Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei se ohradil proti varování NÚKIB, požaduje důkazy

18.12.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei zareagoval na vydanou zprávu českého úřadu, který označil software i hardware této společnosti za rizikový kvůli možnému spojení s čínskou vládou. Huawei vadí především fakt, že NÚKIB nepředložil žádné konkrétní důkazy.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) včera vydal zprávu, ve které varuje před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Česká republika se tím zařadila po bok USA, Austrálie i některých dalších zemí, které se k počínání čínských firem začaly minimálně chovat obezřetněji. NÚKIB za tento krok sklidil jak pochvalná slova, tak kritiku. Vadil především fakt, že zpráva působí příliš obecně a neobsahuje žádné konkrétní důkazy.
 
 
Netrvalo dlouho a ohradil se proti ní taktéž samotný Huawei, který dnes vydal oficiální reakci. V ní žádá NÚKIB o doložení svých tvrzení a dodává, že během historie nebyl společnosti nikdy dokázán žádný prohřešek týkající se kybernetické bezpečnosti. Huawei také v tomto ohledu odmítá spolupráci s čínskou vládu. Plné znění vyjádření uvádíme níže.
 
 

Oficiální vyjádření společnosti Huawei k vydané zprávě NÚKIB

 
Kategoricky odmítáme jakékoliv tvrzení, že naše společnost představuje riziko pro národní bezpečnost. Žádáme tímto NÚKIB, aby svá tvrzení doložil, namísto pošpiňování reputace Huawei bez jakýchkoliv důkazů.
 
Kybernetická bezpečnost je, a vždy byla, naší hlavní prioritou a máme dostatek prokazatelných zkušeností v České republice a po celém světě, které potvrzují, že naše výrobky a řešení jsou bezpečné. V třicetileté historii naší společnosti nikdy nebylo prokázáno, že by společnost Huawei provedla jakýkoliv prohřešek v oblasti kybernetické bezpečnosti. A díky této příkladné skutečnosti jsme se stali důvěryhodným partnerem pro všechny hlavní telekomunikační společnosti v České republice. Spolupracujeme také se všemi našimi oborovými partnery na dodávkách bezpečných a spolehlivých síťových řešení v České republice.
 
V Číně neexistují žádné zákony nebo nařízení, které by nutily společnost Huawei nebo jakoukoliv jinou společnost, aby do svých výrobků povinně instalovaly tzv. „back doors“. Huawei nikdy od žádné vlády nebo vládní instituce takový požadavek nedostal a naše společnost by s tím nikdy nesouhlasila.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama