www.svetmobilne.cz
>
>
>

IKEA pomocí rozšířené reality ukáže, jak se nábytek hodí do vašeho obýváku

IKEA pomocí rozšířené reality ukáže, jak se nábytek hodí do vašeho obýváku
, , aktualita
Světoznámý řetězec s nábytkem IKEA oznámil novou aplikaci pro iOS 11, která uživatelům usnadní výběr nového nábytku. Díky rozšířené realitě se totiž mohou podívat, jak bude třeba nová sedačka vypadat právě v jejich obývacím pokoji.reklama
IKEA Place je nová aplikace, která ukazuje jednu z možností praktického využití rozšířené reality. A klidně by mohla změnit způsob, jakým dnes nakupujeme nábytek. Aplikace využívá technologií Apple ARKit pro rozšířenou realitu a je kompatibilní výhradně s operačním systémem iOS 11. Zákazník si jednoduše vybere požadovaný kus nábytku od skříně přes jídelní stůl až po pohovku. Následně se na displeji zobrazí 3D model, který svou velikost automaticky přizpůsobí dané místnosti. Měřítko by mělo být přesné z 98 %, takže kromě samotného vzhledu nábytku se uživatel velmi přesné dozví, zda se do jeho místnosti vůbec vejde.
 
 
Mezi různými produkty a jejich barevnými variantami lze navíc velmi rychle přepínat tažením prstu po displeji. Rozšířená realita je údajně tak přesná, že zvládne vykreslit dokonce stíny podle aktuálního zdroje světla, takže si zákazník může ještě lépe představit, jak bude daný kousek vypadat u něj v bytě či domě. Nechybí ani možnost uložit konkrétní snímek a sdílet jej s rodinou či přáteli, kteří mohou pomoci s rozhodováním. Po spuštění aplikace IKEA Place budou součástí dva tisíce produktů z kategorie nábytku, a to především pro obývací pokoje včetně všech pohovek, křesel, podnožek, konferencích stolků a nejprodávanějších úložných řešeních, která jsou určena pro umístění na podlaze.
 
 
V budoucnu se bude nabídka nábytku v aplikaci IKEA Place rozšiřovat a také bude hrát klíčovou roli při představování nových produktů. Ke stažení bude samozřejmě zcela zdarma z Apple App Store pro vybrané iPhony s iOS 11.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik