Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hennessey Venom F5 jako první překoná 300 mph

4.11.2017, Milan Šurkala, aktualita
Texaský výrobce supersportovních automobilů Hennessey představil nový model Venom F5. Ten by jako první produkční auto měl překonat maximální rychlostí hranici 300 mil za hodinu a zrychlovat má lépe než Formule 1.
Od roku 2014 vyvíjela společnost Hennessey nový hypersportovní model Venom F5. Tento vůz má být prvním produkčním vozem na světě, které překoná rychlost 300 mil za hodinu (483 km/h). K tomu mu má dopomoci dvakrát přeplňovaný motor V8, jehož výkon přesahuje 1600 koní (přes 1175 kW) a také velmi dobrá aerodynamika.
 
Hennessey Venom F5
 
Součinitel aerodynamického odporu totiž činí jen 0,33, což je u aut této kategorie velmi slušná hodnota (tato auta potřebují minimalizovat úroveň vztlaku, ideálně dokonce generovat mírný přítlak, což hodnotu aerodynamického odporu zvyšuje). Např. předchozí Venom GT disponuje hodnotou 0,44.
 
Hennessey Venom F5 zezadu
 
Hmotnost vozu dosahuje i díky použití uhlíkových vláken zhruba 1340 kilogramů a navzdory tomu, že jsou poháněna jen zadní kola, dokáže z 0 na 300 km/h zrychlit za méně než 10 sekund. Z 0 na 400 km/h a zpět na nulu do zastavení to prý zvládne za méně než 30 sekund. Využita je 7stupňová převodovka s ovládáním pomocí pádel u volantu.
 
Hennessey Venom F5 zepředu
 
Vozidlo se jmenuje podle Fujitovy stupnice, kdy F5 označuje nejsilnější tornádo s nejvyšší rychlostí větru (F5 pokrývá rychlost větru 419 až 512 km/h, přičemž maximální rychlost Venomu F5 spadá do tohoto rozsahu). Celkem bude vyrobeno jen 24 kusů tohoto vozu a každý kus bude stát 1,6 milionu dolarů (přes 35 milionů korun). Auto je optimalizováno na použití benzinu Shell V-Power NiTRO+.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama