Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone 7 Plus s duálním fotoaparátem na prvním snímku

17.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu se objevila údajný obrázek zadní strany iPhonu 7 Plus, který ukazuje použití dvojice zadních fotoaparátů. Ve srovnání s iPhonem 6s Plus by mělo také dojít k přemístění antény a přidání Smart konektoru.
Začátkem tohoto týdne oblétla internet fotografie, která údajně ukazuje technický nákres iPhonu 7, konkrétně základní verze se 4,7“ displejem. Kromě ní je ovšem očekáván také iPhone 7 Plus disponující 5,5“ úhlopříčkou, který by se měl kromě většího displeje odlišovat také použitím duálního zadního fotoaparátu. A jak bude toto řešení vypadat v praxi, nejspíš ukazuje další uniklý snímek, na jehož základě už výrobce krytů Feld & Vold dokonce vytvořil několik renderů.

Fotografie nám ovšem neukazuje jen dvojici zadních snímačů, ale také přemístění plastových krytek antény, které umožňují lepší přístup signálu – nově by se měly nacházet na horních a dolních okrajích telefonu. Stejné řešení jsme mohli vidět i na už zmíněných snímcích menšího iPhonu 7. U iPhonu 7 Plus si ovšem navíc můžeme všimnout trojici pinů v dolní části zadní strany. S největší pravděpodobností se jedná o Smart Connector, který je přítomný u iPadu Pro, kde slouží k připojení klávesnice. Zatím můžeme jen spekulovat, k čemu bude tento proprietární konektor sloužit u iPhonu 7 Plus.

Fotografie bohužel neukazuje okraje smartphonu, takže není jasné, zda mu opravdu chybí 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek, jak naznačují některé spekulace. Důvodem by mělo být výrazné snížení tloušťky přístroje, u iPhonu 7 Plus snad až ze 7,1 mm na 6,1 mm. Podle některých zdrojů pak bude místo získané odstraněním tohoto jacku využito k umístění druhého reproduktoru. Zapomenout nesmíme ani na informaci o částečné voděodolnosti nových iPhonů, ta zatím ale nebyla nijak potvrzena.

Zdroj: Macrumors.com
reklama