Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei zobrazuje malou reklamu na uzamčené obrazovce, uživatelé zuří

14.6.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Někteří uživatelé smartphonů od Huawei si všimli reklamy na odemykací obrazovce, který se zobrazuje při použití automaticky se měnící tapety. Mezi uživateli se společnost nesetkala zrovna s pochopením,
Huawei před sebou nemá zrovna růžovou budoucnost a měl by se opravdu snažit, aby si zachoval přízeň svých zákazníků. O to více překvapí, že právě v tuto chvíli začal čínský výrobce experimentovat s reklamou ve své uživatelské nadstavbě EMUI, která jako základ využívá Android. Někteří uživatelé po rozsvícení displeje zaznamenali, že na odemykací obrazovce přibyla reklama. Konkrétně se jedná o logo webového portálu Booking.com, který je světovou jedničkou mezi hotelovými rezervačními portály. Kromě samotného loga, které se nachází uprostřed obrazovky, se ve spodní části nachází informace o aktuální slevě.
 
 
Reklama překvapila pouze uživatele, kteří používají předinstalovanou aplikaci pro automatickou změnu tapet. Stížnosti pocházejí hlavně od majitelů dražších modelů včetně vlajkových lodí, jako je Huawei P30 Pro, P20, P20 Lite, Honor 10 a P20 Pro. Reklama patrně není ani nijak výrazně regionálně omezená, i když nejčastěji se s ní setkávají uživatelé v Evropě, třeba i ze sousedního Německa. Pokud máte telefon od Huawei a používáte živé tapety s krajinkami, zkontrolujte, zda se vám na odemykací obrazovce nezačala zobrazovat reklama. Huawei se zatím k problému nevyjádřil, ale nebylo by překvapením, že vzhledem k negativním reakcím fanoušků dojde k deaktivaci této reklamy.
 


reklama