Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei P9 pózuje na fotografiích, datum představení se blíží

28.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Do představení dlouho očekávaného vlajkového modelu Huawei P9 zbývá přibližně týden a na internet se dostávají zatím nejpodrobnější snímky připravované novinky. Kromě toho unikly také rendery odlehčené verze P9 Lite, která by měla postrádat duální fotoaparát.
O telefonu Huawei P9 se mluví už měsíce, teď se však konečně blíží datum oficiálního představení. Není žádným tajemstvím, že novinka bude odhalena 6. dubna, na tento termín nás dokonce láká samotný výrobce. Dočkat bychom se měli minimálně tří variant tohoto smartphonu, kromě základního modelu P9 údajně půjde o phablet P9 Max a levnější P9 Lite.Nejvíce toho zatím víme o standardním Huawei P9, který by měl přijít s 5,2“ displejem o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), osmijádrovým procesorem Kirin 950, 3GB RAM nebo duálním zadním fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu. Ani design přístroje výrobce neuhlídal, na světlo světa se v posledních týdnech dostal nespočet obrázků tohoto tenkého kovového modelu. Ty nejnovější a zároveň nejspíš nejkvalitnější si můžete prohlédnout v tomto článku.O něco moudřejší jsme teď také v otázce menšího a trochu hůře vybaveného modelu Huawei P9 Lite. Ten unikl na několika renderech, které potvrzují, že po designové stránce půjde o velmi podobné modely, jen zatím nelze poznat, zda i odlehčená varianta bude z kovu nebo výrobce ve snaze snížit cenu zvolí plast, který kov pouze imituje.

Naopak všimnout si můžeme absence duálního zadního fotoaparátu, který tak nejspíš zůstane vyhrazen modelům P9 a P9 Max, zatímco P9 Lite si bude muset vystačit s klasickým fotoaparátem. Podle dříve uniklých informací bude k další výbavě této levnější verze patřit 5“ displej, šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 650 nebo 2GB RAM. Stejně jako u zbylých dvou variant jistě nebude chybět operační systém Android 6.0 Marshmallow s nejnovější verzí uživatelské nadstavby EMUI.

Zdroj: Gsmarena.com, Venturebeat.com
reklama