Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hudební přehrávač Poweramp kompletně změní svůj design

5.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Poweramp se stal legendou mezi hudebními přehrávači pro Android. Za celou dobu však aplikace nezaznamenala žádné výraznější změny. Vývojáři ovšem nyní chystají zcela přepracovanou verzi 3.0, kterou si můžete vyzkoušet v předstihu.
Snad každý, kdo používá Android už od jeho raných let, jistě slyšel o aplikaci Powermp. Jednalo se o jeden z nejoblíbenějších hudebních přehrávačů pro tento operační systém. Důvodem byly hlavně rozsáhlé funkce, které většina konkurenčních aplikací postrádala, jako pokročilý ekvalizér nebo možnost změny vzhledu pomocí stažitelných skinů. I kvůli službám pro streamování hudby jako Spotify i zvýšení kvality předinstalovaných přehrávačů v telefonech se o Powerampu v poslední době tolik nemluvilo. A vývojáři už dlouho nevydali žádnou větší aktualizaci, která by zmodernizovala uživatelské rozhraní či přidala nové funkce.
 
 

Ukázka z nové verze Poweramp 3.0 (Zdroj: vlastní)
 
Před pár dny se ovšem na oficiálním fóru na stránkách Powerampapp.com objevila nová verze 3.0, která asi největší změnou v historii této aplikace. Prozatím je nová verze stále ještě ve vývoji a není k dispozici jako aktualizace přes Google Play Store, a to ani pokud jste přihlášeni jako beta testeři. V případě, že byste přepracovaný Poweramp 3.0 chtěli vyzkoušet v předstihu a třeba svou zpětnou vazbou ovlivnit další vývoj aplikace, musíte si ručně stáhnout a nainstalovat tento APK balíček. Nezapomeňte v nastavení telefonu povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů, pokud jste tak už neučinili dříve.
 
 

Ukázka z nové verze Poweramp 3.0 (Zdroj: vlastní)
 
Aplikace zatím funguje jen jako preview, takže nejsou dostupné všechny funkce a občas program nemusí být zcela stabilní. Můžete si ovšem prohlédnout nové svěží uživatelské rozhraní, které kombinuje bílou barvu s černým textem. Změnilo se také ovládání, třeba kliknutím na obrázek alba se nyní přesunete do seznamu skladeb. Přiblížením nebo oddálením prstů v seznamu skladeb (tzv. gesto pinch-to-zoom) změníte velikost náhledů. Implementovány byly rovněž nové notifikace, konkrétně jsou k dispozici tři varianty podle verze Androidu. Ani po aktualizaci by neměla zmizet možnost změny vzhledu pomocí skinů, ale v testovací verzi přehrávače je tato možnost vypnutá. Stejně tak zatím nefungují některé další možnosti v nastavení.
 
 
Současná verze přehrávače Poweramp (Zdroj: Play.google.com)
 
Dlouholetí uživatelé Powerampu si možná budou muset chvíli zvykat na některé novinky v ovládání, ale jinak se redesign podle našeho názoru povedl. Co na novou verzi přehrávače říkáte vy?
 


reklama