www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

iOS 10.3.2 možná nevyjde pro iPhone 5, iPhone 5c a iPad 4

iOS 10.3.2 možná nevyjde pro iPhone 5, iPhone 5c a iPad 4
, , aktualita
Apple nejspíš nečekaně ukončí podporu několika starších zařízení.. Aktualizace na iOS 10.3.2 podle dosavadních informací nebude dostupná ve 32bitové variantě, nenainstalují si ji tedy majitelé iPhonů 5 a 5c ani iPadu čtvrté generace.
reklama
Apple platí v mobilním světě k nejsvědomitějším výrobcům v oblasti aktualizací operačního systému, maximálně tak těží z propojení hardwaru a softwaru ve svých zařízeních. I tento americký výrobce ovšem musí jednoho dne ukončit podporu pro některé své starší modely, neboť už mnohdy nemají dostatečné technické parametry pro plné využití modernějších verzí iOS. Vždy byla ovšem podpora ukončena s příchodem hlavní verzí systému, naposledy po příchodu iOS 10 už nevyšel update pro iPhone 4S, iPad 2, iPad 3, původní iPad Mini a iPod Touch 5.

Nyní by ovšem k ukončení podpory mohlo dojít vydáním minoritní verze iOS 10.3.2, která už se možná nedostane na zařízení s 32bitovou architekturou, jak upozornil novinář Gordon Kelly z Forbes. Z modelů využívajících iOS 10 se jedná o iPhone 5, iPhone 5c a iPad čtvrté generace, které už patrně zůstanou na iOS 10.3.1 vydaném začátkem dubna. Prozatím totiž byly vydány dvě beta verze iOS 10.3.2 a ani jedna nevyšla pro 32bitovou architekturu – dosud se nic takového v historii této platformy nestalo. Pokud bychom počítali pouze dotčené iPhony, tak se podle dostupných informací jedná o více než 40 milionů uživatelů, kteří rázem přijdou o pravidelné aktualizace operačního systému.
iPhone 5c


Na druhou stranu výše uvedené iPhony pocházejí z roku 2013, iPad 4 byl dokonce představen v roce 2012, Apple tedy tato zařízení podporoval mnohem déle než kterýkoliv jiný výrobce smartphonů či tabletů s konkurenčním Androidem. Navíc bylo jen otázkou času, kdy se Apple odhodlá k úplnému přechodu na 64bitový systém. To s sebou ovšem přináší nejen odstřižení 32bitových zařízení od dalších aktualizací, ale také ukončení podpory obrovského množství aplikací. Už delší dobu společnost varuje uživatele a především vývojáře aplikací, že přestanou fungovat v budoucích verzích iOS, pokud nebude převedena na 64bitovou. K tomu patrně dojde s příchodem iOS 11, které snad vyjde letos v září.

Dodejme, že s výjimkou odstranění podpory 32bitových zařízení nepřinesla ani jedna z beta verzí iOS 10.3.2 žádnou podstatnou novinku.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala