www.svetmobilne.cz
>
>
>

IHS: 25 % smartphonů z roku 2016 bude mít Force Touch

IHS: 25 % smartphonů z roku 2016 bude mít Force Touch
, , aktualita
Podle průzkumů to vypadá, že se dočkáme zásadního rozšíření technologie Force Touch a dalších odnoží tohoto systému, které však mají hlavně jiné jméno. Jedná se o velmi zásadní rozšíření oproti roku 2015.
K oblíbeným
reklama
Předpověď vypadá opravdu odvážně. Musíme brát v potaz fakt, že zatím se prodávají pouze 3 telefony, jež funkcí Force Touch disponují. Počítám zde i iPhony 6s a 6s Plus, které mají víceméně tu samou funkci, pouze je pojmenovaná 3D Touch.

Příští rok má toto číslo zásadně povyrůst, a to až na 25 % podle IHS. Navíc se nejedná o číslo zabývající se prodanými telefony, ale pouze novými modely. Takže každý čtvrtý telefon představený v roce 2016 má mít podle tohoto průzkumu Force Touch.

To by v praxi mělo znamenat, že všechny vlajkové lodě a několik modelů střední třídy dostanou tuto poměrně novou technologii. Do obchodů se dostala až s podzimním příchodem iPhonů, Huawei Mate S ve verzi s Force Touch se na trh dostal mírně později.
Huawei Mate S, telefon s Force Touch


Tato technologie se váže i s jedním problémem - tím je využitelnost. Apple sice přepracoval celý systém, aby tam novou technologii implementoval, ale u Androidu je to o něco větší problém, protože Google systém pro Force Touch zatím nepřepracoval. A výrobci by tak museli zasahovat hluboko do jádra Androidu.

Huawei sice přenesl zajímavou funkci váhy, ale v podstatě nic dalšího nepředvedl a ještě k tomu vyzval lidi, aby navrhovali nové funkce, jež by Force Touch využily. Postupně tedy přibývají, ale zatím jsme se tak dobrého využití jako u iOS nedočkali. Nový rok by to mohl změnit a třeba i další verze Androidu tuto změnu podpoří.

Jedním z prvních telefonů s Force Touch by mohl být Samsung Galaxy S7, který by se mohl ukázat již na konci zimy. Objevují se zvěsti, že nový telefon bude mít exkluzivitu na nový procesor Qualcomm Snapdragon 820. Je možné, že telefon tedy bude disponovat čtečkou otisků prstů zabudovanou v displeji. Jednalo by se o velmi zajímavou kombinaci - displej by nejen rozeznával sílu doteků, ale zároveň by ověřoval uživatele.

Zdroj: PhoneArena
reklama
Nejnovější články
Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude
Samsung DeX umožňuje uživatelům rozjet v podstatě klasické PC pomocí telefonu. Stačí příslušná konzole nebo kabel, potřebné periferie a máme tu počítač. Od Androidu 10 už ale nebude podporován Linux.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří
Nové telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se chlubí tím, že mají odemykání pomocí rozpoznání tváře a už nemají čtečku otisků prstů. Jak se ale ukazuje, řešení ani zdaleka nedosahuje kvalit toho od Applu a telefon může nepovolaná osoba docela snadno odemknout.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13 Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13
Rychlost upgradu telefonů iPhone na nový operační systém iOS 13 je opravdu velmi rychlá. Má jej nainstalovaný už 50 % všech uživatelů, o čemž si konkurenční Android může jen nechat zdát. Nový iPadOS pro iPady je na tom ale o trochu hůře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře