Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

I váš Huawei možná zrychlí. Aktualizace GPU Turbo přijde v srpnu

26.7.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Pro vybrané smartphony Huawei bude v příštích měsících vydána aktualizace EMUI přinášející funkci GPU Turbo. K nárůstu výkonu by mělo dojít především ve hrách, neboť update zrychlí grafický procesor.
Obliba mobilních her roste, na což výrobci pružně reagují. Někteří představují specializované herní smartphony, Huawei se ovšem rozhodl posílit herní výkon více modelů ze svého portfolia a potěšit tak rovněž stávající zákazníky. Funkcionalita GPU Turbo bude součástí nové aktualizace EMUI, která na první telefony čínské značky zamíří už v srpnu. Rozdíl by měli uživatelé poznat především ve hrách a dalších graficky náročnějších aplikacích. Huawei tvrdí, že se inspiroval principem turbodmychadla v automobilovém průmyslu. Výsledkem by měl být vyšší grafický výkon při nižší spotřebě elektrické energie.
 
 
Pokud vás zajímají čísla, Huawei v tiskové zprávě uvádí zvýšení efektivity zpracování grafiky až o 60 % a současné snížení celkové spotřeby energie čipsetu o 30 %. To přispěje ke zlepšení herního zážitku i prodloužení výdrže baterie, především při používání náročnějších aplikací včetně her nebo titulů využívajících rozšířenou a virtuální realitu. Aktualizace potěší jak majitele letošních vlajkových lodí, tak cenově dostupnějších modelů. Už v průběhu srpna dorazí update s funkcí GPU Turbo na telefony z řad Mate 10 a P20. V září budou následovat levnější smartphony Mate 10 Lite, P20 Lite, P Smart a Y9 2018. Od listopadu potom aktualizace zamíří starší vlajkové lodě z řad Mate 9 a P10.
 
Podrobnější rozpis aktualizací GPU Turbo uvádí tabulka níže.
 
Model Oblast Datum spuštění
HUAWEI Mate 10, Mate 10 Pro, Mate RS Evropa, Rusko, Asie a Tichomoří, Blízký východ, Afrika srpen 2018
HUAWEI P20, P20 Pro Evropa, Rusko, Asie a Tichomoří, Blízký východ, Afrika srpen 2018
HUAWEI Mate 10 Lite veškerý trh září 2018
HUAWEI P Smart veškerý trh září 2018
HUAWEI P20 Lite Evropa, Asie a Tichomoří, Blízký východ, Afrika září 2018
HUAWEI Y9 2018 veškerý trh září 2018
HUAWEI Mate 9, Mate 9 Pro veškerý trh listopad 2018
HUAWEI P10, P10 Plus veškerý trh listopad 2018
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama