www.svetmobilne.cz
>
>
>

IHS: 25 % smartphonů z roku 2016 bude mít Force Touch

IHS: 25 % smartphonů z roku 2016 bude mít Force Touch
, , aktualita
Podle průzkumů to vypadá, že se dočkáme zásadního rozšíření technologie Force Touch a dalších odnoží tohoto systému, které však mají hlavně jiné jméno. Jedná se o velmi zásadní rozšíření oproti roku 2015.
K oblíbeným
reklama
Předpověď vypadá opravdu odvážně. Musíme brát v potaz fakt, že zatím se prodávají pouze 3 telefony, jež funkcí Force Touch disponují. Počítám zde i iPhony 6s a 6s Plus, které mají víceméně tu samou funkci, pouze je pojmenovaná 3D Touch.

Příští rok má toto číslo zásadně povyrůst, a to až na 25 % podle IHS. Navíc se nejedná o číslo zabývající se prodanými telefony, ale pouze novými modely. Takže každý čtvrtý telefon představený v roce 2016 má mít podle tohoto průzkumu Force Touch.

To by v praxi mělo znamenat, že všechny vlajkové lodě a několik modelů střední třídy dostanou tuto poměrně novou technologii. Do obchodů se dostala až s podzimním příchodem iPhonů, Huawei Mate S ve verzi s Force Touch se na trh dostal mírně později.
Huawei Mate S, telefon s Force Touch


Tato technologie se váže i s jedním problémem - tím je využitelnost. Apple sice přepracoval celý systém, aby tam novou technologii implementoval, ale u Androidu je to o něco větší problém, protože Google systém pro Force Touch zatím nepřepracoval. A výrobci by tak museli zasahovat hluboko do jádra Androidu.

Huawei sice přenesl zajímavou funkci váhy, ale v podstatě nic dalšího nepředvedl a ještě k tomu vyzval lidi, aby navrhovali nové funkce, jež by Force Touch využily. Postupně tedy přibývají, ale zatím jsme se tak dobrého využití jako u iOS nedočkali. Nový rok by to mohl změnit a třeba i další verze Androidu tuto změnu podpoří.

Jedním z prvních telefonů s Force Touch by mohl být Samsung Galaxy S7, který by se mohl ukázat již na konci zimy. Objevují se zvěsti, že nový telefon bude mít exkluzivitu na nový procesor Qualcomm Snapdragon 820. Je možné, že telefon tedy bude disponovat čtečkou otisků prstů zabudovanou v displeji. Jednalo by se o velmi zajímavou kombinaci - displej by nejen rozeznával sílu doteků, ale zároveň by ověřoval uživatele.

Zdroj: PhoneArena
reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala