www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei Mate 20 Pro může mít problémy s displejem

Huawei Mate 20 Pro může mít problémy s displejem
, , aktualita
K prvním zákazníkům se v těchto dnech dostává Huawei Mate 20 Pro, ale ne všichni jsou nadšení. U některých kusů nelze přehlédnout vyšší jas či zelený barevný nádech při hranách displeje, a to za určitých podmínek.
reklama
Stalo se skoro tradicí, že téměř s každým novým smartphonem se objevují nějaké technické problémy. A výjimkou není ani očekávaný Huawei Mate 20 Pro, který v těchto dnech vstupuje na trh. Dočkali se i někteří čeští zákazníci, i když zatím se nedaří plně uspokojit ani poptávku v rámci předobjednávek. Nadšení některých uživatelů z nového modelu ovšem velmi rychle opadlo. Po zapnutí se totiž setkali s nerovnoměrným jasem displeje a zeleným barevným nádechem, který je viditelný především na okrajích zahnutého flexiibilního OLED panelu.
 
 
Vada se objevuje jen u malé části smartphonů, a to navíc s různou intenzitou. Uživatelé se ovšem shodují, že nejvýrazněji je problém viditelný při tmavším (např. šedém) pozadí a někdy také na bílé obrazovce. Také při nižším jasu, pokud se telefon nachází v tmavším prostředí, se vada displeje stává viditelnější. Huawei si pro Mate 20 Pro objednává OLED displeje u dvou dodavatelů. Podle dostupných informací mají problém pouze panely od LG, zatímco obrazovky vyrobené společností BOE tuto vadu nemají. A dobrou zprávou je, že podle spekulací je primárním dodavatelem displejů pro tento smartphone je právě BOE, čímž se pravděpodobnost, že narazíte na vadný kus, výrazně snižuje.
 
 
Huawei se zatím k problému oficiálně nevyjádřil, ale rozhodně o něm už ví, takže nějaké interní kroky nejspíš podnikl. Na internetu se tento týden objevilo vyjádření správce britského produktového fóra Huawei, podle kterého jde o běžné chování displeje, které je způsobeno použitým designem se zahnutými okraji. Od tohoto prohlášení se ovšem distancoval mluvčí Huawei, ale nepodal vlastní vysvětlení. V každém případě se ovšem rozhodně nejedná o běžné chování displeje, takže dotčení majitelé Huawei Mate 20 Pro by neměli váhat a jít telefon reklamovat. Vzhledem k povaze problému je nepravděpodobné, že by v tomto případě pomohla softwarová aktualizace, ale patrně bude nutné vyměnit celý displej. Podle některých spekulací by mohla vada souviset s použitým lepidlem, proto se na sociálních sítích začal objevovat hashtag #gluegate.
 
 
Velmi podobná vada displeje byla v loňském roce zaznamenána u iPhonu X, pro který OLED panely dodávala společnost Samsung.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář