www.svetmobilne.cz
>
>
>

IKEA pomocí rozšířené reality ukáže, jak se nábytek hodí do vašeho obýváku

IKEA pomocí rozšířené reality ukáže, jak se nábytek hodí do vašeho obýváku
, , aktualita
Světoznámý řetězec s nábytkem IKEA oznámil novou aplikaci pro iOS 11, která uživatelům usnadní výběr nového nábytku. Díky rozšířené realitě se totiž mohou podívat, jak bude třeba nová sedačka vypadat právě v jejich obývacím pokoji.
reklama
IKEA Place je nová aplikace, která ukazuje jednu z možností praktického využití rozšířené reality. A klidně by mohla změnit způsob, jakým dnes nakupujeme nábytek. Aplikace využívá technologií Apple ARKit pro rozšířenou realitu a je kompatibilní výhradně s operačním systémem iOS 11. Zákazník si jednoduše vybere požadovaný kus nábytku od skříně přes jídelní stůl až po pohovku. Následně se na displeji zobrazí 3D model, který svou velikost automaticky přizpůsobí dané místnosti. Měřítko by mělo být přesné z 98 %, takže kromě samotného vzhledu nábytku se uživatel velmi přesné dozví, zda se do jeho místnosti vůbec vejde.
 
 
Mezi různými produkty a jejich barevnými variantami lze navíc velmi rychle přepínat tažením prstu po displeji. Rozšířená realita je údajně tak přesná, že zvládne vykreslit dokonce stíny podle aktuálního zdroje světla, takže si zákazník může ještě lépe představit, jak bude daný kousek vypadat u něj v bytě či domě. Nechybí ani možnost uložit konkrétní snímek a sdílet jej s rodinou či přáteli, kteří mohou pomoci s rozhodováním. Po spuštění aplikace IKEA Place budou součástí dva tisíce produktů z kategorie nábytku, a to především pro obývací pokoje včetně všech pohovek, křesel, podnožek, konferencích stolků a nejprodávanějších úložných řešeních, která jsou určena pro umístění na podlaze.
 
 
V budoucnu se bude nabídka nábytku v aplikaci IKEA Place rozšiřovat a také bude hrát klíčovou roli při představování nových produktů. Ke stažení bude samozřejmě zcela zdarma z Apple App Store pro vybrané iPhony s iOS 11.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář