Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Intel by se mohl stát výrobcem čipsetů budoucích iPhonů

18.10.2015, Jáchym Šlik, aktualita
iPhone 7 by měl používat LTE modem od Intelu, obě společnosti spolu už údajně vyjednávají. Možná se jedná o počátek nového partnerství, ze kterého by mohl dokonce vzejít čipset Apple vyrobený Intelem.
Intel údajně pověřil zhruba tisícovku svých zaměstnanců prací na čipech pro budoucí iPhony. Alespoň to tvrdí web VentureBeat.com s odkazem na nejmenovaný zdroj, který dále uvádí, že v iPhonech 7 by měl být použit LTE modem Intel XMM 7360. Stane se tak vůbec poprvé, neboť aktuální iPhony 6s a 6s Plus jsou vybaveny LTE modemem Qualcomm 9X45.

Intel svůj čip pro příjem LTE s označením XMM 7360 oznámil letos na jaře v rámci veletrhu MWC. Chlubí se rychlostí až 450 Mbps a trojnásobnou agregací pásma, zároveň se ovšem jedná o energeticky nejúspornější modem od Intelu. První zařízení s tímto hardwarem by se měla na trh dostat začátkem příštího roku, na podzim 2016 pak snad budou následovat i nové iPhony.

Zástupci Applu už údajně navštívili vývojové středisko Intelu v Mnichově, kde mělo být dohodnuto, že Intel svůj modem XMM 7360 upraví pro použití v iPhonech 7. Podle zdroje ještě k podepsání finální dohody nedošlo, vše tak nejspíš závisí na tom, jak si Intel poradí s implementací čipu. Pokud vše půjde podle plánů, mohl by Intel získat více než jen zakázku na výrobu modemů.


Apple iPhone 6s

Spekuluje se totiž nad tím, zda Intel nebude i výrobcem celého čipsetu Apple A10. Teoreticky by mělo vše vypadat tak, že si Apple svůj čipset sám navrhne, Intel k němu dodá LTE modem a zajistí jeho výrobu. Nutno ovšem dodat, že se v těchto dnech objevila i jiná spekulace, podle které bude procesor A10 vyrábět společnost TSMC, která je spolu se Samsungem jedním ze dvou producentů čipu A9.

Pokud by se ovšem zakázku povedlo získat Intelu, probíhala by výroba 14nm technologií, která je v podání amerického výrobce údajně kvalitnější než v případě TSMC či Samsungu. Intel navíc už pracuje na 10nm výrobní technologii, která by umožnila vyrábět ještě menší čipsety, její nasazení pro masovou výrobu je ale plánováno až do dvou let.

Před Intelem tedy stojí velká výzva a možnost uplatnění na trhu s mobilními telefony, kde se společnosti zatím zdaleka nedaří tolik, jak by si představovala.

Zdroj: VentureBeat.com


reklama