Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei P Smart+ je Nova 3i pro Evropu

9.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei v tichosti představil elegantní a solidně vybavený telefon P Smart+. Jedná se o stejný model jako dříve představená Nova 3i, takže nechybí displej s výřezem, čtyři fotoaparáty nebo nový procesor Kirin 710.
Minulý měsíc byl na čínském trhu představen Huawei Nova 3i, první smartphone s procesorem Kirin 710. Tento model cílí především na mladší uživatele, kteří chtějí dobře vypadající telefon a není jim cizí fenomén selfie. Nyní už víme, že se Nova 3i dostane i k evropským zákazníkům, i když patrně pod jiným názvem. Na webových stránkách nizozemské pobočky se totiž v tichosti objevil zcela shodný model Huawei P Smart+. Není přitom nic nového, že čínský výrobce přejmenovává své smartphony pro různé trhy, aby lépe využil popularity jednotlivých názvů a řad.
 
 
 
Huawei P Smart+ může po designové stránce připomínat vlajkovou řadu P20, proto evropský název zase tolik nepřekvapí. Nejvíce pozornosti si zaslouží dvoubarevná varianta Iris Purple, která na lesklém povrchu kombinuje modrou a fialovou. Nebo se lze vydat tradičnější cestou a zvolit elegantní černou variantu. V obou případech na uživatele čeká smartphone s rozměrným 6,3" Full HD+ displejem, který využívá výřez displeje a poměr stran 19,5:9. O pohon se stará už zmiňované osmijádro Kirin 710, které je vyrobeno 12nm technologií. Na rozdíl od modelu Nova 3i pro Čínu bude v Evropě dostupná pouze jedna paměťová varianta, a to se 4GB RAM a 64GB rozšířitelným úložištěm.
 
 
 
Huawei počítá s tím, že mladší uživatele často fotí a selfie jsou pro ně mnohdy podstatnější než běžné snímky, proto P Smart+ osadil hned čtyřmi fotoaparáty. Na zadní straně se jedná o kombinaci 16 MPx + 2 MPx, vpředu dokonce 24 MPx + 2 MPx. Cílem těchto konfigurací je především nabídnout fotografie s tzv. bokeh efektem, tedy rozostřeným pozadím. Další „cool funkcí“ je podpora Qmoji, obdoby Animoji od Applu. Spokojení by měli být také milovníci her, neboť telefon přichází s funkcí rychlého navýšení výkonu GPU Turbo. Menší mezery lze najít v oblasti konektivity, kde výrobce použil starší port micro USB, Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.2, zcela potom chybí NFC.
 
Huawei P Smart+ ovšem naopak nepostrádá čtečku otisků prstů a byl osazen 3340mAh baterií. Operačním systéme je Android 8.1 Oreo s nejnovější uživatelskou nadstavbou EMUI 8.2. Na nizozemském trhu se telefon začíná prodávat za cenu 349 eur, v přepočtu necelých 9 000 Kč. Dostupnost v dalších částech Evropy zatím nebyla upřesněna.
 
Zdroj: Huawei.com


reklama