www.svetmobilne.cz
>
>
>

Huawei Watch 2 2018 přinesou jen drobnější změny

Huawei Watch 2 2018 přinesou jen drobnější změny
, , aktualita
Huawei by měl v blízké době představit nové chytré hodinky. Podle uniklých informací můžeme soudit, že půjde jen o mírně vylepšený model Watch 2. Odlišovat by se měl hlavně rozšířenou nabídkou senzorů.
reklama
Huawei podle dostupných informací připravuje zbrusu nové Watch 3, ale nějaký čas si na ně ještě počkáme. Nejprve bude údajně představen model Watch 2 2018, který se dostal na světlo světa v předstihu, a to prostřednictvím nám dobře známého Evana Blasse s twitterovou přezdívkou @Evleaks. Po designové stránce očekáváme pouze kosmetické změny. I po upgradu tedy hodinky zůstanou svým vzhledem spíše sportovní než elegantní, takže návrat k první generaci se v tomto ohledu nekoná.
 
Leccos jsme se také dozvěděli o výbavě, která rovněž údajně nezaznamená výraznějších změn. Pohon by měl opět zajišťovat procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, který je určen speciálně pro chytrá nositelná zařízení. I tentokrát mu bude podle uniklých informací sekundovat 768MB operační paměť a 4GB vnitřní úložiště. Beze změny zůstane rovněž dotykový AMOLED displej, který by měl mít kulatý tvar, úhlopříčku 1,2” a rozlišení 390 x 390 pixelů. V oblasti konektivity nalezneme podporu Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS.
 
 
Říkáte si, zda vůbec hodinky nabídnou nějaký upgrade, nebo zkrátka čínský výrobce jen k názvu přidá aktuální letopočet? Přece jen pár změn jsme našli. Tak zaprvé budou Huawei Watch 2 2018 údajně podporovat eSIM, to znamená virtuální SIM kartu. Jediným háček představuje zatím minimální rozšíření této technologie. V současné době nenabízí eSIM žádný český ani jiný evropský mobilní operátor, ale v USA je situace lepší. Připomeňme, že eSIM lze používat také u posledních Apple Watch 3 a v budoucnu by snad měla nahradit i běžné SIM karty v našich smartphonech.
 
Hodinky také nabídnou minimálně dva nové senzory, ale prozatím nám není zcela jasné jejich využití. Kapacitní senzor by mohl snímat vlhkost, geomagnetický senzor zase pomůže vylepšit určení polohy v exteriéru. Kromě toho by měl být opět přítomný gyroskop, akcelerometr, barometr, senzor okolního světla či optický snímač pro měření srdečního tepu. Jako operační systém očekáváme Wear OS od Googlu, tedy přejmenovaný Android Wear.
 
Cena by mohla zůstat podobná jako u současné generace a k představení Huawei Watch 2 2018 snad dojde v nejbližších týdnech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala