www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei zvažuje spolupráci s Ruskem a láká vývojáře do svého obchodu s aplikacemi

Huawei zvažuje spolupráci s Ruskem a láká vývojáře do svého obchodu s aplikacemi
, , aktualita
Huawei údajně na svém novém operačním systému spolupracuje s některými konkurenty včetně Xiaomi. Záložní plán by potom mohla představovat ruská odnož Sailfish OS a hovoří se dokonce o spolupráci s Ruskem na vývoji procesorů či softwaru.
K oblíbeným
reklama
Huawei kvůli sankcím ze strany USA nejspíš přijde o přístup k Androidu se službami Googlu. Záchranou by mohl být vlastní operační systém, o kterém se spekuluje jako o HongMeng OS. Ark OS nebo naposledy Oak OS. I ten patrně bude založen na Androidu, ovšem čínský výrobce bude muset spoléhat na svůj ekosystém služeb. Do něj patří také obchod s aplikacemi Huawei AppGallery, který najdeme předinstalovaný ve všech smartphonech této značky. Podle oficiálních údajů aktivně používá toto tržiště 270 milionů uživatelů každý měsíc. Není ovšem jasné, kolik v něm najdeme aplikací a kolik z nich bude užitečných i pro uživatele z jiných zemí než Číny.
 
 
Proto musí Huawei rychle shánět vývojáře, kteří by své výtvory nahráli do AppGallery. V těchto dnech některým z nich rozesílá e-mail, ve kterém slibuje plnou podporu při publikování aplikace.  Komunita údajně čítá 560 tisíc vývojářů, ale není jasné, kolik z nich je opravdu aktivních. V minulosti podobné e-maily rozesílal také Amazon, který se vývojáře rovněž snažil přetáhnout do svého ekosystému. Samsung v minulosti dokonce nabízel finanční odměnu vývojářům, kteří naprogramovali aplikace pro jeho platformu Tizen. Pro Huawei může být komplikací skutečnost, že řada tvůrců aplikací pochází z USA, a proto se může zdráhat ve spolupráci s čínskou firmou. Údajně třináct z patnácti nejoblíbenějších bezplatných titulů v Google Play Store má americký původ.
 
Podle čínského státního média Global TImes spolupracuje Huawei na svém novém operačním systému s několika svými konkurenty. Na testování nové platformy se údajně podílí Oppo, Vivo, Xiaomi nebo Tencent. Číňané tak nejspíš doufají, že společně vytvoří protiváhu americkému Androidu. Podle Forbes ovšem Huawei zvažuje ještě jednu alternativu, pokud by nevyšel projekt vlastního operačního systému. Údajně testuje ruskou open source platformu Aurora OS, která je odnoží známějšího Sailfish OS. Zástupci Huawei dokonce údajně diskutují s ruskými představitele, konkrétně s prezidentem Vladimírem Putinem a ministrem digitálního vývoje a komunikací Konstantinem Noskovem, nad dalšími možnostmi spolupráce. Zvažují třeba společný vývoj mobilních procesorů a softwaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala