www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

iOS 10.3.2 možná nevyjde pro iPhone 5, iPhone 5c a iPad 4

iOS 10.3.2 možná nevyjde pro iPhone 5, iPhone 5c a iPad 4
, , aktualita
Apple nejspíš nečekaně ukončí podporu několika starších zařízení.. Aktualizace na iOS 10.3.2 podle dosavadních informací nebude dostupná ve 32bitové variantě, nenainstalují si ji tedy majitelé iPhonů 5 a 5c ani iPadu čtvrté generace.
K oblíbeným
reklama
Apple platí v mobilním světě k nejsvědomitějším výrobcům v oblasti aktualizací operačního systému, maximálně tak těží z propojení hardwaru a softwaru ve svých zařízeních. I tento americký výrobce ovšem musí jednoho dne ukončit podporu pro některé své starší modely, neboť už mnohdy nemají dostatečné technické parametry pro plné využití modernějších verzí iOS. Vždy byla ovšem podpora ukončena s příchodem hlavní verzí systému, naposledy po příchodu iOS 10 už nevyšel update pro iPhone 4S, iPad 2, iPad 3, původní iPad Mini a iPod Touch 5.

Nyní by ovšem k ukončení podpory mohlo dojít vydáním minoritní verze iOS 10.3.2, která už se možná nedostane na zařízení s 32bitovou architekturou, jak upozornil novinář Gordon Kelly z Forbes. Z modelů využívajících iOS 10 se jedná o iPhone 5, iPhone 5c a iPad čtvrté generace, které už patrně zůstanou na iOS 10.3.1 vydaném začátkem dubna. Prozatím totiž byly vydány dvě beta verze iOS 10.3.2 a ani jedna nevyšla pro 32bitovou architekturu – dosud se nic takového v historii této platformy nestalo. Pokud bychom počítali pouze dotčené iPhony, tak se podle dostupných informací jedná o více než 40 milionů uživatelů, kteří rázem přijdou o pravidelné aktualizace operačního systému.
iPhone 5c


Na druhou stranu výše uvedené iPhony pocházejí z roku 2013, iPad 4 byl dokonce představen v roce 2012, Apple tedy tato zařízení podporoval mnohem déle než kterýkoliv jiný výrobce smartphonů či tabletů s konkurenčním Androidem. Navíc bylo jen otázkou času, kdy se Apple odhodlá k úplnému přechodu na 64bitový systém. To s sebou ovšem přináší nejen odstřižení 32bitových zařízení od dalších aktualizací, ale také ukončení podpory obrovského množství aplikací. Už delší dobu společnost varuje uživatele a především vývojáře aplikací, že přestanou fungovat v budoucích verzích iOS, pokud nebude převedena na 64bitovou. K tomu patrně dojde s příchodem iOS 11, které snad vyjde letos v září.

Dodejme, že s výjimkou odstranění podpory 32bitových zařízení nepřinesla ani jedna z beta verzí iOS 10.3.2 žádnou podstatnou novinku.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Dnes, článek, Milan Šurkala
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

16.11.2019, aktualita, Milan Šurkala