www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei zvažuje spolupráci s Ruskem a láká vývojáře do svého obchodu s aplikacemi

Huawei zvažuje spolupráci s Ruskem a láká vývojáře do svého obchodu s aplikacemi
, , aktualita
Huawei údajně na svém novém operačním systému spolupracuje s některými konkurenty včetně Xiaomi. Záložní plán by potom mohla představovat ruská odnož Sailfish OS a hovoří se dokonce o spolupráci s Ruskem na vývoji procesorů či softwaru.
K oblíbeným
reklama
Huawei kvůli sankcím ze strany USA nejspíš přijde o přístup k Androidu se službami Googlu. Záchranou by mohl být vlastní operační systém, o kterém se spekuluje jako o HongMeng OS. Ark OS nebo naposledy Oak OS. I ten patrně bude založen na Androidu, ovšem čínský výrobce bude muset spoléhat na svůj ekosystém služeb. Do něj patří také obchod s aplikacemi Huawei AppGallery, který najdeme předinstalovaný ve všech smartphonech této značky. Podle oficiálních údajů aktivně používá toto tržiště 270 milionů uživatelů každý měsíc. Není ovšem jasné, kolik v něm najdeme aplikací a kolik z nich bude užitečných i pro uživatele z jiných zemí než Číny.
 
 
Proto musí Huawei rychle shánět vývojáře, kteří by své výtvory nahráli do AppGallery. V těchto dnech některým z nich rozesílá e-mail, ve kterém slibuje plnou podporu při publikování aplikace.  Komunita údajně čítá 560 tisíc vývojářů, ale není jasné, kolik z nich je opravdu aktivních. V minulosti podobné e-maily rozesílal také Amazon, který se vývojáře rovněž snažil přetáhnout do svého ekosystému. Samsung v minulosti dokonce nabízel finanční odměnu vývojářům, kteří naprogramovali aplikace pro jeho platformu Tizen. Pro Huawei může být komplikací skutečnost, že řada tvůrců aplikací pochází z USA, a proto se může zdráhat ve spolupráci s čínskou firmou. Údajně třináct z patnácti nejoblíbenějších bezplatných titulů v Google Play Store má americký původ.
 
Podle čínského státního média Global TImes spolupracuje Huawei na svém novém operačním systému s několika svými konkurenty. Na testování nové platformy se údajně podílí Oppo, Vivo, Xiaomi nebo Tencent. Číňané tak nejspíš doufají, že společně vytvoří protiváhu americkému Androidu. Podle Forbes ovšem Huawei zvažuje ještě jednu alternativu, pokud by nevyšel projekt vlastního operačního systému. Údajně testuje ruskou open source platformu Aurora OS, která je odnoží známějšího Sailfish OS. Zástupci Huawei dokonce údajně diskutují s ruskými představitele, konkrétně s prezidentem Vladimírem Putinem a ministrem digitálního vývoje a komunikací Konstantinem Noskovem, nad dalšími možnostmi spolupráce. Zvažují třeba společný vývoj mobilních procesorů a softwaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty
Do střední třídy poputují dvě novinky společnosti Samsung Galaxy A30s a A50s. Obě přinesou tři zadní fotoaparáty včetně 5MPx hloubkové kamerky, 6,4" Super AMOLED displej a velký 4000mAh akumulátor.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala