Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Mate 10 Pro nabídne originální design a špičkovou výbavu

2.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Zdá se, že Huawei Mate 10 Pro bude svým designem trochu vybočovat z řady. Především tedy zadní stranou, vpředu naopak očekáváme stále častěji se objevující displej s minimálními rámečky. Podívejte se na uniklý obrázek od @Evleaks.
Novinář Evan Blass, také známý jako @Evleaks, se dostal k renderům dosud nepředstaveného Huawei Mate 10 Pro a samozřejmě neváhal se o ně podělit s ostatními fanoušky. Všichni si tedy mohou v předstihu prohlédnout, jak by měl vypadat špičkový phablet této čínské značky. A už nyní můžeme říct, že novinka vzbudí rozporuplné reakce. Přece jen designem své zadní strany vybočuje z řady a ne každému se zvolené řešení může líbit. Můžeme si všimnout, že se výrobce snažil pomocí jakéhosi pruhu zvýraznit modul duálního zadního fotoaparátu. Výsledek můžete posoudit sami, ale neměli bychom zapomínat, že naživo vypadají telefony přece jen trochu jinak než na počítačově vytvořených renderech.
 
 
Na přední straně potom Huawei následuje současný trend ztenčování rámečků okolo displeje, není proto žádným velkým překvapením, že se tato strana velmi podobá konkurenčním modelům. Pod displejem nezůstalo místo ani pro čtečku otisků prstů, která tak nalezla své místo na zadní straně. Nabídka barevných variant Huawei Mate 10 Pro by měla kromě tradiční černé zahrnovat také modrou a hnědou. Z renderu můžeme něco málo vyčíst také o duálním zadním fotoaparátu, který bude stejně jako v případě Huawei P10 využívat objektivy vyladěné společnosti Leica a čočky Summilux-H. Výrobci se také podařilo dosáhnout světelnosti f/1.6, po LG V30 se tedy nejspíš bude jednat o teprve druhý takový telefon.
 
 
Už dříve jsme se dozvěděli, že Huawei Mate 10 Pro by měl disponovat 6” displejem s rozlišením a poměrem stran, který výrobce díky tenkým rámečkům označuje jako EntireView. O pohon se nejspíš postará zbrusu nový osmijádrový procesor Kirin 970, který je (stejně jako např. Snapdragon 835) vyroben 10nm technologií. Novinkou je neurální procesorová jednotka, která rozšíří možnosti v oblasti umělé inteligence. A zatím to vypadá, že se Huawei hodlá vydat právě tímto směrem, což naznačuje také v nedávno zveřejněném renderu, kde tvrdí, že Mate 10 nebude smartphone, ale inteligentní stroj.
 
Huawei Mate 10 Pro bude spolu s dalšími modely Mate 10 představen 16. října.
 


reklama