Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei objasnil některá tajemství o řadě P30

4.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei mohl u řady P30 dosáhnout ještě tenčího spodního rámečku, ale záměrně tak neučinil. Proč? Výrobce také objasnil, z jakého důvodu jeho vlajkové lodě nepodporují 4K video při 60 fps a postrádají autofokus u předního fotoaparátu.
Huawei P30 a P30 Pro jsou v mnoha ohledech jedny z nejlepších smartphonů na světě, excelují především v oblasti fotoaparátů. Hlavní zbraní jsou noční snímky a možnosti bezztrátového zoomu, ale přesto některé fanoušky může zarazit, že telefony postrádají funkce dostupné u konkurenčních modelů. Některé otázky vyjasnil přímo CEO společnosti Huawei Richard Yu na skupinovém rozhovoru s novináři.
 
 
Jeden z dotazů směřoval k absenci nahrávání videí ve 4K rozlišení se snímkovací frekvencí 60 fps, kterou bychom od vlajkové lodi zaměřené na focení rozhodně čekali. Huawei ovšem tuto funkcionalitu vynechal ze dvou důvodů. Zaprvé výhody 4K divák údajně pozná pouze na opravdu velké obrazovce, nikoliv na displeji telefonu. A zadruhé takové video zabírá mnoho paměti, takže by mohlo rychle dojít k vyčerpání úložiště. Svým uživatelům proto společnost doporučuje zůstat u Full HD, které považuje za „více než dostačující“.
 
Kromě toho překvapí, že 32MPx přední kamera postrádá autofokus. K tomu Richard Yu uvádí, že většina selfie je pořizována ze stejné vzdálenosti, proto by automatické ostření bylo zbytečné. Místo toho se Huawei údajně zaměřil na funkce, které v reálném životě přinesou skutečný užitek. Zmiňuje třeba schopnost pořízení kvalitních selfie i za horšího osvětlení. A dodává, že přidání autofokusu by si navíc vyžádalo zvětšení výřezu displeje, a to Huawei nechtěl připustit.
Designu se týkala jedna z dalších otázek. Směřovala totiž k tomu, že většina výrobců označuje své telefony za bezrámečkové, přitom mají větší či menší okraj pod displejem. Richard Yu odvětil, že u modelů P30 a P30 Pro najdeme pouze velmi úzkou „bradu“, pro výrobce by ovšem nebyl problém ji ještě dále ztenčit. Důvod, proč Huawei neodstranil spodní okraj je ryze praktický. Takový telefon by se totiž údajně nepohodlně používal, především by docházelo k náhodným dotykům na displeji. Za mnohem důležitější tedy společnost považuje odstranění bočních rámečků.
 


reklama