Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Mate 20 Pro může mít problémy s displejem

3.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
K prvním zákazníkům se v těchto dnech dostává Huawei Mate 20 Pro, ale ne všichni jsou nadšení. U některých kusů nelze přehlédnout vyšší jas či zelený barevný nádech při hranách displeje, a to za určitých podmínek.
Stalo se skoro tradicí, že téměř s každým novým smartphonem se objevují nějaké technické problémy. A výjimkou není ani očekávaný Huawei Mate 20 Pro, který v těchto dnech vstupuje na trh. Dočkali se i někteří čeští zákazníci, i když zatím se nedaří plně uspokojit ani poptávku v rámci předobjednávek. Nadšení některých uživatelů z nového modelu ovšem velmi rychle opadlo. Po zapnutí se totiž setkali s nerovnoměrným jasem displeje a zeleným barevným nádechem, který je viditelný především na okrajích zahnutého flexiibilního OLED panelu.
 
 
Vada se objevuje jen u malé části smartphonů, a to navíc s různou intenzitou. Uživatelé se ovšem shodují, že nejvýrazněji je problém viditelný při tmavším (např. šedém) pozadí a někdy také na bílé obrazovce. Také při nižším jasu, pokud se telefon nachází v tmavším prostředí, se vada displeje stává viditelnější. Huawei si pro Mate 20 Pro objednává OLED displeje u dvou dodavatelů. Podle dostupných informací mají problém pouze panely od LG, zatímco obrazovky vyrobené společností BOE tuto vadu nemají. A dobrou zprávou je, že podle spekulací je primárním dodavatelem displejů pro tento smartphone je právě BOE, čímž se pravděpodobnost, že narazíte na vadný kus, výrazně snižuje.
 
 
Huawei se zatím k problému oficiálně nevyjádřil, ale rozhodně o něm už ví, takže nějaké interní kroky nejspíš podnikl. Na internetu se tento týden objevilo vyjádření správce britského produktového fóra Huawei, podle kterého jde o běžné chování displeje, které je způsobeno použitým designem se zahnutými okraji. Od tohoto prohlášení se ovšem distancoval mluvčí Huawei, ale nepodal vlastní vysvětlení. V každém případě se ovšem rozhodně nejedná o běžné chování displeje, takže dotčení majitelé Huawei Mate 20 Pro by neměli váhat a jít telefon reklamovat. Vzhledem k povaze problému je nepravděpodobné, že by v tomto případě pomohla softwarová aktualizace, ale patrně bude nutné vyměnit celý displej. Podle některých spekulací by mohla vada souviset s použitým lepidlem, proto se na sociálních sítích začal objevovat hashtag #gluegate.
 
 
Velmi podobná vada displeje byla v loňském roce zaznamenána u iPhonu X, pro který OLED panely dodávala společnost Samsung.
 


reklama