www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny

Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
, , aktualita
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
K oblíbeným
reklama
Obchodní válka mezi USA a Čínou nemálo dopadá na čínské výrobce telefonů. I když se navzdory banu USA daří společnosti Huawei válcovat vše, co jí přijde do cesty, a nedávno si opětovně vzala titul nejprodávanější značky telefonů, již brzy tomu může být opětovně konec. Kvůli již zmíněnému banu, za který může údajné odesílání dat uživatelů z telefonů Huawei do Číny, nemá Huawei přístup k americkým technologiím a s tím ani k novým procesorům. Mohla využít stávající zásoby, ale ty jsou teď už téměř na nule a velmi brzy nebudou k dispozici potřebné součástky.
 
Huawei logo
 
Problém je v tom, že není snadné je získat někde jinde. Huawei si sice projektovalo vlastní procesory Kirin, ale i těm hrozí brzký konec. Společnost má problémy s licencemi na americké technologie a USA tlačí i na tchajwanskou firmu TSMC, která by pro Huawei už tyto procesory neměla nadále vyrábět. Další možností je sice obrátit se na čínskou společnost SMIC, jenže ta zatím není technologicky na úrovni TSMC a takové procesory by mohly technologicky zaostávat. Spekuluje se dokonce o nákupu procesorů od Samsungu, pokud by byl svolný je prodat. I tak ale zůstává otázkou, nakolik by i jinde vyráběné procesory byly stále licenčně problematické (a nakolik by USA hrozilo banem těmto firmám, které by s firmou Huawei spolupracovaly).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře