Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Porsche Design Mate RS je první smartphone s 512GB úložištěm

29.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Nejlepší smartphone od Huawei dostal až 512GB vnitřní úložiště, Quad HD displej, tři zadní fotoaparáty a dvě čtečky otisků prstů, jedna z nich se nachází v displeji. Cena nejlevnější varianty ovšem překonává dokonce iPhone X.
Nové vlajkové lodě Huawei P20 a P20 Pro jsou považovány za nejlepší smartphony této značky. Není to ovšem pravda, neboť toto označení si zaslouží Huawei Porsche Design Mate RS. Nenechte se zmást název, neboť novinka vychází spíše z modelu P20 Pro, i když společné znaky nalezneme i s Mate 10 Pro. Podobu smartphonu navrhlo studio Porsche Design, se kterým Huawei v minulosti už několikrát spolupracoval. Výsledky byly spíše rozporuplné, neboť výrobce jen upravil design a navýšil cenu. I nový Porsche Design Mate RS se bude prodávat za astronomickou částku, kterou však výrobce alespoň částečně ospravedlnil použitou výbavou.
 
 
Šestipalcový OLED displej, který nese rozlišení 2880 x 1440 pixelů a poměr stran 18:9, je překrytý na bocích zahnutým sklíčkem. Pokud se vám nelíbí výřez v horní části displeje u řady P20, tato luxusní novinka vás potěší, neboť displej není v horní části nijak narušen. Čtečky otisků prstů má telefon hned dvě. Jednu vidíte na zadní straně a druhá je schovaná v displeji. Nejspíš se jedná o první smartphone se dvěma čtečkami otisků prstů a záleží jen na uživateli, kterou z nich si vybere. Na zadní straně se nachází trojice fotoaparátů, která byla ve srovnání s P20 Pro posunuta doprostřed. Konfigurace snímačů ovšem zůstala stejná, to znamená 40MPx barevný, 20MPx monochromatický a 8MPx telefoto s pětinásobným hybridním zoomem a logem Leica. Nechybí ani 24MPx přední snímač na selfie.
 
Uvnitř skleněného těla se nachází osmijádrový procesor Kirin 970, který známe z jiných high-endových smartphonů od Huawei. A přítomna je rovněž 6GB RAM. Tím největším lákadlem z hardwarové výbavy je ovšem interní úložiště. Základní varianta dostala 256 GB a za příplatek je možná dostat dokonce 512 GB. To už je opravdu slušná porce pro všechna videa, fotky, hudbu, aplikace a další obsah, absence slotu na microSD proto ani nebude vadit. A na závěr cena, která dává tušit, že Huawei Porsche Design Mate RS bude záležitostí jen pro pár nadšenců. Pokud jste si totiž mysleli, že je iPhone X drahý, tak novinka od Huawei vás překvapí ještě víc. 256GB varianta bude stát 1 695 eur (43 000 Kč) a za 512GB dají zájemci dokonce 2 095 eur (53 200 Kč).
 


reklama