Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IKEA pomocí rozšířené reality ukáže, jak se nábytek hodí do vašeho obýváku

13.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Světoznámý řetězec s nábytkem IKEA oznámil novou aplikaci pro iOS 11, která uživatelům usnadní výběr nového nábytku. Díky rozšířené realitě se totiž mohou podívat, jak bude třeba nová sedačka vypadat právě v jejich obývacím pokoji.
IKEA Place je nová aplikace, která ukazuje jednu z možností praktického využití rozšířené reality. A klidně by mohla změnit způsob, jakým dnes nakupujeme nábytek. Aplikace využívá technologií Apple ARKit pro rozšířenou realitu a je kompatibilní výhradně s operačním systémem iOS 11. Zákazník si jednoduše vybere požadovaný kus nábytku od skříně přes jídelní stůl až po pohovku. Následně se na displeji zobrazí 3D model, který svou velikost automaticky přizpůsobí dané místnosti. Měřítko by mělo být přesné z 98 %, takže kromě samotného vzhledu nábytku se uživatel velmi přesné dozví, zda se do jeho místnosti vůbec vejde.
 
 
Mezi různými produkty a jejich barevnými variantami lze navíc velmi rychle přepínat tažením prstu po displeji. Rozšířená realita je údajně tak přesná, že zvládne vykreslit dokonce stíny podle aktuálního zdroje světla, takže si zákazník může ještě lépe představit, jak bude daný kousek vypadat u něj v bytě či domě. Nechybí ani možnost uložit konkrétní snímek a sdílet jej s rodinou či přáteli, kteří mohou pomoci s rozhodováním. Po spuštění aplikace IKEA Place budou součástí dva tisíce produktů z kategorie nábytku, a to především pro obývací pokoje včetně všech pohovek, křesel, podnožek, konferencích stolků a nejprodávanějších úložných řešeních, která jsou určena pro umístění na podlaze.
 
 
V budoucnu se bude nabídka nábytku v aplikaci IKEA Place rozšiřovat a také bude hrát klíčovou roli při představování nových produktů. Ke stažení bude samozřejmě zcela zdarma z Apple App Store pro vybrané iPhony s iOS 11.
 


reklama