Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei spouští vlastní obchod s aplikacemi AppGallery

5.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei oznámil celosvětový start vlastního obchodu s aplikacemi, který dostal název AppGallery. Nejprve se objeví v nových smartphonech P20, později se dostane také do dalších modelů Huawei a Honor.
Google Play Store je jediným oficiálním obchodem s aplikacemi pro Android, díky otevřenosti systému ovšem může existovat i řada alternativ – ty nejznámější provozuje Amazon či Samsung. Huawei svůj vlastní obchod s aplikacemi dlouhodobě provozuje v Číně, kde nese název Huawei Appstore. A vzhledem k tomu, že služby Googlu jsou na čínském trhu zakázány, to dává smysl. Nyní ovšem společnost spustila celosvětově nový obchod s aplikacemi Huawei AppGallery, který obsahuje samostatný katalog aplikací a her nezávislý na tom čínském. Nalezneme v něm tituly bezplatné, placené i freemium (tzn. zdarma, ale s nákupy v aplikaci).
 
 
Proč by ovšem někdo chtěl stahovat aplikace z Huawei AppGallery, když existuje Google Play Store? Huawei slibuje, že jeho katalog zahrnuje pouze kvalitní tituly s průměrným hodnocením 4,3 hvězdičky z pěti. Nabídka aplikací tedy bude nesrovnatelně menší, ale zato neobsahuje mnoho balastu a potenciálně nebezpečných aplikací jako Play Store. Slibovány jsou také různé speciální nabídky, dárky a bezplatný obsah v aplikacích, což by mohlo řadu uživatelů zlákat k využívání AppGallery. Můžeme předpokládat, že aplikace před zveřejněním procházejí schvalovacím procesem, takže se do katalogu nedostane každý titul. A samozřejmá je také ochrana dětí před nevhodným obsahem, takže například aplikace obsahující nahotu byste hledali marně.
 
AppGallery bude předinstalována v nových smartphonech značek Huawei a Honor, přičemž nejprve se objeví ve vlajkových lodích P20 a P20 Pro. A pochopitelně jen jako alternativa, chybět tedy nebude ani klasický Google Play Store. V průběhu druhého čtvrtletí letošního roku se obchod dostane prostřednictvím softwarové aktualizace také do starších zařízení Huawei a Honor. Přesnější časový plán prozatím není k dispozici a bude záviset na konkrétním modelu i regionu. Nedočkavci si mohou stáhnout APK balíček z tohoto odkazu a nainstalovat si Huawei AppGallery hned teď. Než si z obchodu stáhnete první aplikaci, nesmíte v nastavení telefonu zapomenout povolit instalace z neznámých zdrojů a přihlásit se pomocí účtu Huawei ID, případně si vytvořit nový.
 


reklama