černá.
Ani letos se možná Applu nevyhne skandál s novými iPhony, i když nutno dodat, že zatím si na daný problém stěžovalo jen velmi malé množství majitelů. Řeč je o zvuku, který je popisován jako syčení nebo pískání, někdy je přirovnáván třeba k miniaturnímu větráku. Jedním z prvních, kdo problém popsal, byl novinář Stephen Hackett. Stěžují si ovšem také další majitelé, a to bez rozdílu toho, zda se jedná o iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus. Podivný zvuk se obvykle objevuje ve chvíli, kdy dojde k většímu zatížení procesoru.

Právě na procesor jako původce tohoto zvuku ukazuje také místo, ze kterého se pískot ozývá. Každý také uvádí jinou intenzitu, podle některých je nutné telefon přiložit k uchu, jiní zvuk slyší, i pokud je přístroj položen na stole. Nutno ovšem podotknout, že rozdíly mohou klidně spočívat v kvalitě sluchu nebo hlasitosti okolního prostředí. Stephen Hackett už se kvůli problému rozhodl kontaktovat zákaznickou podporu Applu, která mu nabídla výměnu iPhonu.Otázkou zůstává, zda by výměna za jiný kus problém vyřešila. Zatím totiž není jasné, zda se podivný zvuk objevuje u některých iPhonů 7 a 7 Plus, nebo zda jsou postiženy všechny kusy, ale ne každý uživatel si problému stihl všimnout.


Prodeje nových iPhonů: převyšuje zájem o větší model a černou barvu


Apple v letošním roce neoznámil počet prodaných iPhonů za prvních několik dnů, jak to dělal v minulosti. Podle amerických mobilních operátorů je ovšem „sedmičky“ velký zájem, dokonce ještě větší než o jejich předchůdce. V letošním roce by navíc poprvé mohl být větší zájem 5,5“ iPhone 7 Plus než 4,7“ iPhone 7. Podle společnosti Slice Intelligence si model s větší úhlopříčkou předobjednalo za prvních 48 hodin v USA 55 % zájemců, zatímco zbylých 45 % se rozhodlo pro variantu s menším displejem. Zvyšující se zájem o model s přídomkem Plus je navíc patrný i z předchozích let.

A co se týče nabízených barev, byla doslova trefou do černého varianta „Jet Black“, která jde podle dostupných informací nejvíce na odbyt.

Zdroj: 9to5mac.com, Pcworld.com


reklama
reklama
reklama