www.svetmobilne.cz
>
>
>

Huawei může mít problémy i v Evropě

Huawei může mít problémy i v Evropě
, , aktualita
Vysoká představitelka Huawei byla nedávno zatčena v Kanadě, údajně kvůli podezření z porušení amerických sankcí vůči Íránu. Přituhuje také v Evropě, kde mají některé státy obavy z produktů Huawei kvůli obavám z čínské špionáže.
reklama
Minulou sobotu byla ve Vancouveru zatčena 46letá Meng Wanzhou, finanční ředitelka Huawei a také dcera zakladatele čínské společnosti. Kanadská policie měla jednat na základě výzvy amerických orgánů. USA se totiž rozhodla posvítit na Huawei, který měl před pěti lety porušit sankce vůči Íránu. Meng Wanzhou byla údajně do kauzy přímo zapletena, neboť bankám poskytovala falešné údaje, aby se nepřišlo na zakázaný obchod. K zatčení došlo 1. prosince, kdy se americký prezident Donald Trump setkal v Argentině se svým čínským protějškem 
Si Ťin-pchingem s cílem řešit eskalující obchodní válku mezi oběma zeměmi.
 
 

(Foto: Kārlis Dambrāns)

Informace o zatčení se ovšem do médií dostala až o několik dnů později, kdy začalo první soudní slyšení s Meng Wanzhou. Po šesti hodinách nedošlo k žádném rozhodnutí a slyšení bylo přerušeno až do pondělí. Soud zatím probíhá v Kanadě, ale USA mohou požádat o vydání obžalované. Společnost Huawei prohlásila, že zatím má k obviněním k dispozici jen velmi málo informací a není si vědoma žádného nesprávného jednání paní Meng. Obžalovaná nyní zůstává ve vazbě, podle některých názorů totiž hrozí riziko uprchnutí ze země. 
 
Huawei ovšem nemá na růžích ustlánu ani v jiných částech světa, právě nyní přitom řada zemí zahajuje budování 5G sítí. Austrálie a Nový Zéland před několika zabránily, aby se čínská firma podílela na telefonních sítích nové generace. A nyní stojí před podobným rozhodnutím evropské země. Huawei má na starém kontinentě velmi dobré vztahy s největšími hráči z řad operátorů včetně Deutsche Telekom (T-Mobile) a Vodafone Group. Ve Velké Británii je Huawei pod drobnohledem od července a bezpečnostní orgány se údajně snaží zabránit, aby se společnost podílela na výstavbě 5G sítí v zemi. Obavy údajně panují také v Německu, kde probíhá průzkum, zda by vybavení Huawei nemohlo ohrozit bezpečnost. Stejně tak francouzská vláda zvažuje přehodnocení vztahů s čínskou firmou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala