Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei MateBook: hybridní tablet s Windows 10

21.2.2016, Jan Pánek, aktualita
Na MWC v Barceloně mělo dnes svou konferenci i Huawei. Jak se již předpokládalo dříve, nepředstavilo zatím žádný telefon ani tablet, ale zařízení, které disponuje operačním systémem Windows 10.
Jedná se o konvertibilní tablet - zařízení 2v1. Bude tak vhodný k práci i k zábavě, využitelný jako notebook i jako tablet. Jednoduše přidáte elegantní kožené pouzdro s klávesnicí a můžete začít pracovat.

82 % přední strany zabírá 12palcový LCD displej, který má rozlišení 2160x1440 px - to dohromady dává jemnost 216 ppi. Obrazovka také bude dotyková. Huawei MateBook poběží na procesoru Intel Core M šesté generace s frekvencí až 2×3,1 GHz. Výhodou je, že zařízení nabídne pasivní chlazení, takže zde nenajdeme žádné hlučné větráky.

K dispozici budou varianty se 4 nebo 8 GB operační paměti a vnitřní SSD úložiště bude k dispozici ve variantách 128, 256 nebo 512 GB. Huawei MateBook nabídne port HDMI a VGA, chybět nebude ani USB 3.0 typu A a Ethernet, nabíjení probíhá přes USB-C. Chytrá je i 360° čtečka otisků prstů, která se nachází mezi tlačítky na ovládání hlasitosti.

Potěší i nízká hmotnost 635 gramů a tloušťka 6,9 milimetru. Zařízení poběží na Windows 10 a baterie bude mít kapacitu 33,7 Wh, což stačí na zhruba 9 hodin provozu. Huawei přijde s barevnými variantami, jako je zlatá a stříbrná.

Co se příslušenství týče, krom pouzdra s klávesnicí výrobce nabízí i pero MatePen, které je navrženo speciálně pro tento tablet. Bude možné jej využívat na psaní i kreslení nebo jako laserové ukazovátko. Dále bude k tabletu dodávána i dokovací stanice MateDock, která bude ve stejném koženém obalu jako klávesnice.

Nejnižší paměťovou verzi MateBooku bude možné sehnat za 699 dolarů, což je přibližně 17 000 korun bez daně, ta nejlepší varianta pak vyjde až na 1599 dolarů, což dělá asi 39 000 Kč bez DPH. Není však ještě jasné, kdy se MateBook dostane do prodeje.

Zdroj: cnet.com
reklama