Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Nova 4e a Honor 10i nabídnou trojitý fotoaparát na zádech

12.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei se rozhodl rozšířit trojitý zadní fotoaparát do dalších modelů střední třídy. Podle uniklých informací můžeme tuto vychytávku očekávat od telefonu Nova 4e a svého zástupce chystá i sesterská značka v podobě modelu Honor 10i.
Tři fotoaparáty na zádech přestávají být výsadou high-endových smartphonů, pomalu totiž pronikají do střední třídy. Svou zásluhu na tom má Huawei, který nedávno uvedl model P Smart+ (2019). Na cestě jsou ovšem další kousky, které by měly zkombinovat trojitý foťák s rozumnou cenovkou. Už ve čtvrtek 14: března by měl být oficiálně představen Huawei Nova 4e, který si můžeme prohlédnout na uniklých renderech. Telefon by měl být dostupný v černé, bílé a modré variantě, přičemž poslední jmenovaná kombinuje dva odstíny.
 
 
Přední straně dominuje 6,15" displej s rozlišením Full HD+ a drobným kapkovitým výřezem, na zádech potom kromě čtečky otisků prstů můžeme vidět onen zmiňovaný fotoaparát. Základem by se měl stát 24MPx snímač doplněný o 8MPx širokoúhlý a 2MPx pomocný, který zaznamenává hloubku ostrosti pro vytvoření fotek s rozostřeným pozadím. Huawei Nova 4e by měl být poháněn procesorem Kirin 710 společně s až 6GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm, i když očekávat můžeme více paměťových variant. Z další známé výbavy můžeme zmínit 32MPx čelní fotoaparát na selfie nebo baterii o kapacitě 3340 mAh.
 
 
 
V mnoha ohledech podobnou výbavu nabídne i připravovaný Honor 10i, který byl spatřen na jednom ruském webu. Na fotografiích si můžeme prohlédnout telefon s designem, který je typický pro značku Honor. Lesklé tělo by mělo ukrývat 6,21" displej, opět s rozlišením Full HD+ a výřezem ve tvaru kapky. a zádech bychom měli najít trojitý fotoaparát ve stejné konfiguraci jako u Huawei Nova 4e, tedy 24MPx, 8MPx a 2MPx snímač. Stejně tak na přední straně by se měl nacházet 32MPx fotoaparát. Zdroj zmiňuje také procesor Kirin 710, 4GB RAM a 128GB úložiště.
 
Pokud jsou tyto údaje správné, budou Nova 4e a Honor 10i po stránce výbavy takřka totožné smartphony. Na druhou stranu to není nic tak zvláštního, v nabídce Huawei a Honor najdeme i zcela totožné modely, které se někdy liší jen názvem.Odlišností by tedy mohla být hlavně regionální dostupnost. Datum představení novinky od Honoru zatím neznáme. 
 


reklama