www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

iOS 10.3.2 možná nevyjde pro iPhone 5, iPhone 5c a iPad 4

iOS 10.3.2 možná nevyjde pro iPhone 5, iPhone 5c a iPad 4
, , aktualita
Apple nejspíš nečekaně ukončí podporu několika starších zařízení.. Aktualizace na iOS 10.3.2 podle dosavadních informací nebude dostupná ve 32bitové variantě, nenainstalují si ji tedy majitelé iPhonů 5 a 5c ani iPadu čtvrté generace.
K oblíbeným
reklama
Apple platí v mobilním světě k nejsvědomitějším výrobcům v oblasti aktualizací operačního systému, maximálně tak těží z propojení hardwaru a softwaru ve svých zařízeních. I tento americký výrobce ovšem musí jednoho dne ukončit podporu pro některé své starší modely, neboť už mnohdy nemají dostatečné technické parametry pro plné využití modernějších verzí iOS. Vždy byla ovšem podpora ukončena s příchodem hlavní verzí systému, naposledy po příchodu iOS 10 už nevyšel update pro iPhone 4S, iPad 2, iPad 3, původní iPad Mini a iPod Touch 5.

Nyní by ovšem k ukončení podpory mohlo dojít vydáním minoritní verze iOS 10.3.2, která už se možná nedostane na zařízení s 32bitovou architekturou, jak upozornil novinář Gordon Kelly z Forbes. Z modelů využívajících iOS 10 se jedná o iPhone 5, iPhone 5c a iPad čtvrté generace, které už patrně zůstanou na iOS 10.3.1 vydaném začátkem dubna. Prozatím totiž byly vydány dvě beta verze iOS 10.3.2 a ani jedna nevyšla pro 32bitovou architekturu – dosud se nic takového v historii této platformy nestalo. Pokud bychom počítali pouze dotčené iPhony, tak se podle dostupných informací jedná o více než 40 milionů uživatelů, kteří rázem přijdou o pravidelné aktualizace operačního systému.
iPhone 5c


Na druhou stranu výše uvedené iPhony pocházejí z roku 2013, iPad 4 byl dokonce představen v roce 2012, Apple tedy tato zařízení podporoval mnohem déle než kterýkoliv jiný výrobce smartphonů či tabletů s konkurenčním Androidem. Navíc bylo jen otázkou času, kdy se Apple odhodlá k úplnému přechodu na 64bitový systém. To s sebou ovšem přináší nejen odstřižení 32bitových zařízení od dalších aktualizací, ale také ukončení podpory obrovského množství aplikací. Už delší dobu společnost varuje uživatele a především vývojáře aplikací, že přestanou fungovat v budoucích verzích iOS, pokud nebude převedena na 64bitovou. K tomu patrně dojde s příchodem iOS 11, které snad vyjde letos v září.

Dodejme, že s výjimkou odstranění podpory 32bitových zařízení nepřinesla ani jedna z beta verzí iOS 10.3.2 žádnou podstatnou novinku.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Škoda představila elektrické Citigo iV Škoda představila elektrické Citigo iV
V nabídce mladoboleslavské automobilky Škoda se objevuje první elektromobil v podobě malého městského Citiga iV. Novinka nabídne vyšší výkon než benzínové verze a dojezd na jedno nabití dosahuje přes 250 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici Apple MacBook Pro dostává 8jádro a lepší klávesnici
Apple uvedl aktualizované notebooky MacBook Pro pro rok 2019. Asi nejdůležitější změnou nebude zavedení 8jádrových procesorů, které významně navyšují výkon, ale především to, že se Apple opět pokusil vylepšit klávesnici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala