www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny

Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
, , aktualita
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
K oblíbeným
reklama
Obchodní válka mezi USA a Čínou nemálo dopadá na čínské výrobce telefonů. I když se navzdory banu USA daří společnosti Huawei válcovat vše, co jí přijde do cesty, a nedávno si opětovně vzala titul nejprodávanější značky telefonů, již brzy tomu může být opětovně konec. Kvůli již zmíněnému banu, za který může údajné odesílání dat uživatelů z telefonů Huawei do Číny, nemá Huawei přístup k americkým technologiím a s tím ani k novým procesorům. Mohla využít stávající zásoby, ale ty jsou teď už téměř na nule a velmi brzy nebudou k dispozici potřebné součástky.
 
Huawei logo
 
Problém je v tom, že není snadné je získat někde jinde. Huawei si sice projektovalo vlastní procesory Kirin, ale i těm hrozí brzký konec. Společnost má problémy s licencemi na americké technologie a USA tlačí i na tchajwanskou firmu TSMC, která by pro Huawei už tyto procesory neměla nadále vyrábět. Další možností je sice obrátit se na čínskou společnost SMIC, jenže ta zatím není technologicky na úrovni TSMC a takové procesory by mohly technologicky zaostávat. Spekuluje se dokonce o nákupu procesorů od Samsungu, pokud by byl svolný je prodat. I tak ale zůstává otázkou, nakolik by i jinde vyráběné procesory byly stále licenčně problematické (a nakolik by USA hrozilo banem těmto firmám, které by s firmou Huawei spolupracovaly).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala