Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Insta360 Air: vytvořte ze svého smartphonu panoramatickou kameru

9.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na český trh se dostává netradiční fotografické příslušenství pro smartphony s operačním systémem Android. Insta360 Air umožňuje pořizovat 360° videa a fotografie, které potom můžete sdílet na sociálních sítích.
Společnost AT Computers začne na českém trhu nabízet sférickou kameru Insta360 Air, která se připojuje ke smartphonům s operačním systémem Android, a to přes port micro USB nebo USB Type-C. Příslušenství má rozměry 38 x 39,5 mm a hmotnost 26,5 g, takže je ideálním společníkem při cestování. Kamera disponuje dvojicí čoček typu fisheye (rybí oko) a vyznačuje se světelností f/2.4. 360stupňová videa je možné pořizovat v rozlišení 2560 x 1280 pixelů a při snímkovací frekvenci 30 fps, v kombinaci s některými výkonnějšími smartphony (např. Samsung Galaxy S7) lze ovšem dosáhnout rozlišení až 3008 x 1540 obrazových bodů. Ve stejné kvalitě jsou pořizovány také panoramatické fotografie.

Insta360 Air se dále může pochlubit pokročilou stabilizací video a je dodáván s aplikací pro Android, která umožňuje editovat již pořízené záběry. Výsledky si můžete prohlížet ve čtyřech různých režimech, z nichž jeden je určen pro použití s headsetem pro virtuální realitu. Fotografie i videa je možné pomocí pár kliknutí sdílet na sítích Facebook, Twitter, YouTube, Messenger či WhatsApp. V případě YouTube či jiných podporovaných platforem je dokonce možné živě streamovat 360stupňové záběry. Příslušenství navíc využijete i po návratu domů, lze jej totiž připojit k počítači či notebooku, kde poslouží jako 360stupňová webkamera.

Kamera Insta360 Air kompatibilní se smartphony vybavenými Androidem bude k dostání u českých prodejců za doporučenou cenu 4 299 Kč včetně DPH. Zpočátku bude nabízena pouze černá barevná varianta, ale později se v nabídce objeví také bílá, růžová a zlatá. Stejný výrobce má na svědomí také příslušenství Insta360 Nano, které je určeno pro iPhony.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama