www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hyundai představuje centrální airbag mezi pasažéry

Hyundai představuje centrální airbag mezi pasažéry
, , aktualita
Automobilka Hyundai přichází se zajímavým konceptem airbagu. Ten by měl centrální umístění uprostřed auta mezi pasažéry. Ti by tak po nárazu do sebe vzájemně nenaráželi, což by dále mělo snížit riziko zranění hlavy.
K oblíbeným
reklama
Hyundai poslední dobou hodně přidává ve vývoji a jednou ze zajímavostí, které prezentoval, je centrální airbag. Ten by se nafukoval mezi pasažéry, kteří by pak při nehodě do sebe nenaráželi (např. do spolujezdcova ramene), což má dle automobilky snížit riziko zranění hlavy až o 80 %. Vypouštěl by se ze spodní části řidičova sedadla a měl by fungovat i v tom případě, kdy na sedadle spolujezdce nikdo nebude.
 
Centrální airbag od Hyundai
 
I v takovém případě by mohl airbag pomoci udržet řidiče ve své zóně a zabránit střetu s jinými objekty přicházejícími ze strany. Předpokládá se, že by se novinka mohla v prvních vozech značky objevit už v příštím roce, ale zatím není jasné, do kterých modelů by se takový centrální airbag měl dostat a zda bude součástí standardní výbavy nebo jen příplatkové.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
16.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala