www.svetmobilne.cz
>
>

Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR

Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
, , aktualita
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Ionity od roku 2017 postavila po celé Evropě 400 rychlonabíječek s více než 1500 nabíjecími stojany a nyní je aktivní už ve 24 státech. To by se ale mělo v budoucnu ještě významně zlepšit. Firma totiž oznámila, že chce investovat 700 mil. EUR a v roce 2025 se dostat už na 1000 nabíječek a 7000 nabíjecích stojanů po celé Evropě. Pokud to podělíme, vychází to v průměru 1,17 mil. EUR na celou nabíjecí stanici (stojany, budovu a další náklady).
 
Rychlonabíječka Ionity
rychlonabíječka Ionity, autor: Marco Verch, CC BY 2.0, přes Flickr
 
Nabízet by měly vysoký nabíjecí výkon 350 kW a objevit se mají nejen kolem dálnic, ale také okolo velkých měst a dalších hlavních silnic. Nové nabíječky by měly mít 6 až 12 stojanů a plánuje se také rozšíření na stávajících místech podle potřeb. Využije se nový koncept Oasis, který má uživatelům nabídnout komfortnější strávení času v příjemnějších lokacích. Ionity říká, že se díky tomu nabije nejen vůz, ale také řidič. Z nucené zastávky chce udělat vítanou pauzu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala