www.svetmobilne.cz
>
>
>

Huawei může mít problémy i v Evropě

Huawei může mít problémy i v Evropě
, , aktualita
Vysoká představitelka Huawei byla nedávno zatčena v Kanadě, údajně kvůli podezření z porušení amerických sankcí vůči Íránu. Přituhuje také v Evropě, kde mají některé státy obavy z produktů Huawei kvůli obavám z čínské špionáže.
K oblíbeným
reklama
Minulou sobotu byla ve Vancouveru zatčena 46letá Meng Wanzhou, finanční ředitelka Huawei a také dcera zakladatele čínské společnosti. Kanadská policie měla jednat na základě výzvy amerických orgánů. USA se totiž rozhodla posvítit na Huawei, který měl před pěti lety porušit sankce vůči Íránu. Meng Wanzhou byla údajně do kauzy přímo zapletena, neboť bankám poskytovala falešné údaje, aby se nepřišlo na zakázaný obchod. K zatčení došlo 1. prosince, kdy se americký prezident Donald Trump setkal v Argentině se svým čínským protějškem 
Si Ťin-pchingem s cílem řešit eskalující obchodní válku mezi oběma zeměmi.
 
 

(Foto: Kārlis Dambrāns)

Informace o zatčení se ovšem do médií dostala až o několik dnů později, kdy začalo první soudní slyšení s Meng Wanzhou. Po šesti hodinách nedošlo k žádném rozhodnutí a slyšení bylo přerušeno až do pondělí. Soud zatím probíhá v Kanadě, ale USA mohou požádat o vydání obžalované. Společnost Huawei prohlásila, že zatím má k obviněním k dispozici jen velmi málo informací a není si vědoma žádného nesprávného jednání paní Meng. Obžalovaná nyní zůstává ve vazbě, podle některých názorů totiž hrozí riziko uprchnutí ze země. 
 
Huawei ovšem nemá na růžích ustlánu ani v jiných částech světa, právě nyní přitom řada zemí zahajuje budování 5G sítí. Austrálie a Nový Zéland před několika zabránily, aby se čínská firma podílela na telefonních sítích nové generace. A nyní stojí před podobným rozhodnutím evropské země. Huawei má na starém kontinentě velmi dobré vztahy s největšími hráči z řad operátorů včetně Deutsche Telekom (T-Mobile) a Vodafone Group. Ve Velké Británii je Huawei pod drobnohledem od července a bezpečnostní orgány se údajně snaží zabránit, aby se společnost podílela na výstavbě 5G sítí v zemi. Obavy údajně panují také v Německu, kde probíhá průzkum, zda by vybavení Huawei nemohlo ohrozit bezpečnost. Stejně tak francouzská vláda zvažuje přehodnocení vztahů s čínskou firmou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala