Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Watch 2 2018 přinesou jen drobnější změny

17.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei by měl v blízké době představit nové chytré hodinky. Podle uniklých informací můžeme soudit, že půjde jen o mírně vylepšený model Watch 2. Odlišovat by se měl hlavně rozšířenou nabídkou senzorů.
Huawei podle dostupných informací připravuje zbrusu nové Watch 3, ale nějaký čas si na ně ještě počkáme. Nejprve bude údajně představen model Watch 2 2018, který se dostal na světlo světa v předstihu, a to prostřednictvím nám dobře známého Evana Blasse s twitterovou přezdívkou @Evleaks. Po designové stránce očekáváme pouze kosmetické změny. I po upgradu tedy hodinky zůstanou svým vzhledem spíše sportovní než elegantní, takže návrat k první generaci se v tomto ohledu nekoná.
 
Leccos jsme se také dozvěděli o výbavě, která rovněž údajně nezaznamená výraznějších změn. Pohon by měl opět zajišťovat procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, který je určen speciálně pro chytrá nositelná zařízení. I tentokrát mu bude podle uniklých informací sekundovat 768MB operační paměť a 4GB vnitřní úložiště. Beze změny zůstane rovněž dotykový AMOLED displej, který by měl mít kulatý tvar, úhlopříčku 1,2” a rozlišení 390 x 390 pixelů. V oblasti konektivity nalezneme podporu Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS.
 
 
Říkáte si, zda vůbec hodinky nabídnou nějaký upgrade, nebo zkrátka čínský výrobce jen k názvu přidá aktuální letopočet? Přece jen pár změn jsme našli. Tak zaprvé budou Huawei Watch 2 2018 údajně podporovat eSIM, to znamená virtuální SIM kartu. Jediným háček představuje zatím minimální rozšíření této technologie. V současné době nenabízí eSIM žádný český ani jiný evropský mobilní operátor, ale v USA je situace lepší. Připomeňme, že eSIM lze používat také u posledních Apple Watch 3 a v budoucnu by snad měla nahradit i běžné SIM karty v našich smartphonech.
 
Hodinky také nabídnou minimálně dva nové senzory, ale prozatím nám není zcela jasné jejich využití. Kapacitní senzor by mohl snímat vlhkost, geomagnetický senzor zase pomůže vylepšit určení polohy v exteriéru. Kromě toho by měl být opět přítomný gyroskop, akcelerometr, barometr, senzor okolního světla či optický snímač pro měření srdečního tepu. Jako operační systém očekáváme Wear OS od Googlu, tedy přejmenovaný Android Wear.
 
Cena by mohla zůstat podobná jako u současné generace a k představení Huawei Watch 2 2018 snad dojde v nejbližších týdnech.
 


reklama