Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iOS 11.1.2 řeší problém odezvy displeje iPhone X v chladu

19.11.2017, Milan Šurkala, aktualita
Smartphone Apple iPhone X měl být průlomovým iPhonem. Zájem je sice obrovský, ale trápí jej tolik problémů, až to pěkné není. Poslední verze operačního systému iOS 11.1.2 řeší alespoň problém s necitlivostí displeje v chladných podmínkách.
Telefony Apple a operační systém iOS byly často vychvalovány za lepší stabilitu a odladěnost ve srovnání s Androidem. I tak se ale téměř každá generace setkala s nějakým nepříjemným problémem. Nový Apple iPhone X a iOS 11 ale přináší tak velké množství problémů, až zůstává rozum stát a lepší odladěnost iOSu (a telefonů Apple obecně) je dnes už jen mýtem. Co se v tom Applu děje? Jak iPhonu 8, tak i novému iPhonu X občas může praskat zvuk v reproduktoru, displej pak u některých kusů iPhonu X vykazuje nepříjemný zelený pruh (není jasné, zda jde o chybu Applu nebo Samsungu jako dodavatele displeje). Aby toho nebylo málo, za nízkých teplot přestává displej téhož telefonu reagovat a stává se jen obtížně ovladatelným. A alespoň tento poslední problém řeší nový iOS 11.1.2.

Apple iPhone X

Za poslední dva měsíce tak jde už o šestou aktualizaci, která řeší často závažné uživatelské problémy. Ke cti Applu nutno říci, že se problémy snaží řešit, otázkou ale je, proč je jich v poslední době tak moc a většina nových aktualizací přináší zase problémy jiné. Doufejme, že to nebude případ verze 11.1.2. Potom se ani není proč divit, že na iOS 11 se majitelům starších iPhonů nechce moc aktualizovat. Apple už připravuje a testuje nový iOS 11.2, tak mu držme palce a i zde doufejme, že se opraví další chyby předchozích verzí jako např. problémy s výdrží baterie a nezanesou se sem nové nedostatky.Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama