www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei Mate 20 Pro může mít problémy s displejem

Huawei Mate 20 Pro může mít problémy s displejem
, , aktualita
K prvním zákazníkům se v těchto dnech dostává Huawei Mate 20 Pro, ale ne všichni jsou nadšení. U některých kusů nelze přehlédnout vyšší jas či zelený barevný nádech při hranách displeje, a to za určitých podmínek.
reklama
Stalo se skoro tradicí, že téměř s každým novým smartphonem se objevují nějaké technické problémy. A výjimkou není ani očekávaný Huawei Mate 20 Pro, který v těchto dnech vstupuje na trh. Dočkali se i někteří čeští zákazníci, i když zatím se nedaří plně uspokojit ani poptávku v rámci předobjednávek. Nadšení některých uživatelů z nového modelu ovšem velmi rychle opadlo. Po zapnutí se totiž setkali s nerovnoměrným jasem displeje a zeleným barevným nádechem, který je viditelný především na okrajích zahnutého flexiibilního OLED panelu.
 
 
Vada se objevuje jen u malé části smartphonů, a to navíc s různou intenzitou. Uživatelé se ovšem shodují, že nejvýrazněji je problém viditelný při tmavším (např. šedém) pozadí a někdy také na bílé obrazovce. Také při nižším jasu, pokud se telefon nachází v tmavším prostředí, se vada displeje stává viditelnější. Huawei si pro Mate 20 Pro objednává OLED displeje u dvou dodavatelů. Podle dostupných informací mají problém pouze panely od LG, zatímco obrazovky vyrobené společností BOE tuto vadu nemají. A dobrou zprávou je, že podle spekulací je primárním dodavatelem displejů pro tento smartphone je právě BOE, čímž se pravděpodobnost, že narazíte na vadný kus, výrazně snižuje.
 
 
Huawei se zatím k problému oficiálně nevyjádřil, ale rozhodně o něm už ví, takže nějaké interní kroky nejspíš podnikl. Na internetu se tento týden objevilo vyjádření správce britského produktového fóra Huawei, podle kterého jde o běžné chování displeje, které je způsobeno použitým designem se zahnutými okraji. Od tohoto prohlášení se ovšem distancoval mluvčí Huawei, ale nepodal vlastní vysvětlení. V každém případě se ovšem rozhodně nejedná o běžné chování displeje, takže dotčení majitelé Huawei Mate 20 Pro by neměli váhat a jít telefon reklamovat. Vzhledem k povaze problému je nepravděpodobné, že by v tomto případě pomohla softwarová aktualizace, ale patrně bude nutné vyměnit celý displej. Podle některých spekulací by mohla vada souviset s použitým lepidlem, proto se na sociálních sítích začal objevovat hashtag #gluegate.
 
 
Velmi podobná vada displeje byla v loňském roce zaznamenána u iPhonu X, pro který OLED panely dodávala společnost Samsung.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri
Volkswagen rozšířil svou službu Car-Net o podporou asistentky Apple Siri. K ovládání některých funkcí, jako je odemknutí vozidla nebo zjištění stavu paliva, tedy budou stačit hlasové povely. Zatím novinka funguje pouze v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone? Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone?
Slevové akce v rámci Black Friday jsou často jen trikem na zákazníky, ale někdy se dá při nákupu ušetřit slušná suma. Podívali jsme se do nabídek největších českých e-shopů a vybrali pro vás atraktivní slevy na mobilní telefony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik