www.svetmobilne.cz
>
>
>

IKEA pomocí rozšířené reality ukáže, jak se nábytek hodí do vašeho obýváku

IKEA pomocí rozšířené reality ukáže, jak se nábytek hodí do vašeho obýváku
, , aktualita
Světoznámý řetězec s nábytkem IKEA oznámil novou aplikaci pro iOS 11, která uživatelům usnadní výběr nového nábytku. Díky rozšířené realitě se totiž mohou podívat, jak bude třeba nová sedačka vypadat právě v jejich obývacím pokoji.reklama
IKEA Place je nová aplikace, která ukazuje jednu z možností praktického využití rozšířené reality. A klidně by mohla změnit způsob, jakým dnes nakupujeme nábytek. Aplikace využívá technologií Apple ARKit pro rozšířenou realitu a je kompatibilní výhradně s operačním systémem iOS 11. Zákazník si jednoduše vybere požadovaný kus nábytku od skříně přes jídelní stůl až po pohovku. Následně se na displeji zobrazí 3D model, který svou velikost automaticky přizpůsobí dané místnosti. Měřítko by mělo být přesné z 98 %, takže kromě samotného vzhledu nábytku se uživatel velmi přesné dozví, zda se do jeho místnosti vůbec vejde.
 
 
Mezi různými produkty a jejich barevnými variantami lze navíc velmi rychle přepínat tažením prstu po displeji. Rozšířená realita je údajně tak přesná, že zvládne vykreslit dokonce stíny podle aktuálního zdroje světla, takže si zákazník může ještě lépe představit, jak bude daný kousek vypadat u něj v bytě či domě. Nechybí ani možnost uložit konkrétní snímek a sdílet jej s rodinou či přáteli, kteří mohou pomoci s rozhodováním. Po spuštění aplikace IKEA Place budou součástí dva tisíce produktů z kategorie nábytku, a to především pro obývací pokoje včetně všech pohovek, křesel, podnožek, konferencích stolků a nejprodávanějších úložných řešeních, která jsou určena pro umístění na podlaze.
 
 
V budoucnu se bude nabídka nábytku v aplikaci IKEA Place rozšiřovat a také bude hrát klíčovou roli při představování nových produktů. Ke stažení bude samozřejmě zcela zdarma z Apple App Store pro vybrané iPhony s iOS 11.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik