www.svetmobilne.cz
>
>
>

Huawei může mít problémy i v Evropě

Huawei může mít problémy i v Evropě
, , aktualita
Vysoká představitelka Huawei byla nedávno zatčena v Kanadě, údajně kvůli podezření z porušení amerických sankcí vůči Íránu. Přituhuje také v Evropě, kde mají některé státy obavy z produktů Huawei kvůli obavám z čínské špionáže.
K oblíbeným
reklama
Minulou sobotu byla ve Vancouveru zatčena 46letá Meng Wanzhou, finanční ředitelka Huawei a také dcera zakladatele čínské společnosti. Kanadská policie měla jednat na základě výzvy amerických orgánů. USA se totiž rozhodla posvítit na Huawei, který měl před pěti lety porušit sankce vůči Íránu. Meng Wanzhou byla údajně do kauzy přímo zapletena, neboť bankám poskytovala falešné údaje, aby se nepřišlo na zakázaný obchod. K zatčení došlo 1. prosince, kdy se americký prezident Donald Trump setkal v Argentině se svým čínským protějškem 
Si Ťin-pchingem s cílem řešit eskalující obchodní válku mezi oběma zeměmi.
 
 

(Foto: Kārlis Dambrāns)

Informace o zatčení se ovšem do médií dostala až o několik dnů později, kdy začalo první soudní slyšení s Meng Wanzhou. Po šesti hodinách nedošlo k žádném rozhodnutí a slyšení bylo přerušeno až do pondělí. Soud zatím probíhá v Kanadě, ale USA mohou požádat o vydání obžalované. Společnost Huawei prohlásila, že zatím má k obviněním k dispozici jen velmi málo informací a není si vědoma žádného nesprávného jednání paní Meng. Obžalovaná nyní zůstává ve vazbě, podle některých názorů totiž hrozí riziko uprchnutí ze země. 
 
Huawei ovšem nemá na růžích ustlánu ani v jiných částech světa, právě nyní přitom řada zemí zahajuje budování 5G sítí. Austrálie a Nový Zéland před několika zabránily, aby se čínská firma podílela na telefonních sítích nové generace. A nyní stojí před podobným rozhodnutím evropské země. Huawei má na starém kontinentě velmi dobré vztahy s největšími hráči z řad operátorů včetně Deutsche Telekom (T-Mobile) a Vodafone Group. Ve Velké Británii je Huawei pod drobnohledem od července a bezpečnostní orgány se údajně snaží zabránit, aby se společnost podílela na výstavbě 5G sítí v zemi. Obavy údajně panují také v Německu, kde probíhá průzkum, zda by vybavení Huawei nemohlo ohrozit bezpečnost. Stejně tak francouzská vláda zvažuje přehodnocení vztahů s čínskou firmou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře