Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei slíbil Android 8.0 Oreo pro řady Mate 9 a P10

19.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei je dalším známým výrobcem, který se vyjádřil k aktualizacím na nový Android Oreo. Na tuto verzi systému se mohou těšit majitelé minimálně dvou řad smartphonů a spolu s ní dorazí také rozhraní EMUI 8.0.
Android 8.0 Oreo je pro řadu majitelů smartphonů velkým tématem, ne všichni výrobci se však prozatím vyjádřili k aktualizacím. Poměrně dlouho otálel také Huawei, o něco sdílnější byl až po představení modelů Mate 10, které přicházejí jako jedny z prvních zařízení na světě už s předinstalovaným Androidem 8.0 Oreo. Aktualizace na novou verzi operačního systému od Googlu byla prozatím potvrzena jen pro dvě nejvyšší modelové řady Mate 9 a P10. Součástí updatu bude také vylepšené uživatelské rozhraní EMUI 8.0, které má být podle interních testů o 12 % výkonnější.
 
Kromě rychlejšího spouštění aplikací můžeme očekávat uživatelské rozhraní, které se lépe přizpůsobí situaci v závislosti na okolním prostředí a uživatelských interakcích (např. doporučí spuštění filtru modrého světla při čtení dlouhého textu ve večerních hodinách). Dočkáme se tedy některých vychytávek založených na umělé inteligencí, které se objevily na phabletech Mate 10, chytré rozpoznání scény ve fotoaparátu však mezi ně bohužel patřit nebude. Po grafické stránce bychom neměli očekávat žádné výraznější změny, EMUI 8.0 tedy bude vypadat podobně jako současná verze uživatelské nadstavby.
 
 
Tři až čtyři týdny po uvedení modelů Mate 10 na trh má být aktualizována dvojice Huawei Mate 9 a Mate 9 Pro. Později budou následovat telefony Huawei P10 a P10 Plus, i když tady se čínský výrobce přesněji nevyjádřil k termínu, jen uvedl vágní spojení “v blízké budoucnosti”. To je prozatím kompletní seznam zařízení od Huawei, které obdrží aktualizaci na Android 8.0 Oreo. Možná však nemusí být kompletní natrvalo, přidány by mohly být také loňské modely Huawei P9 a P9 Plus, případně letošní odlehčená varianta P10 Lite a pár dalších zástupců mimo jiné z řady Nova. To už se ovšem dostáváme k čirým spekulacím.
 
Huawei také přislíbil pravidelnější bezpečnostní aktualizace. Balíček oprav by měl na high-endové telefony dorazit každý měsíc a modely střední třídy jej mohou očekávat každý druhý měsíc. Zcela vynechány nebudou ani smartphony z nejnižší třídy, na které se tento update dostane jednou za čtvrt roku. Na závěr dodejme, že značka Honor o softwarových aktualizacích informuje samostatně a v současné době připravuje Android 8.0 Oreo pro Honor 8 Pro a Honor 6X, i v tomto případě však nejspíš bude počet smartphonů o něco větší.
 


reklama