Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Y3 II a Y5 II: low-endy pro každého

19.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei v tichosti představil dvojici smartphonů s Androidem, která nejspíš zamíří do cenově nejdostupnější třídy. Novinky svou výbavou zrovna neuchvátí, díky líbivému designu, kompaktním rozměrům a nízké ceně by ovšem mohlo jít o dobře prodávané telefony.
Huawei Y3 II ani Y5 II se nedočkal žádného slavnostního odhalení, jako před nedávnem vlajková loď P9, telefony se zkrátka v tichosti objevily na oficiálních internetových stránkách výrobce. V obou případech se jedná o plastové přístroje, jejichž zadní kryty kov pouze imitují. Na výběr bude více barevných variant, podle aktuálních trendů třeba i zlatá nebo růžové zlatá.


Huawei Y5 II

Hlavní rozdíl nových smartphonů spočívá v displeji: Huawei Y5 II spoléhá na 5“ s rozlišením 1280 x 720 pixelů, zatímco Huawei Y3 II si vystačí se 4,5“ o rozlišení 854 x 480 obrazových bodů. Pohon má v obou případech na starosti čtyřjádrový procesor MediaTek taktovaný na 1,3 GHz, konkrétní model závisí na tom, zda se jedná o verzi s LTE nebo bez něj. Příliš nepotěší velikost pamětí, k dispozici je totiž jen 1GB RAM a 8GB vnitřní úložiště (rozšiřitelné pomocí micro SD karet).


Huawei Y3 II

Shodným znakem obou telefonů je podpora Dual SIM, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 nebo GPS, neliší se ani použitý operační systém Android 5.1 Lollipop s uživatelskou nadstavbou EMUI 3.1. Jiná už je situace v případě rozlišení zadních fotoaparátů, které činí 8 MPx u Y5 II, respektive 5 MPx u Y3 II. Přední fotoaparát si v obou případech vystačí s 2 MPx, větší Huawei Y5 II navíc přidává LED blesk určený na selfie. Kapacita baterie se liší jen kosmeticky (2 200 mAh v Y5 II, respektive 2 100 mAh v Y3 II).

Huawei zatím neoznámil podrobnosti o ceně či dostupnosti. První generace obou novinek se ovšem prodávají na českém trhu, velmi pravděpodobně se k nám tedy dostanou i nástupci.

Zdroj: Hdblog.it


reklama