www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hyundai představuje centrální airbag mezi pasažéry

Hyundai představuje centrální airbag mezi pasažéry
, , aktualita
Automobilka Hyundai přichází se zajímavým konceptem airbagu. Ten by měl centrální umístění uprostřed auta mezi pasažéry. Ti by tak po nárazu do sebe vzájemně nenaráželi, což by dále mělo snížit riziko zranění hlavy.
K oblíbeným
reklama
Hyundai poslední dobou hodně přidává ve vývoji a jednou ze zajímavostí, které prezentoval, je centrální airbag. Ten by se nafukoval mezi pasažéry, kteří by pak při nehodě do sebe nenaráželi (např. do spolujezdcova ramene), což má dle automobilky snížit riziko zranění hlavy až o 80 %. Vypouštěl by se ze spodní části řidičova sedadla a měl by fungovat i v tom případě, kdy na sedadle spolujezdce nikdo nebude.
 
Centrální airbag od Hyundai
 
I v takovém případě by mohl airbag pomoci udržet řidiče ve své zóně a zabránit střetu s jinými objekty přicházejícími ze strany. Předpokládá se, že by se novinka mohla v prvních vozech značky objevit už v příštím roce, ale zatím není jasné, do kterých modelů by se takový centrální airbag měl dostat a zda bude součástí standardní výbavy nebo jen příplatkové.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala