www.svetmobilne.cz
>
>
>

IKEA pomocí rozšířené reality ukáže, jak se nábytek hodí do vašeho obýváku

IKEA pomocí rozšířené reality ukáže, jak se nábytek hodí do vašeho obýváku
, , aktualita
Světoznámý řetězec s nábytkem IKEA oznámil novou aplikaci pro iOS 11, která uživatelům usnadní výběr nového nábytku. Díky rozšířené realitě se totiž mohou podívat, jak bude třeba nová sedačka vypadat právě v jejich obývacím pokoji.reklama
IKEA Place je nová aplikace, která ukazuje jednu z možností praktického využití rozšířené reality. A klidně by mohla změnit způsob, jakým dnes nakupujeme nábytek. Aplikace využívá technologií Apple ARKit pro rozšířenou realitu a je kompatibilní výhradně s operačním systémem iOS 11. Zákazník si jednoduše vybere požadovaný kus nábytku od skříně přes jídelní stůl až po pohovku. Následně se na displeji zobrazí 3D model, který svou velikost automaticky přizpůsobí dané místnosti. Měřítko by mělo být přesné z 98 %, takže kromě samotného vzhledu nábytku se uživatel velmi přesné dozví, zda se do jeho místnosti vůbec vejde.
 
 
Mezi různými produkty a jejich barevnými variantami lze navíc velmi rychle přepínat tažením prstu po displeji. Rozšířená realita je údajně tak přesná, že zvládne vykreslit dokonce stíny podle aktuálního zdroje světla, takže si zákazník může ještě lépe představit, jak bude daný kousek vypadat u něj v bytě či domě. Nechybí ani možnost uložit konkrétní snímek a sdílet jej s rodinou či přáteli, kteří mohou pomoci s rozhodováním. Po spuštění aplikace IKEA Place budou součástí dva tisíce produktů z kategorie nábytku, a to především pro obývací pokoje včetně všech pohovek, křesel, podnožek, konferencích stolků a nejprodávanějších úložných řešeních, která jsou určena pro umístění na podlaze.
 
 
V budoucnu se bude nabídka nábytku v aplikaci IKEA Place rozšiřovat a také bude hrát klíčovou roli při představování nových produktů. Ke stažení bude samozřejmě zcela zdarma z Apple App Store pro vybrané iPhony s iOS 11.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik