www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei Mate 20 Pro může mít problémy s displejem

Huawei Mate 20 Pro může mít problémy s displejem
, , aktualita
K prvním zákazníkům se v těchto dnech dostává Huawei Mate 20 Pro, ale ne všichni jsou nadšení. U některých kusů nelze přehlédnout vyšší jas či zelený barevný nádech při hranách displeje, a to za určitých podmínek.
K oblíbeným
reklama
Stalo se skoro tradicí, že téměř s každým novým smartphonem se objevují nějaké technické problémy. A výjimkou není ani očekávaný Huawei Mate 20 Pro, který v těchto dnech vstupuje na trh. Dočkali se i někteří čeští zákazníci, i když zatím se nedaří plně uspokojit ani poptávku v rámci předobjednávek. Nadšení některých uživatelů z nového modelu ovšem velmi rychle opadlo. Po zapnutí se totiž setkali s nerovnoměrným jasem displeje a zeleným barevným nádechem, který je viditelný především na okrajích zahnutého flexiibilního OLED panelu.
 
 
Vada se objevuje jen u malé části smartphonů, a to navíc s různou intenzitou. Uživatelé se ovšem shodují, že nejvýrazněji je problém viditelný při tmavším (např. šedém) pozadí a někdy také na bílé obrazovce. Také při nižším jasu, pokud se telefon nachází v tmavším prostředí, se vada displeje stává viditelnější. Huawei si pro Mate 20 Pro objednává OLED displeje u dvou dodavatelů. Podle dostupných informací mají problém pouze panely od LG, zatímco obrazovky vyrobené společností BOE tuto vadu nemají. A dobrou zprávou je, že podle spekulací je primárním dodavatelem displejů pro tento smartphone je právě BOE, čímž se pravděpodobnost, že narazíte na vadný kus, výrazně snižuje.
 
 
Huawei se zatím k problému oficiálně nevyjádřil, ale rozhodně o něm už ví, takže nějaké interní kroky nejspíš podnikl. Na internetu se tento týden objevilo vyjádření správce britského produktového fóra Huawei, podle kterého jde o běžné chování displeje, které je způsobeno použitým designem se zahnutými okraji. Od tohoto prohlášení se ovšem distancoval mluvčí Huawei, ale nepodal vlastní vysvětlení. V každém případě se ovšem rozhodně nejedná o běžné chování displeje, takže dotčení majitelé Huawei Mate 20 Pro by neměli váhat a jít telefon reklamovat. Vzhledem k povaze problému je nepravděpodobné, že by v tomto případě pomohla softwarová aktualizace, ale patrně bude nutné vyměnit celý displej. Podle některých spekulací by mohla vada souviset s použitým lepidlem, proto se na sociálních sítích začal objevovat hashtag #gluegate.
 
 
Velmi podobná vada displeje byla v loňském roce zaznamenána u iPhonu X, pro který OLED panely dodávala společnost Samsung.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat
Google nahrazuje ve svém mobilním prohlížeči Chrome funkci Spořič dat novým režimem Lite, který se nyní objevil ve verzi pro Android. A nejedná se pouze o změnu názvu, kromě nižší spotřeby dat by měl přispět třeba k rychlejšímu načítání stránek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě
Všichni víme, že splnění slibů Elona Muska na sebe obvykle nechává déle čekat. Jak ukázaly včera zveřejněné finanční výsledky Tesly, o trvalé ziskové společnosti to platí také. Po několika úspěších tu máme opět ztrátu. A ne malou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik