Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei MateBook X Pro: bezrámečkový notebook s chytře ukrytou webkamerou

28.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei přivezl do Barcelony tenký notebook, jehož 3K displej FullView zabírá 91 % plochy. Proto musel výrobce najít nové místo pro webkameru a ukryl ji do klávesnice. MateBook X Pro je poháněn 8. generací procesoru Intel Core.
V loňském roce se Huawei stal také výrobcem plnohodnotných notebooků, když představil MateBook D a MateBook X. Druhý jmenovaný model se nyní dočkal vylepšené verze MateBook X Pro, která má ambice stát se jedním z nejkrásnějších notebooků na trhu. Novinka, která byla uvedena tento týden na veletrhu MWC 2018 v Barceloně, měří v pase jen 14,6 mm a váží 1,33 kg. Elegantní kovové tělo bylo zpracováno za pomocí diamantového broušení a speciální povrchové úpravy pískování.
 
 
Tím asi vůbec nejzajímavějším prvkem je ovšem FullView displej. Pokud se vám toto označení zdá povědomé, nejspíš jej znáte ze smartphonů Huawei, kde jej výrobce používá pro modely s minimálními rámečky okolo displeje. A je to také případ tohoto notebooku, jehož displej zabírá 91 % plochy vnitřní strany víka. Sami si můžete všimnout, že rámečky okolo displeje jsou skoro minimální a při bližším pohledu vás možná napadne otázka, kde se nachází webkamera. Dell tento problém řeší tak, že spodní okraj pod displejem nechá o něco tlustší a umístí kamerku právě tam. Huawei však zvolil mnohem zajímavější řešení, avšak s hodnocením jeho praktičnosti ještě vyčkejme na první zkušenosti. Webkamera byla v MateBooku X Pro ukryta mezi funkční klávesy. Před použitím je tedy nejprve nutné kamerku vysunout, což řeší také problém se soukromím – opatrnější uživatelé nebudou muset objektiv přelepovat páskou.
 
 
Co se týče parametrů, nabízí notebook 13,9" displej s rozlišením 3000 x 2000 pixelů (poměr stran 3:2) a dotykovým ovládáním, který údajně pokrývá 100 % barevného gamutu sRGB. Výkon zajišťuje až procesor Intel Core i7-8550U osmé generace s 8GB či 16GB RAM, úložištěm typu NVMe PCIe SSD a volitelnou 2GB grafickou kartou Nvidia GeForce MX150. 57,4Wh baterie slibuje výdrž okolo 14 hodin běžného používání. Nabídka konektorů zahrnuje USB Type-A, dvojici USB Type-C a 3,5mm audio jack, o solidní zvuk se starají čtyři reproduktory s Dolby Atmos. Dostupnost ani cena pro český trh zatím nebyla stanovena, ale na jiných evrospkých trzích začne prodej ve druhém čtvrtletí 2018 s cenovkou od 1 499 eur (38 000 Kč).
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama