Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hyundai uvádí Bayon, futuristické kompaktní SUV

3.3.2021, Milan Šurkala, aktualita
Hyundai představil nové kompaktní SUV Bayon. Futuristické tvary někoho možná odradí, možná nalákají, přičemž vůz bude možné mít i v mild-hybridní a dvojspojkové verzi. Slibuje např. velký vnitřní prostor.
Velmi zajímavě tvarované SUV Hyundai Bayon se chystá na silnice. Novinka má délku 4180 mm, šířku 1775 mm a výšku 1490 mm, přičemž je postavena na 2580mm rozvoru. Jde tedy o velmi kompaktní vůz. Navzdory menším rozměrům má potěšit velkým zavazadlovým prostorem o objemu 411 litrů, který dá po sklopení sedadel 1205 litrů. Bayon může jezdit na 15" ocelových nebo 16" a 17" litých kolech, světlá výška má činit 183 mm.
 
Hyundai Bayon
 
Nabídka motorů se bude lišit dle trhů. Některé tak dostanou atmosférický čtyřválec 1,2 s výkonem 84 koní (62kW), který bude párován s 5stupňovou manuální převodovkou. Dále tu budou dvě verze tříválcového přeplňovaného motoru 1,0. Základní verze má 100 koní (74 kW) a 6stupňový manuál. Kdo bude chtít, může mít tuto verzi motoru i s mild-hybridem. K dispozici bude tento motor i ve výkonnější variantě se 120 koňmi (88 kW), přičemž zde už půjde vždy o mild-hybrid. V případě obou těchto hybridů bude možné vybírat mezi 7stupňovou dvojspojkovou automatickou převodovkou nebo 6stupňovým inteligentním manuálem (s automatickým plachtěním).
 
Hyundai Bayon
 
Vevnitř je 10,25" digitální přístrojový štít a infotainment může mít 8" nebo také 10,25" obrazovku. K dispozici může být ambientní osvětlení pomocí LED, audio od Bose, bezdrátové nabíjení telefonů a další vychytávky.
 
Hyundai Bayon
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama