www.svetmobilne.cz
>
>
>

Huawei se vrátil na pozici čínské jedničky, Xiaomi jde stále ke dnu

Huawei se vrátil na pozici čínské jedničky, Xiaomi jde stále ke dnu
, , aktualita
V prvním čtvrtletí letošního roku se Huawei po krátké pauze opět stal nejúspěšnější značkou smartphonů na čínském trhu. Naopak příliš nemůže slavit Xiaomi, které se podle nejnovějších statistik propadlo až na pátou pozici.
K oblíbeným
reklama
Podle analytické společnosti Canalys v prvním čtvrtletí roku 2017 pokračoval růst čínského trhu se smartphony, i když ne tak výrazně jako vloni. Meziročně se prodalo o 9 % více chytrých telefonů, do 31. března jich mělo být 114 milionů. Slavit může Huawei, který se po dvou čtvrtletích vrátil zpět na první příčku. Podle dostupných informací měl tento výrobce prodat na čínském trhu 21 milionů smartphonů, což znamená 18% podíl. Těsně druhé skončilo Oppo, dosavadní jednička, která měla prodat 20 milionů telefonů. Na udržení vedoucí pozice nestačil ani 55% meziroční nárůst.
Huawei P10


Třetí místo s prodejním výsledkem 17 milionů a 15% podílem na trhu okupuje Vivo, po Oppo další společnost spadají pod křídla čínského giganta BBK Electronics. Ze značek známých na západních trzích tam patří také OnePlus. Pokud bychom sečetli počty prodaných telefonů Oppo a Vivo, obsadilo by BBK s velkým náskokem přední příčku. Své domácí konkurenci nezvládá čelit Xiaomi, jehož pozice se na čínském trhu dlouhodobě zhoršuje. Důvodem jsou podle analytika výrazné reklamní kampaně jiných značek, které zastiňují Xiaomi. Oppo, Vivo i Huawei navíc spoléhají především na prodej v kamenných obchodech, který v Číně stále vede, zatímco Xiaomi se vydalo cestou online prodeje.

Přesto Xiaomi už dříve avizovalo, že hodlá otevřít více svých značkových obchodů. Mo Jia ze společnosti Canalys tvrdí, že výrobce bude muset opustit svou strategii modelů zaměřených na poměr cena/výkon. V posledním čtvrtletí prodalo Xiaomi na čínském trhu jen 9 milionů smartphonů, a propadlo se tak na pátou příčku za Apple. V následujících měsících by měl pokračovat trend upevňování pozice několika významných značek na úkor ostatních. Společnosti Huawei, Oppo a Vivo dohromady dodaly více než polovinu smartphonů prodaných na čínském trhu, ve stejném období loňského roku to přitom bylo jen 42 %.

Nesmíme zapomenout dodat, že každá analytická společnost používá k výpočtu prodaných trochu jiné metody a pracuje s rozdílnými daty, takže se výsledky mohou lišit.

Zdroj: Canalys.com
reklama
Nejnovější články
Sony to nevzdává, uvádí low-endovou Xperii L4 s výřezem Sony to nevzdává, uvádí low-endovou Xperii L4 s výřezem
Sony se stále snaží prorazit na trhu s telefony. Do low-endu tak zamíří s novým modelem Xperia L4. Ten má přinést displej s poměrem stran 21:9 a výřezem. Zda ale s novinkou uspěje, to ukáže až budoucnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Automobilová tragédie: shořelo vzácné Ferrari F40 Automobilová tragédie: shořelo vzácné Ferrari F40
Legendárních supersportovních vozů Ferrari F40 je už tak velmi málo a automobilový svět přišel o další kus. V ulicích Monaka totiž shořel jeden z prvních prototypů tohoto vozu a na Internetu se už objevila i videa z požáru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Snapdragon X60 5G modem přináší agregaci mmWave a sub-6GHz Snapdragon X60 5G modem přináší agregaci mmWave a sub-6GHz
Nový 5G modem Qualcomm Snapdragon X60 je novinkou, která má dopomoci rozšíření tohoto moderního datového spojení. Přináší agregaci pásem mmWave a sub-6GHz, podporuje také FDD i TDD a je vyráběn 5nm procesem.
20.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nevěřte falešným antivirům pro Android, lákají z uživatelů peníze Nevěřte falešným antivirům pro Android, lákají z uživatelů peníze
Mezi nejčastější bezpečnostní hrozby pro Android patří falešné antiviry, které detekují neexistující hrozbu a chtejí po uživateli peníze za odstranění. Často se objevuje také malware otravující reklamami nebo spyware snažící se získat citlivá data.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný
Bill Gates je známým filantropem a bojovníkem za lepší budoucnost. Podobně tak na budoucí vývoj myslí i Elon Musk. Proto je překvapivé, že si Gates nekoupil Teslu, ale Porsche Taycan. Musk to na Twitteru pochopitelně nenechal bez odezvy.
19.2.2020, aktualita, Milan Šurkala