reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IHS: 25 % smartphonů z roku 2016 bude mít Force Touch

21.12.2015, Jan Pánek, aktualita
Podle průzkumů to vypadá, že se dočkáme zásadního rozšíření technologie Force Touch a dalších odnoží tohoto systému, které však mají hlavně jiné jméno. Jedná se o velmi zásadní rozšíření oproti roku 2015.
Předpověď vypadá opravdu odvážně. Musíme brát v potaz fakt, že zatím se prodávají pouze 3 telefony, jež funkcí Force Touch disponují. Počítám zde i iPhony 6s a 6s Plus, které mají víceméně tu samou funkci, pouze je pojmenovaná 3D Touch.

Příští rok má toto číslo zásadně povyrůst, a to až na 25 % podle IHS. Navíc se nejedná o číslo zabývající se prodanými telefony, ale pouze novými modely. Takže každý čtvrtý telefon představený v roce 2016 má mít podle tohoto průzkumu Force Touch.

To by v praxi mělo znamenat, že všechny vlajkové lodě a několik modelů střední třídy dostanou tuto poměrně novou technologii. Do obchodů se dostala až s podzimním příchodem iPhonů, Huawei Mate S ve verzi s Force Touch se na trh dostal mírně později.
Huawei Mate S, telefon s Force Touch


Tato technologie se váže i s jedním problémem - tím je využitelnost. Apple sice přepracoval celý systém, aby tam novou technologii implementoval, ale u Androidu je to o něco větší problém, protože Google systém pro Force Touch zatím nepřepracoval. A výrobci by tak museli zasahovat hluboko do jádra Androidu.

Huawei sice přenesl zajímavou funkci váhy, ale v podstatě nic dalšího nepředvedl a ještě k tomu vyzval lidi, aby navrhovali nové funkce, jež by Force Touch využily. Postupně tedy přibývají, ale zatím jsme se tak dobrého využití jako u iOS nedočkali. Nový rok by to mohl změnit a třeba i další verze Androidu tuto změnu podpoří.

Jedním z prvních telefonů s Force Touch by mohl být Samsung Galaxy S7, který by se mohl ukázat již na konci zimy. Objevují se zvěsti, že nový telefon bude mít exkluzivitu na nový procesor Qualcomm Snapdragon 820. Je možné, že telefon tedy bude disponovat čtečkou otisků prstů zabudovanou v displeji. Jednalo by se o velmi zajímavou kombinaci - displej by nejen rozeznával sílu doteků, ale zároveň by ověřoval uživatele.

Zdroj: PhoneArena
reklama
reklama
reklama