Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Interní dokumenty Applu ukázaly, že si byl vědom ohýbání iPhonu 6

26.5.2018, Milan Šurkala, aktualita
Apple je společností, která na veřejnosti opravdu velmi nerada přiznává, že udělala chybu. Stalo se tak např. i v případě Bendgate, ohýbání smartphonu iPhone 6. Pochybení zapírala, přitom už před uvedením věděla o tomto konstrukčním nedostatku.
Soudní líčení se společností Apple v souvislosti s Bendgate ukázala jednu zajímavou skutečnost. I když Apple vždy zapíral, že by snad pochybil, a že by snad jeho iPhony 6 byly méně pevné než konkurence (přesto je později naštěstí vylepšil), interní dokumenty společnosti z doby krátce před uvedením prozrazují zajímavější skutečnosti.
 
Apple iPhone 6
 
Jeden dokument, jehož část byla zveřejněna, totiž ukazuje, že Apple sám ještě před uvedením prováděl testy ohebnosti, což ostatně i sám tvrdil. Jenže zatímco v předchozích letech hovořil o tom, že je dle testů vše v pořádku (musíme však podotknout, že tam to srovnával s konkurencí), dokument hovoří o 3,3× větší náchylnosti k ohnutí u modelu iPhone 6 proti iPhone 5S. V případě verze iPhone 6 Plus dokonce sám Apple naměřil 7,2× slabší odolnost ve srovnání s 5S. Přesto tyto modely vypustil na trh a trest na sebe nenechal dlouho čekat.
 
Zákazníkům se iPhony ohýbaly jedna radost, Bendgate vypukla, žaloby se hrnuly a následně se zjistilo, že s odolností těla proti ohnutí na tom nejsou nijak slavně ani jiné telefony. Ohýbání se projevilo i na dalším problémem, který iPhone 6 postihl o nějakou dobu později. Některým lidem přestal fungovat dotykový displej, což bylo způsobeno právě mírným ohýbáním telefonu, díky čemuž pak řídící čip na základní desce ztrácel kontakt.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama