www.svetmobilne.cz
>
>
>

Huawei Watch 2 2018 přinesou jen drobnější změny

Huawei Watch 2 2018 přinesou jen drobnější změny
, , aktualita
Huawei by měl v blízké době představit nové chytré hodinky. Podle uniklých informací můžeme soudit, že půjde jen o mírně vylepšený model Watch 2. Odlišovat by se měl hlavně rozšířenou nabídkou senzorů.
K oblíbeným
reklama
Huawei podle dostupných informací připravuje zbrusu nové Watch 3, ale nějaký čas si na ně ještě počkáme. Nejprve bude údajně představen model Watch 2 2018, který se dostal na světlo světa v předstihu, a to prostřednictvím nám dobře známého Evana Blasse s twitterovou přezdívkou @Evleaks. Po designové stránce očekáváme pouze kosmetické změny. I po upgradu tedy hodinky zůstanou svým vzhledem spíše sportovní než elegantní, takže návrat k první generaci se v tomto ohledu nekoná.
 
Leccos jsme se také dozvěděli o výbavě, která rovněž údajně nezaznamená výraznějších změn. Pohon by měl opět zajišťovat procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, který je určen speciálně pro chytrá nositelná zařízení. I tentokrát mu bude podle uniklých informací sekundovat 768MB operační paměť a 4GB vnitřní úložiště. Beze změny zůstane rovněž dotykový AMOLED displej, který by měl mít kulatý tvar, úhlopříčku 1,2” a rozlišení 390 x 390 pixelů. V oblasti konektivity nalezneme podporu Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS.
 
 
Říkáte si, zda vůbec hodinky nabídnou nějaký upgrade, nebo zkrátka čínský výrobce jen k názvu přidá aktuální letopočet? Přece jen pár změn jsme našli. Tak zaprvé budou Huawei Watch 2 2018 údajně podporovat eSIM, to znamená virtuální SIM kartu. Jediným háček představuje zatím minimální rozšíření této technologie. V současné době nenabízí eSIM žádný český ani jiný evropský mobilní operátor, ale v USA je situace lepší. Připomeňme, že eSIM lze používat také u posledních Apple Watch 3 a v budoucnu by snad měla nahradit i běžné SIM karty v našich smartphonech.
 
Hodinky také nabídnou minimálně dva nové senzory, ale prozatím nám není zcela jasné jejich využití. Kapacitní senzor by mohl snímat vlhkost, geomagnetický senzor zase pomůže vylepšit určení polohy v exteriéru. Kromě toho by měl být opět přítomný gyroskop, akcelerometr, barometr, senzor okolního světla či optický snímač pro měření srdečního tepu. Jako operační systém očekáváme Wear OS od Googlu, tedy přejmenovaný Android Wear.
 
Cena by mohla zůstat podobná jako u současné generace a k představení Huawei Watch 2 2018 snad dojde v nejbližších týdnech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala