Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iOS 12.3.1 opravuje chyby a zlepšuje výdrž baterie

29.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
Nové aktualizace operačního systému iOS vycházejí poměrně často a v těchto dnech se objevila verze 12.3.1. Ta opravuje několik chybiček a doufejme, že nezavedla žádné nové. Majitelé telefonů se mohou těšit na větší výdrž baterie.
Společnost Apple je známá tím, že pravidelně aktualizuje svůj operační systém iOS a nejnovější software je kompatibilní i s telefony, které jsou mnoho let staré. Nyní tak vyšla nová verze iOS 12.3.1, která opět odstranila několik menších problémů (snad nepřinesla nějaké nové) a zlepšila i další vlastnosti telefonů. Opravena byla chyba s VoLTE hovory, pár změn se odehrálo i v podpoře AirPlay, zásadnější změny ale nastaly už dříve v iOS 12.3 (např. nová verze aplikace Apple TV).
 
Apple logo
 
Dle testů YouTube kanálu iAppleBytes se však s novou verzí zlepšila i výdrž baterie, což není k zahození. Starý iPhone 5S si v benchmarku Geekbench polepšil ze 155 na 169 minut, iPhone 6 pak ze 154 na 172 minut. V případě iPhone 6S nebyla zaznamenána žádná změna (205 minut), nicméně iPhone 7 už opět přinesl příjemné navýšení ze 178 na 196 minut. V případě iPhone 8 se čas zlepšil jen mírně, a to z 202 na 203 minut. V průměru to tak činí 6 % výdrže navíc, což rozhodně není k zahození. V mém případě (aktualizace z iOS 12 na 12.3.1 na iPhone SE) zatím větší výdrž nemohu hodnotit, nicméně telefon působí mnohem svižněji. Tak se ale projevuje po každém upgradu operačního systému, než se opět "zaseká".
 
Na druhou stranu se na internetu pořád objevují stížnosti na nefunkčnost mnoha různých věcí. Někdy jde o Wi-Fi, jiným zase nefunguje správně Bluetooth, GPS, 3D Touch, překlápění displeje z polohy na výšku na šířku a obráceně, lagování uživatelského rozhraní, zamrzání a mnoho dalšího. Ne vždy ale musí jít o problém operačního systému. Faktem je, že iPhony se různým lidem projevují různě a jen v nejbližším okolí znám tři lidi s iPhonem SE a každému se projevuje nějak jinak (např. jednomu z těchto iPhonů se naopak výdrž baterie dramaticky zhoršila).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama