www.svetmobilne.cz
>
>
>

Huawei může mít problémy i v Evropě

Huawei může mít problémy i v Evropě
, , aktualita
Vysoká představitelka Huawei byla nedávno zatčena v Kanadě, údajně kvůli podezření z porušení amerických sankcí vůči Íránu. Přituhuje také v Evropě, kde mají některé státy obavy z produktů Huawei kvůli obavám z čínské špionáže.
reklama
Minulou sobotu byla ve Vancouveru zatčena 46letá Meng Wanzhou, finanční ředitelka Huawei a také dcera zakladatele čínské společnosti. Kanadská policie měla jednat na základě výzvy amerických orgánů. USA se totiž rozhodla posvítit na Huawei, který měl před pěti lety porušit sankce vůči Íránu. Meng Wanzhou byla údajně do kauzy přímo zapletena, neboť bankám poskytovala falešné údaje, aby se nepřišlo na zakázaný obchod. K zatčení došlo 1. prosince, kdy se americký prezident Donald Trump setkal v Argentině se svým čínským protějškem 
Si Ťin-pchingem s cílem řešit eskalující obchodní válku mezi oběma zeměmi.
 
 

(Foto: Kārlis Dambrāns)

Informace o zatčení se ovšem do médií dostala až o několik dnů později, kdy začalo první soudní slyšení s Meng Wanzhou. Po šesti hodinách nedošlo k žádném rozhodnutí a slyšení bylo přerušeno až do pondělí. Soud zatím probíhá v Kanadě, ale USA mohou požádat o vydání obžalované. Společnost Huawei prohlásila, že zatím má k obviněním k dispozici jen velmi málo informací a není si vědoma žádného nesprávného jednání paní Meng. Obžalovaná nyní zůstává ve vazbě, podle některých názorů totiž hrozí riziko uprchnutí ze země. 
 
Huawei ovšem nemá na růžích ustlánu ani v jiných částech světa, právě nyní přitom řada zemí zahajuje budování 5G sítí. Austrálie a Nový Zéland před několika zabránily, aby se čínská firma podílela na telefonních sítích nové generace. A nyní stojí před podobným rozhodnutím evropské země. Huawei má na starém kontinentě velmi dobré vztahy s největšími hráči z řad operátorů včetně Deutsche Telekom (T-Mobile) a Vodafone Group. Ve Velké Británii je Huawei pod drobnohledem od července a bezpečnostní orgány se údajně snaží zabránit, aby se společnost podílela na výstavbě 5G sítí v zemi. Obavy údajně panují také v Německu, kde probíhá průzkum, zda by vybavení Huawei nemohlo ohrozit bezpečnost. Stejně tak francouzská vláda zvažuje přehodnocení vztahů s čínskou firmou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář