www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei objasnil některá tajemství o řadě P30

Huawei objasnil některá tajemství o řadě P30
, , aktualita
Huawei mohl u řady P30 dosáhnout ještě tenčího spodního rámečku, ale záměrně tak neučinil. Proč? Výrobce také objasnil, z jakého důvodu jeho vlajkové lodě nepodporují 4K video při 60 fps a postrádají autofokus u předního fotoaparátu.
K oblíbeným
reklama
Huawei P30 a P30 Pro jsou v mnoha ohledech jedny z nejlepších smartphonů na světě, excelují především v oblasti fotoaparátů. Hlavní zbraní jsou noční snímky a možnosti bezztrátového zoomu, ale přesto některé fanoušky může zarazit, že telefony postrádají funkce dostupné u konkurenčních modelů. Některé otázky vyjasnil přímo CEO společnosti Huawei Richard Yu na skupinovém rozhovoru s novináři.
 
 
Jeden z dotazů směřoval k absenci nahrávání videí ve 4K rozlišení se snímkovací frekvencí 60 fps, kterou bychom od vlajkové lodi zaměřené na focení rozhodně čekali. Huawei ovšem tuto funkcionalitu vynechal ze dvou důvodů. Zaprvé výhody 4K divák údajně pozná pouze na opravdu velké obrazovce, nikoliv na displeji telefonu. A zadruhé takové video zabírá mnoho paměti, takže by mohlo rychle dojít k vyčerpání úložiště. Svým uživatelům proto společnost doporučuje zůstat u Full HD, které považuje za „více než dostačující“.
 
Kromě toho překvapí, že 32MPx přední kamera postrádá autofokus. K tomu Richard Yu uvádí, že většina selfie je pořizována ze stejné vzdálenosti, proto by automatické ostření bylo zbytečné. Místo toho se Huawei údajně zaměřil na funkce, které v reálném životě přinesou skutečný užitek. Zmiňuje třeba schopnost pořízení kvalitních selfie i za horšího osvětlení. A dodává, že přidání autofokusu by si navíc vyžádalo zvětšení výřezu displeje, a to Huawei nechtěl připustit.
Designu se týkala jedna z dalších otázek. Směřovala totiž k tomu, že většina výrobců označuje své telefony za bezrámečkové, přitom mají větší či menší okraj pod displejem. Richard Yu odvětil, že u modelů P30 a P30 Pro najdeme pouze velmi úzkou „bradu“, pro výrobce by ovšem nebyl problém ji ještě dále ztenčit. Důvod, proč Huawei neodstranil spodní okraj je ryze praktický. Takový telefon by se totiž údajně nepohodlně používal, především by docházelo k náhodným dotykům na displeji. Za mnohem důležitější tedy společnost považuje odstranění bočních rámečků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář