www.svetmobilne.cz
>
>
>

IHS: 25 % smartphonů z roku 2016 bude mít Force Touch

IHS: 25 % smartphonů z roku 2016 bude mít Force Touch
, , aktualita
Podle průzkumů to vypadá, že se dočkáme zásadního rozšíření technologie Force Touch a dalších odnoží tohoto systému, které však mají hlavně jiné jméno. Jedná se o velmi zásadní rozšíření oproti roku 2015.
reklama
Předpověď vypadá opravdu odvážně. Musíme brát v potaz fakt, že zatím se prodávají pouze 3 telefony, jež funkcí Force Touch disponují. Počítám zde i iPhony 6s a 6s Plus, které mají víceméně tu samou funkci, pouze je pojmenovaná 3D Touch.

Příští rok má toto číslo zásadně povyrůst, a to až na 25 % podle IHS. Navíc se nejedná o číslo zabývající se prodanými telefony, ale pouze novými modely. Takže každý čtvrtý telefon představený v roce 2016 má mít podle tohoto průzkumu Force Touch.

To by v praxi mělo znamenat, že všechny vlajkové lodě a několik modelů střední třídy dostanou tuto poměrně novou technologii. Do obchodů se dostala až s podzimním příchodem iPhonů, Huawei Mate S ve verzi s Force Touch se na trh dostal mírně později.
Huawei Mate S, telefon s Force Touch


Tato technologie se váže i s jedním problémem - tím je využitelnost. Apple sice přepracoval celý systém, aby tam novou technologii implementoval, ale u Androidu je to o něco větší problém, protože Google systém pro Force Touch zatím nepřepracoval. A výrobci by tak museli zasahovat hluboko do jádra Androidu.

Huawei sice přenesl zajímavou funkci váhy, ale v podstatě nic dalšího nepředvedl a ještě k tomu vyzval lidi, aby navrhovali nové funkce, jež by Force Touch využily. Postupně tedy přibývají, ale zatím jsme se tak dobrého využití jako u iOS nedočkali. Nový rok by to mohl změnit a třeba i další verze Androidu tuto změnu podpoří.

Jedním z prvních telefonů s Force Touch by mohl být Samsung Galaxy S7, který by se mohl ukázat již na konci zimy. Objevují se zvěsti, že nový telefon bude mít exkluzivitu na nový procesor Qualcomm Snapdragon 820. Je možné, že telefon tedy bude disponovat čtečkou otisků prstů zabudovanou v displeji. Jednalo by se o velmi zajímavou kombinaci - displej by nejen rozeznával sílu doteků, ale zároveň by ověřoval uživatele.

Zdroj: PhoneArena
reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik