Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hyundai nyní prodává auta i přes Amazon

20.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Svět automobilů se mění a jedou ze změn je i způsob jejich prodeje. Dnes už je naprosto běžné si je konfigurovat na internetu a v některých případech i na internetu přímo koupit. Hyundai takto začal v USA využívat Amazon.
Dnešní doba se snaží uživatelům vše zjednodušovat, pořizovat si věci z pohodlí domova, a to i takové věci, jako jsou auta. Konfigurace aut na internetu je běžným jevem a není problémem si některá auta i koupit přes internet (např. u Tesly, elektromobily na Alze,...). K tomuto účelu už má Amazon i speciální rubriku Amazon Vehicles, kterou jako první začal využívat Hyundai v USA.
 
Hyundai logo
 
Automobily se zde tváří jako jakékoli jiné zboží, navíc je zde ale jejich konfigurátor, kdy si lze vybrat různé barvy, motory a podobně. Zatím ale není možné takové auto koupit přímo přes Amazon. V případě zájmu je zde proklik na stránky jednotlivých dealerů, kde se nákup dokončí. Samozřejmostí je zde možnost objednat si testovací jízdu u dealera v okolí. Digitální showroom na Amazon Vehicles nabídne i 360° pohledy na auto jako tradiční konfigurátory.
 
Spolu s přesunem aut na internet se dají ale předpokládat další změny ve světě automobilů. Společnosti se např. snaží více tlačit na sdílení aut (opět Tesla, Volvo,...) a vlastnictví vozu tak možná za několik let bude něčím netradičním nemluvě o tom, že se rozšiřují schopnosti jejich autonomního řízení.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama