www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

iOS 10.3.2 možná nevyjde pro iPhone 5, iPhone 5c a iPad 4

iOS 10.3.2 možná nevyjde pro iPhone 5, iPhone 5c a iPad 4
, , aktualita
Apple nejspíš nečekaně ukončí podporu několika starších zařízení.. Aktualizace na iOS 10.3.2 podle dosavadních informací nebude dostupná ve 32bitové variantě, nenainstalují si ji tedy majitelé iPhonů 5 a 5c ani iPadu čtvrté generace.
reklama
Apple platí v mobilním světě k nejsvědomitějším výrobcům v oblasti aktualizací operačního systému, maximálně tak těží z propojení hardwaru a softwaru ve svých zařízeních. I tento americký výrobce ovšem musí jednoho dne ukončit podporu pro některé své starší modely, neboť už mnohdy nemají dostatečné technické parametry pro plné využití modernějších verzí iOS. Vždy byla ovšem podpora ukončena s příchodem hlavní verzí systému, naposledy po příchodu iOS 10 už nevyšel update pro iPhone 4S, iPad 2, iPad 3, původní iPad Mini a iPod Touch 5.

Nyní by ovšem k ukončení podpory mohlo dojít vydáním minoritní verze iOS 10.3.2, která už se možná nedostane na zařízení s 32bitovou architekturou, jak upozornil novinář Gordon Kelly z Forbes. Z modelů využívajících iOS 10 se jedná o iPhone 5, iPhone 5c a iPad čtvrté generace, které už patrně zůstanou na iOS 10.3.1 vydaném začátkem dubna. Prozatím totiž byly vydány dvě beta verze iOS 10.3.2 a ani jedna nevyšla pro 32bitovou architekturu – dosud se nic takového v historii této platformy nestalo. Pokud bychom počítali pouze dotčené iPhony, tak se podle dostupných informací jedná o více než 40 milionů uživatelů, kteří rázem přijdou o pravidelné aktualizace operačního systému.
iPhone 5c


Na druhou stranu výše uvedené iPhony pocházejí z roku 2013, iPad 4 byl dokonce představen v roce 2012, Apple tedy tato zařízení podporoval mnohem déle než kterýkoliv jiný výrobce smartphonů či tabletů s konkurenčním Androidem. Navíc bylo jen otázkou času, kdy se Apple odhodlá k úplnému přechodu na 64bitový systém. To s sebou ovšem přináší nejen odstřižení 32bitových zařízení od dalších aktualizací, ale také ukončení podpory obrovského množství aplikací. Už delší dobu společnost varuje uživatele a především vývojáře aplikací, že přestanou fungovat v budoucích verzích iOS, pokud nebude převedena na 64bitovou. K tomu patrně dojde s příchodem iOS 11, které snad vyjde letos v září.

Dodejme, že s výjimkou odstranění podpory 32bitových zařízení nepřinesla ani jedna z beta verzí iOS 10.3.2 žádnou podstatnou novinku.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala